Ticho

Ticho

23. 5. 2015

Miluji ticho
ranního rozbřesku
to ticho
co je jak balzám
na bolavou duši
to ticho
ve kterém se jen
ptačí tóny tuší
ticho
mlhavého rána
kdy z malovaného hrníčku
voní káva

Nesnáším ticho
jenž je předzvěstí bouřky
to ticho tíživé
co přináší
životní zkoušky
Ticho
kocovinového rána
ticho
co křičí a vyčítá
a s láskou
se v něm už nepočítá

 


Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Krásné a hojivé....
Soňa Prachfeldová
Moc hezké, také mám podobné pocity,
Lubomír Müller
Upřímná, čistá poezie, zrozená z upřímného, čistého srdce. A foto labutě kouzelné. Krásné, paní Eleno.
Marie Magdalena Klosová
Ano,s tichem je to tak - je buď blahodárné,nebo zlověstné.Ať se nám dostává jen toho prvního.Díky.
Zuzana Pivcová
Moc hezká báseň, rozlišující ticho vítané a nevítané. Vzpomínám, že jsem měla básničku, která také nějak říkala Mám ráda ticho, které je víc než slova.....a nemám ráda ticho, věštící samotu..... . V současnosti mě ale ticho většinou uklidňuje. Díky, Eleno.
Dana Kolářová
Ticho v přírodě, ranní rozbřesk i mlhavé ráno vyjadřují krásné fotografie.
Alena Vávrová
Ráda ti to, Elenko, věřím, navíc krásné fotky z těch tvých snových rán jsou toho důkazem. Labuť je skvostná.
Lidmila Nejedlá
Hezké povídání o tichu...
Jana Šenbergerová
S tichem je to jako s živou a mrtvou vodou. Mám ráda živé ticho, to z první části básně, která se mi líbí celá.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...