Moje domovina

Moje domovina

23. 2. 2015

Všude je hezky na světě a ještě lépe na naší planetě.
Ten malý kousek země je naše vlast, zde žiji a chci pracovat.
Je bohatá a krásná, to je poklad můj,
stačí jen dvě pouhá slova domov můj.

Máme tu hory, lesy, roviny, překrásná města, dědiny.
Hrady, zámky, rybníky, jezera a lázně světoznámé,
ale nad nimi má už někdo jiný moc a jim vládne.

Je malá ta zem, však krásnější a bohatší nad jiné.
Je to přece srdce Evropy a není to přehnané.

Kdo jednou opustí ji, stokrát si na ni vzpomene.
Nemůže být jejím přítelem ten...,
kdo zradí svoji zem.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Upřímné vyznání paní Aleno, máme skutečně nádhernou přírodu a památky, ale leckde by člověk nad tím plakal. Miluji také naši krajinu a co jsem toho ještě nepoznala !
Zuzana Pivcová
Myslím, že jste měla na mysli především zdejší přírodní krásy, památky a další pozoruhodnosti, které vytvořili lidé. Své vyznání jste pojala upřímně a po svém.
Alena Várošová
Nemám se na Vás proč zlobit paní Vando,každý to můžeme brát jinak,ale výsledek bude vždy stejný.Naše země,ať už zdevastovaná,nebo rozkradená je naše domovina. Źijeme tady,tak jsem to tak brala.Samozřejmě,že se mi líbí i jiné země,ale jen na dovolenou,žít bych tam nechtěla.
Jana Šenbergerová
Pořád to bude moje domovina, jen si nejsem jistá, jestli je to ještě naše zem. Fakt je ten, že už tu dávno budují jiní. Rozumím vám, Aleno, souhlasím s vámi.
VANDA Blaškovič
Snad se na mne nebudete Aleno zlobit, ale na mne je ta báseň trochu moc "budovatelská". Jakoby z dob pětiletek. Jistě souhlasím, že naše země je jedinečná a milovaná. Jediná.
Hana Rypáčková
Souhlasím s tím, že je tu všude krásně.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...