Já vím

Já vím

6. 3. 2015

Za oknem obtěžkané mraky deštěm
a na duši splín
kde jsi, má lásko
a s kým?

V odrazu okna moje tvář
potemnělá, žádná zář
Kdysi tu mladá dívka stála
vějířky vrásek kolem oči
od smíchu
A teď unavená, usoužená ...
vějířky vrásek kolem oči
od smutku

V zámku rachotí
tvůj klíč
na mé tváři úsměv
abys nepoznal,
že já vím
kde jsi byl a s kým

Uléhám tak jako tolikrát
vedle tebe
paže tvé již nemám
kolem sebe
dech se ti zklidnil
spánek předstíráš
v náručí už mě nesvíráš
... já vím

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Zuzko, nejhorší je nejistota, když tušíš a nevíš, jaká je pravda. Pak když prohlédneš, nezbývá nic jiného, nežli se rozhodnout.
Soňa Prachfeldová
Koho toto potká, prožije velkou bolest , při stárnutí dvojnásobnou. Ale svět je plný krás, jen se nedat zlomit !
Zuzana Pivcová
Musí to být pro ne zcela mladou ženu špatný pocit. To mám skoro dojem, že je lepší být sama. Ale myšlenky vyjádřené slovy jsou to krásné.
Miluše Hasenohrlová
Smutná přesto krásná báseň.Mám štěstí, že jsem to nikdy nezažila.
Lidmila Nejedlá
Sdělený smutek, poloviční smutek. Pro jeden bodlák slunce nesvítí. Co tě nezabije, to tě posílí...každý konec má zase začátek...
Marie Magdalena Klosová
Tak přivítejme novou básnířku!
Elena Valeriánová
Moje milá děvčata, děkuji za hezká slova. Ale díky bohu, není to má osobní zkušenost. Ale kamarádka ta by mohla vyprávět ... jen jsem se vcítila do její situace a hlavně do jejich smutných očí.
Alena Várošová
Jistě jste paní Eleno složila tuto báseň z vlastní zkušenosti,jinak to snad nelze.Je to citová záležitost psaná srdíčkem.
Eva Mužíková
Paní Eleno, to je opravdu nádherná, sice smutná báseň. Ani nevíte, jak jí rozumím, tyto pocity mám, Bohudík již dávno, za sebou.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...