Informace o tom, kde je právě Ježíšek, sdělovala netrpělivým dětem i dospělým americká protivzdušná obrana NORAD. Podle její internetové služby se bělovousý stařík v červené kombinéze, tedy pro Američany Santa Claus, se sobím spřežením objevil kolem 20:45 SEČ ve střední a východní Evropě kdesi nad Českou republikou. Na své cestě, při níž po startu ze severního pólu prý už zvládl celou Asii a Austrálii, stačil údajně rozdat přes 2,7 miliardy dárků.
Anglicky mluvícím netrpělivcům opět odpovídalo po telefonu, e-mailem nebo chatem více než 1250 dobrovolníků z ústředí Velení protivzdušné a kosmické obrany Severní Ameriky (NORAD).
NORAD a jeho předchůdce, kterým bylo velení kontinentální protivzdušné obrany (CONAD), tuto službu poskytuje již skoro 60 let. Začalo to ale úplnou náhodou, když v roce 1955 jeden deník v americkém Colorado Springs zveřejnil telefonní číslo, na které lidi mohli údajně volat přímo Ježíškovi.
Šlo přitom o pohotovostní linku CONAD sloužící pro to, aby lidé hlásili případné podezřelé lety nad severní Amerikou. Po dosud nejčastějších hlášeních o neidentifikovaných létajících objektech (UFO) se službě najednou na Štědrý den dovolávaly stovky dětí. Nudící se pracovníky to začalo bavit a tak se jim jali poskytovat podrobné informace o tom, kde Ježíšek zhruba asi je.
Internetová služba funguje od roku 1997. Loni ji sledovalo 19,6 milionu zájemců. NORAD má také fanoušky na sociálních sítích: 1,45 milionu na Facebooku a 146.000 odběratelů na Twitteru.