Zrání

Zrání

23. 6. 2015

Kdybych tak věděl, jak rozmnožit tu třešni,
vzpomínáš dozrála ti v ústech,
ač podzim byl a padal první sníh
a na nohou nás záblo v prstech.

Jak v pohádce od Andersena
na ledovém jezeře, když chlapci Kaji
dívka Gerda v slzách řekla:
Horkým pláčem tvé zmrzlé srdce rozehřeji.

Kdybych tak věděl, jak rozmnožit tu třešni,
jejíž sladkost vsadilas mi do úst,
pěstoval bych stromy s plody,
po kterých rozmrzne v srdcích led
na sladké kapky živé vody.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lubomír Müller
Děkuji všem za komentáře. Cením si jich.
Marie Foltýnová
Takových třešní se zázračnými kapkami vody ,která rozmrazí ledová srdce,bych zasadila celou alej
Libor Farský
Už to vím, dej mi teď hubičku Chvilku Tě pomazlím, vysaji pecičku Dej mi pak druhou a třetí Pro všechny naše děti Zasadím jim lásku v srdeční aortě Včas aby plodila až budou v pubertě
VANDA Blaškovič
Pokud má někdo v srdci led, tak by měl číst a vnímat Tvé básně, Lubomíre. Led v srdci by zákonitě rozmrzl na sladké kapky živé vody. Že Ty jsi Lubomíre i léčitel?
Lidmila Nejedlá
Potkám-li takovou čerstvě zasazenou třešni, budu ji zalévat a zalévat, aby její sladké kapky živé vody byly co nejsladší.
Hana Rypáčková
Láska je jako třešínka na dortu života.
Miluše Převrátilová
Hezké verše ... a pár sladkých kapek živé vody by každý z nás jistě přivítal :-)
Jitka Chodorová
Ano,ano, kdybych tak uměla rozmnožit tu vaši třešni, nabídla bych ji lidem všem,kteří něco umí...moc pěkné Lubomíre.
Olga Štolbová
Lubomíre, krásná báseň, ty stromy pěstujte , Vám by se to mohlo povést, pro mě jste všeuměl. ***
Zuzana Pivcová
Jste umělec ve všech oborech. A Vaše láska k životu se zračí ve všem, co napíšete i vyfotografujete.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.