Bláznivka v tramavaji
ILUSTRAČNÍ FOTO: pixabay.com

Bláznivka v tramavaji

8. 12. 2015

Dnes brzo ráno jsem jel do práce zase pražskou tramvají. Bylo mlhavo, cestující zachmuření, někteří si četli „červenou knihovnu“, z první republiky. Tím se přenášeli do dřívějších a klidnějších časů.

Na Královských Vinohradech bydlí lepší pražské obyvatelstvo. Tohle ráno tomu bylo naopak. Do hrobového ticha vozu se vřítila tamní Bláznivka. Trpěla samomluvou a přepršku „myšlenek“ z Blesku a ranního rozhlasového zpravodajství hned hlasitě ventilovala.

Rozčiloval ji třeba nový protikuřácký zákon. Hospodští prý vymřou!

Neměla ráda zlodějku auta generála Petra Pavla. Prý to byla komunistická ficka!

O Padevětové se také příznivě nevyjadřovala.

Rozčilovala se i nad samicí fotografa Saudka, prý sama neumí fotit a ještě mu ukradla moc jeho fotografií!

Cestující křikem rušila, příběhy z knihy Jak vstoupiti do panského stavu byly pro ně životně přínosnější!

Začali ji okřikovat kuš babo, babo kušuj, drž klapačku! Nenechala se ale odradit, vykřikovala dále.

Musel jsem vystupovat, ona jela dále. Zda byla umlčena davem cestujících, či zatčena policií nevím.

Takovéhle zážitky vidím a slyším skoro denně, nikdo mi je ale nechce věřit!

Můj příběh
Hodnocení:
(2.7 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Várošová
Lidi jsou různí a nikdo je nepředělá a je úplně jedno jaké mají vzdělání.Hold,když jim to cvakne v hlavě,tak si to zde ve Vašem článku pane Nekvasil přečteme.
Hana Šimková
Já Vám to zase všechno věřím.
Zdenka Jírová
S panem Štorchem souhlasím, někdy na podzim jsem se nějakou náhodou dívala na paní Jílkovou , šlo o tehdy začínající příliv migrantů. Nechtěla jsem věřit svým očím a uším, když tam vystupoval profesor Karlovy university, jehož jméno jsem sice zapomněla, ale jeho zjev ne - měl pestře barevný pletený kulich, neupravené dlouhé vousy a řval na všechny, že bychom si všichni měli vzít do rodiny a živit uprchlickou rodinu, abychom odčinili hříchy svých předků / křižácké výpravy/. Naprosto nebyl k umlčení. Už jsem se nedivila, že řada vysokoškoláků má podobně zcestné názory, když jim přednáší tento šílenec. Od té doby jsem zmíněný pořad nesledovala. Raději.
Zdenka Jírová
Víte, že Vám to věřím? I v našem " venkovském trolejbusu" se podobné scénky odehrávají, i když tak hlučné jako Vy jsem nezažila a jezdím často. Ale cestující se samomluvou jsou častí.
ivana kosťunová
s takovými lidmi se můžete potkat všude, v čekárně u lékaře, v obchodě, ba i v tramvaji. Nikomu neškodí, někdy i pobaví.
Miroslav Štorch
Bohužel takových nemocných lidí je víc než dost. Někteří podobně vykřikují i v televizním pořadu "Máte slovo" s bývalou kotelnicí dcerou režiséra Jílka. :-)
Jarmila Komberec Jakubcová
Říká se, že samomluva bývá jediný způsob promluvit si s rozumným člověkem.
Alena Tollarová
Jak to? Já jo.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...