Rozpačité blues

Rozpačité blues

11. 2. 2015

Jak osamělý běžec
řeka si tiše plyne,
jak rozpačité blues,
co noha nohu mine.

Zas culík mám z vlasů,
co ještě nešediví
a oba břehy tleskají
a nikdo nezávidí.

A v sukni nabírané
tančí se tak lehce,
když za ruku mě držíš,
ty osamělý běžče.

Smím prosit, zas řekneš,
však  života kus,
jsme spolu protančili,
v tom rozpačitém blues.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Chodorová
Já děkuji všem,kdo komentovali,panu Zdeňkovi odpovídám,1-2dny mám v hlavě první verš,hodím ho do profilu,pak přidám další a další,někdy to netrvá ani 5 minut,někdy ovšem se s tím peru,měním slova i rýmy a trvá to déle,tato báseň byla na světě coby dup.
Zdeněk Huspek
Pěkný verše. Vypadá to, paní Jitko, jako že sednete, zamyslíte se a šup, je to na papíře (nebo v editoru). Nebo je to jinak?
Lidmila Nejedlá
Ach jo, ach jo...kde je konec nabíraným sukním...hezká báseň.
Eva Mužíková
Jitko, moc hezké...
Jana Šenbergerová
Ač rozpačité, rozpačitost nevyvolává. Naopak, Jitko. Já provolávám sláva.
Hana Rypáčková
Spíš S bohem a šáteček.... Ta fotka je veselá a tak to je nadějné...Třeba, jednou, ještě...
Marie Magdalena Klosová
Omlouvám se.Je to J.Seifert.
Jiří Libánský
Tak tato báseň se mi velmi dobře čte a dokonale ji rozumím. Řekl bych, že je to dílko, kterému nic nechybí. Verše zpracované do bluesového rytmu obsah dokonale akcentují.
Marie Magdalena Klosová
Pěkné verše,opravdu nostalgické a posmutnělé.A já s V.Nezvalem dodávám: Setři si slzy,usměj se uplakanýma očima.Každého dne se něco začíná,něco překrásného se začíná.
Zuzana Pivcová
Trochu nostalgie a analogie života a blues, moc hezké.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.