Hazard se zdravím

Hazard se zdravím

5. 1. 2015

Stonání člověka nebaví,
na světě není víc nad zdraví,
jenže ten vůl si ho neváží,
vlastní pitomostí naráží.

Šplhá do hor, do rozvalin,
prý to žádá adrenalin,
zpřeráží si v těle kosti,
až v špitálu jej pak hostí.

Rentgeny, pak operaci,
lékaři, sestry v pilné práci,
v rukou, v nohou dráty, šrouby,
s kostmi se mu potom snoubí.

Týdny dál žije jen v bolesti,
sám se však přivedl v neštěstí,
jen co se otřepe, běda ó běda,
příště si určitě zas pokoj nedá.

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Nemám ráda hazardéry, ale za co by náš život stál, kdyby se každý jenom bál? Člověk vždycky toužil překonávat překážky a trochu zapomíná, že někdy je nejtěžší překonat sám sebe. Vaše verše všedního i svátečního dne se mi moc líbí. :-)
Zdeněk Horenský
Nic proti sportu, ale jsou to postřehy ze života. Nazval bych se, pokud to nebude moc honosné a neskromné, básníkem všedního dne, sváteční nevyjímaje.
Lidmila Nejedlá
Hezká rytmická básnička. Ale na sport nedám dopustit. I to horolezení je prima. Kde najdete takové ticho?
Marie Magdalena Klosová
Já kouknu na nadpis a vím,že jste to Vy!To je príma,jako ostatně celá básnička a všechny předešlé.Pěkný rok,pane Herone.
Olga Štolbová
Zdeňku, máte pravdu, ale...Muselo by se přestat sportovat, neznám sport, kde by se nikdo nezranil. Možná šachy, ale i tam může závodník spadnout ze židle a pěkně se potlouct. A na co bychom koukali v televizi????
Hana Šorejsová
Vaše veršování je ze života a pravdivě povedené, díky !
František MENDLÍK
Nazdar Zdeno. Občas kvůli tobě zabrousím do chvilky poezie. Také si přečtu hezké básně třeba od paní Pivcové a Novákové. Sám bych nevytvořil lyrickou báseň ani za sto nanuků. Blíže jsou mi básně třeba Pan vrchni z Kozlova.Holt chybí mi romantická výbava. Těm horolezcům nerozumím. Jakožto pokladník fotbalistů mám úchylku -co by to asi stálo?No a na sportobní diciplínu toho druhu měla moje maminka kouzelný slogan. Když se dověděla, že zahynul nějaký horolezec pravila:,,Měl tam hovno co dělat!"
Jiří Libánský
O tom to je. :-)
Zuzana Pivcová
Vypadá to, Zdeňku, že Vaše báseň je reakcí na zdejší článek, jací jsou muži nesmyslní blázni. Myslím ale, že i ta báseň dokazuje, že vy muži to v sobě zkrátka více či méně máte a bez toho bláznovství by to nebylo ono.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...