Vyšívaná velikonoční vajíčka - nejíst!

Vyšívaná velikonoční vajíčka - nejíst!

2. 4. 2015

V jedné jihočeské vesničce žije sestřenice Maruška se svým dědouškem...:). Je jí přes 70 roků. Šikovná ženská, neposedí, stále musí něco dělat. A když se konečně posadí, tak aby nelenošila, vezme jehlu s bavlnkou a vyšívá. Ale jak nádherně! Fota deček, které vyšila pro mne, jsem také vyfotila.

Já jsem jen takový začátečník. Učila mne a opravovala. Ale naučila mne vyšívat, nebo spíše obšívat drobné ornamenty. A tak vám posílám vyšívaná velikonoční vajíčka.

Pár jsem jich již použila na velikonoční blahopřání. Ale jen pro ty nejbližší. Pro mne je to totiž veliká piplačka a zkouška trpělivosti. Jedno vajíčko mi trvá cca 5 hod.

Nafotila jsem je i z rubové strany. Vyšívaný motiv je přiheftnut třemi stehy společně s korálkem.

Snad se vám budou líbit.

Přeji krásné velikonoční svátky!

Velikonoce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Vyšívaná velikonoční vajíčka - to je je netradiční nápad. Aspoň já jsem je nikdy neviděla. A jsou pěkná a obdivuju trpělivost a šikovnost vyšívačky. A nad těmi dečkami jsem úplně PAF, krásná práce!
Alena Várošová
Tak ta co Vás to Vando naučilla paní Maruška,tak má zlaté ruce,tak jako Vy a určitě i srdíčko.Tak tohle bych nesvedla nemám na to piplání nervy.Ale musím konstatovat,že je to nádhera - umění,které se přenáší do dalších pokolení.Skvělé.
Libor Farský
Invence a neskutečná trpělivost. Smekám.
VANDA Blaškovič
Jarko, děkuji a také veselé Velikonoce! Máš krásné www stránky! pa.
Jaroslava Handlová
Vando, jsi šikovná. Jsou to krásné jemné dekorace. Přeji hezké velikonoce.
VANDA Blaškovič
Děkuji Jano za uznání za Marušku, budu jí tlumočit. Richelieu je její specialit. Vyšívá skutečné skvosty. Tyto moje dečky jsou ty nejjednodušší, které jsem si ze slušnosti vybrala. Vyšívá i kroje - opravdová nádhera. Zpívá a tančí v lidovém souboru . Zpívali o Vánocích i na Hradu v basilice sv. Jiří. Začíná na internetu..:)) snad ji sem dostanu...:)) uvidím.
Jana Slavíková
Mooooc hezké. Dělám leccos, ale do Richelieu jsem se nepustila a asi nepustím.
Dana Kolářová
Hezké. Zajímavý nápad.
Olga Štolbová
Vandi, žasnu. Vůbec si Tě nedovedu představit, jak sedíš a vyšíváš. Moc, moc, moc hezké...*****
Miluše Hasenohrlová
A přesto jsi šikulka :-)))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.