Kroužím v tvých
myšlenkách

Kroužím v tvých
myšlenkách

9. 2. 2015

Kroužím jak křídla můr
pod lampou, která pálí,
milostný trubadúr
dal písni mužný hlas,
lákavé odměny
mou duši nevyhrály,
zmizely ze scény,
kde mysl svírá čas.

Kroužím v své paměti
a hledám bílé skály,
křídel mých rozpětí
mě vábí letět dál,
kde čeká rychlý dech,
jak tanec nenadálý,
kde opuštěný břeh
dřív řeku objímal.

Kroužím v tvých myšlenkách
jak láska mezi svými,
poutnice na cestách,
jež vedou bůhvíkam,
snímám tvou horkost chvil
dlaněmi bolavými,
polibek, co mi zbyl,
si do rtů zamykám.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Šimková
Ano, pravdu má paní Jana. Já obdivuji tiše.
Soňa Prachfeldová
Milostné vyjádření tisíckrát jinak, obdivuhodné !
Marie Magdalena Klosová
Vždy si čtu Zuzaniny básně několikrát.Nechci přijít ani o tu nejmenší nuanci emocí a zákoutí duše,která tak dobře rezonují s mými.Díky,Zuzko.mm
Lidmila Nejedlá
Verše o lásce stokrát jinak a vždy nedostižně krásně, Hezky se čtou, hezky se s nimi smutní, hezky vzpomíná, hezky rozjímá...
Hana Rypáčková
Mně by to tedy nenapadlo.Chápu ten rychlý dech a horkost chvil....Jdu na ten ryzlink ...Třeba něco bude...
Jiří Libánský
Zuzana je bezedná studnice. Jedno dílo lepší druhého. Polibek do rtů zamčený. Napadlo by vás něco podobného? Nebo břeh objímající řeku. Fenomenální a nedostižné.
Jana Šenbergerová
Tvé verše jsou tak krásné a myšlenky v nich tak hluboké, že každé své slovo o nich vnímám spíš jako znesvěcení. Dokonalost lze jen tiše obdivovat.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...