Máj

Máj

15. 5. 2015

Máj,
to slůvko nese v sobě
ráj
a ženy odhazují háv
i šál,
vyloupnou se z kožichů,
na co civíš, Bedřichu?
Krátké sukničky,
žádné spodničky.
Máj,
to slovo má v sobě
ráj,
opojná vůně šeříku
milence svádí ke hříchu
a
po čase ke koupi dudlíku.
Pak přejde celý čas
a
máj i šeříky
jsou tu zas.

 


Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Máj - lásky čas, to bude platit vždy.
Libor Farský
Ano, "rozverná" je to správné slovo na které jsem si nemohl vzpomenout, abych vyjádřil co mne na Vaší poezii nejvíce okouzluje, Elenko.
Jaroslava Handlová
Vesele optimistická básnička, rozvernost jí nechybí, cítím to podobně jako Lidmila.
Eva Mužíková
Elen, naladila jsi mne svojí básničkou do pohody. Takové veršovánky mám moc ráda, nemusím u nich přemýšlet a hlavně pobaví... díky
Elena Valeriánová
Jejda Lidmilko, zlobit se? To ne, ta má odpověď byla jen nadsázka. Naopak tvůj komentář mě potěšil.
Lidmila Nejedlá
Elen, rozvernost není opak počestnosti. Ta básnička je veselá - rozverná /máj, ráj, sukničky, spodničky, civíš Bedřichu.../ Tak vesele ji může napsat zas jen veselý - rozverný člověk. A Tobě ta veselost sluší.. Tak se nezlob.
Marie Foltýnová
Šeříky patří k máji a jejich vůně se line všude kolem nich.Denně chodím cestou do práce kolem dvou keříků bílý a lila barvy a nassávám tu krásnou vůni.Škoda,že nekvetou celoročně.
Zuzana Pivcová
Takhle nějak proběhne rychlý nástup jara v Praze a neciví pouze Bedřich. :-) Já po ránu ještě klepu kosu, na sobě bundu, a kolem mě v MHD už dívky v kraťasech a tričkách s dekoltem, což svádí ke hříchu spolu s omamnou vůní šeříku. Vtipná básnička má své kouzlo.
Alena Tollarová
U nás se válejí asi tři dudlíky, ve váze nevidím žádné šeříky. Majitel dudlíků, nevážil by si šeříků.
Elena Valeriánová
No, no Lidmilko, já sjem počestná starší paní :-) Děkuji všem, slovíčka vždy potěší. Jituško, redakce již reagovala. Jsou správní.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...