Co říkám na lásku

Co říkám na lásku

16. 3. 2015

Copak já říkám na lásku?
Té potřeba je jako sůl.
Kdo nikdy lásku nepoznal,
prožil jen života půl.

Po cestě plné oblázků
já vzpomínám si na lásku.
Co malý plochý oblázek,
to mladé lásky obrázek.

Co kamínek, to vzpomínka,
byť už jen třeba malinká.
Ty prošlapané cestičky,
kde dávali si hubičky,
už nikdy nevrátí se zpět.
To už je mnoho, mnoho let.

Ale ta vzpomínka na léta mladosti,
i ta nám přinese kousíček radosti.
A v oku slza se lítostí zaleskne,
že mládí uprchlo, každý si posteskne.

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Maruško, super. Názor pana JL je určitě dobře míněný. Co já bych za něj u své tvorby dala. Řikám si, každá dobrá rada drahá...
Hana Rypáčková
Teď je tu ta Marušky básnička jako nahatá... Přitom mladá láska je zároveň ta stará, ne? Jak krásné si o ní spolu popovídat... Musí to být rýmovačky?Některá poezie nemá ani rým.
Jiří Libánský
Schémata rýmu: střídavý ABAB sdružený AABB obkročný ABBA postupný ABCA přerývaný ABCB Báseň "Co říkám na lásku": 1. sloka ABCB 2. sloka AABB 3. sloka AABBCC 4. sloka AABB Hodnoceno technicky. Jiné kvality básni nelze upírat. poslední verš předposlední sloky (o lásce) např. dokonale propojuje poslední sloku, která je zase vzpomínkou na mládí. To je velmi profesionální.
Alena Várošová
Paní Marie,jsem nadšená.Krásně jste svoji lásku popsala. Mě se nezdá, že by báseń byla psána,každý pes jiná ves,mě se líbí .je procítěná,romantická a vzpomínková..Díky
Zuzana Pivcová
Vzpomínka je to moc hezky, s dojetím vyjádřená. Přiznám se, že já na mladé lásky nijak zvlášť nevzpomínám.
Hana Rypáčková
:-)) Nějak vás to Jiří rozhodilo....:-)))) (Míněno v dobrém)
Soňa Prachfeldová
Moc milé, kdo lásku v srdci nosí ke všemu živému kolem, ten nikdy nezestárne. Vzpomínky, to je přece kus našeho života a jsou potřebné.
Jiří Libánský
A to je pro psaní poezie pevný základ, na kterém se dá stavět. Proto tak Vaše verše jsou působivé.
Jiří Libánský
Verše jsou rýmovány stylem každý pes, jiná ves. Ale máte duši plnou romantiky a srdce plné lásky. A to je pro poeziii
Zdenka Jírová
Moc milé, člověk hned zavzpomíná na uprchlé mládí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.