Vánoční honička či pohodička?

Vánoční honička či pohodička?

9. 12. 2014

Motýlek pro štěstí,
Vánoce ze zlata,
cukrárna hojnosti.
to jsme my děvčata.

Dvoubarevné čtverečky
a marcipánové šištičky,
vinné kytičky
a pařížské kostičky

Srdíčka z perníku,
linecké rohlíčky,
jablíčka v těstíčku,
hledám už cestičku...

Měsíčky s mandličkou,
čokoládové polibky,
ořechová kolečka,
brusinkové nugetky.

Tyčinky, lanýžky, hvězdičky, pracny, kokosky, špičky, želé a houba.
Nejsem já tak trochu trouba?

Vídeňské rohlíčky,
ledové koule,
rumové kuličky,
šup a jsou v troubě.

Kornoutky sněhové,
pusinky bílkové,
andělský dortík,
to zvládne jen čertík!

Upečeme na plechu,
neděláme neplechu.
Kostky jsou vrženy
a dobrůtky snězeny.

Překročily jsme Rubikon,
bravo děvčata,
zvládly jsme ten shon!

Teď si sednem do křesílka,
zavoláme na manžílka.
Nohu dáme přes nohu,
uděláme si pohodu...

 

Krásné vánoce!

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Magdalena Klosová
Připomnělo mi to pana Šlitra - Co jsem měl dnes k obědu. Povedené veršovánky a hlavně dobrá nálada.Té není nikdy dost.
VANDA Blaškovič
Děvčata, to je bezva že jsme tady dobrá parta. Některé dobrůtky jsem si vymýšlela ale na většinu mám recepty. Tak si případně napište. Jdu překročit Rubikon..:) a pak péci...:)
Jitka Chodorová
Pečeme s Vandou,rychle,hodně a kvalitně!!!Taky už jdu zadělat těsta,aspoň na ty oblíbené druhy,ten byt mě letos hodně zaměstnal,tak mám skluz.Tak dobrou chuť všem!!!
Olga Štolbová
Tak tady vidím "kdo chvíli stál, už stojí opodál", dva dny jsem tu nebyla a už nestíhám. Moje dva druhy pečení se mohou před všemi vašimi dobrotami jen v krčit v koutku. A také toho čtení je tady spousta, pár toho zvládnu, ale hlava by chtěla a oči se bouří. Vandi, povedená básnička, aspoň mě pobavila.
Hana Rypáčková
Vando, s tebou to vypadá tak snadné mít x druhů cukroví. A taky tak svádivě lehké . Potřebovala bych tu Violu připomenout od pamětníků.Má léta 65-68.
Miroslav Štorch
Máte pravdu pane Libánský pod dadaismus se toho může schovat hodně. Jeto jako italská směs bonbónů. Různé chuti ale dohromady chutnají dobře i tak. :-)
Miroslav Štorch
Mám rád poezii i humor. Tady ve tv= veršovánce je humoru dost. Přidal jsem už jinde kreslený vtip mistra Renčína, protože mi dal souhlas dopisem, že mohu na i60 a jinde jeho vtipy reprodukovat http://storch.m.sweb.cz/Rencin-2.jpg
Jiří Libánský
Já bych se neodvážil být si tak jistý v posuzování, co je a co není poezie jako je pan Štorch. Jediná a správná poezie nemusí být jen báseň z Violy. Mě se tahle rozverná báseň líbí. Tím jak míchá prvky dadaismu do naivistického rýmování je krásnou ukázkou, zajímavého zpracování takové té sekundární (té všednější) poezie vánoc.
VANDA Blaškovič
No jo Mirku, do Violy jsi chodil před 30 rokama? Tam bych to nedávala, to spíš Šimkovi s Grosmanem..:) Ale ber že je nová doba a předsilvestrovský čas...tak snad pro úsměv nic jiného...:) Tak to bylo samozřejmě míněno...:)) ty poeto...promiň...:))
Miroslav Štorch
Vando v Česku se zase říká : " Kdo si počká, ten se dočká." Chodil jsem v Praze do poetické vinárny Viola naproti Národnímu divadlu, a tam opravdu takové skvosty nepřednášeli 8-) Zkus jim to tam předložit v rámci Adventu. Určitě zblednou ... asi závistí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.