Óda na Í

Óda na Í

5. 7. 2015

Tělo mé bolí,
jak po ráně holí,
nebude cesta,
do zelených polí.

Na bílém polštáři
si má hlava hoví,
kdy bude líp,
kdo mi poví.

Luna v úplňku září,
snad bolavé tělo
nebude do září.
Za oknem slunce
o stošest svítí,
doneste mi nějaké
dobré pití.

Dobré pití
s endiaronem,
nemoc vyplaví
a na nohy mě
dle reklamy
rychle postaví.

(výplod mysli, co se nudí)


Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Připomnělo mi to jednu básničku od Marie Majerové v povídce Robinzonka. Dovolím si jí ocitovat: " Pohárku křišťálový, zítra ti vítr poví, o čem dnes mlčela má ústa nesmělá a vítr praví, kdoví...?
Olga Štolbová
I nuda se někdy dá proměnit v pěkné veršování, teď už jsi zase v poho... ,takže přeju krásné dny.***
Zuzana Pivcová
Hřmění to trápení změní, není nad větší potěšení. Ale tenor Karel Gott prý vždy žádal na textařích dlouhé áčko, í totiž hlasivky už trochu přiskřípne. Ale jinak je to dobrý nápad, pohrát si s bohatou češtinou. Zdravím z jižních Čech.
Hana Rypáčková
Moc ti to věřím,ve vedru stonat je hrůza.....A když je to malé dítě.....
Alena Vávrová
Í-á, to je překvapení, óda na "Í"? Nad Íčko není! Oslík Íjáček, kvíčala, kam všude bych to "Í" nacpala? Básnické střívko je líné, to druhé občas nás prohání, uzdrav se brzy, dívko, ať je to vše jen k zasmání. :-)
Jana Šenbergerová
Myslím, že v íčku mnozí napínají síly a každý jejich počin je mi milý. I óda na í oku i sluchu lahodí. Občas je príma, když íčkař marodí a nudící se něco vyplodí. :-) Přesto přeji brzké uzdravení, vždyť nad zdravíčko není.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.