Mé tělo odmykáš

Mé tělo odmykáš

8. 9. 2015

Přitančil déšť
a v hlavě mé byl zmatek,
když jeho šumění
mi bralo ticho chvil,
vmísil se déšť
do ruchu křižovatek
a jako loučení
mé touhy odplavil.

Zas tančí déšť
a moje řasy smáčí,
zvolna se rozpíjí
polibek, co mi dáš,
ty jsi můj déšť,
dnes v smíchu, zítra v pláči,
když s něhou lilií
mé tělo odmykáš.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
***
Marie Magdalena Klosová
Jako vždy jsi mě potěšila.Jsou to neotřelé a citem naplněné verše.Zdravím Tě,Zuzko.mm
Jiří Libánský
Když se člověku půjčí klíče. To je pak prima odemykat.
Jana Šenbergerová
Klikla jsem, četla jsem, žasla jsem, smekám.
Hana Rypáčková
Mé tělo odmykáš- hezky vyjádřeno.
Lubomír Müller
Paní Zuzano, smekám s obdivem. Báseň má tep Nezvalova rytmického srdce a vůni Halasovy vášnivé melancholie. Je zvučně krásná a podmanivá v obrazech. Jste rozená básnířka.
Elena Valeriánová
********************** líbí
Hana Šimková
Zuzanko, ty máš v sobě tolik lásky a ještě ke všemu to umíš vyjádřit v poezii. Jsi neskutečná a ojedinělá.
Miroslava Jachimová
Zuzko, k tvým nádherným veršům není co dodat. Vždy je hltám (i když nekomentuji). Pokaždé na mne silně působí, nejsou to jen krásné verše, mají "duši". Velmi silně z nich cítím všechnu touhu, lásku, smutek ...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.