Mám tě rád aneb
Advent po roce

Mám tě rád aneb
Advent po roce

4. 12. 2014

Tři líná slova,
co žena slyší ráda,
včera, dnes znova,
a nesmí to být zrada.

Chci slyšet mám tě rád,
a nemít při tom strach,
kouzelný listopad
v souhvězdí promenád.

Sezóna skončila,
a tiše padá sníh,
to advent přišel k nám,
zpívá o Vánocích.

Jak tichá noc,
se v nás zase rozhostí,
mít tak tu moc,
to špatné přemostit.

Purpura voní v nás,
jak loňské Vánoce,
těšme se přátelé,
tak zase po roce!

Moje poezie
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milada Salajková
Moc hezké, milé a neobvyklé, nevtíravé. Potěšila jsi všechny okolo.
VANDA Blaškovič
Těm třem líným slovíčkům trochu proženeme brčka...co Ty na to Jitko? Krásné. Dík.
Jarmila Peerová
Krásně jsi nás Jituško " připravila " na dny následující,na nejkrásnější svátky v roce.Snad budou více o prožitku než o jídle,prostě šťastné a veselé...Jen bych se přiklonila k Janě a také nahradila slovo " líná ",za " milá."..I když rozumím tomu,že pro někoho to i líná slova mohou být,dá si hodně načas,než je vysloví ....
Marie Magdalena Klosová
Teprve v posledních letech vnímám Advent jako něco mimořádného,jako přípravu,jako příchod.Trošku jako bilancování končícího roku.Vánoce jsou už "jen"vyvrcholení a jsou poměrně krátké.Období adventu je plné tajemného očekávání,Podobnost s láskou tu určitě JE! To vše je tady ve verších.
Hana Rypáčková
Náramně se tvá básnička do Adventu hodí.
Vladka Steinová
Dobrý večer, Jitko, pěkné a milé vyjádření adventní nálady.A ta purpura..... už cítím, jak zase voní....
Olga Štolbová
Jíťo krásně jsi vykreslila kouzlo adventu zase po roce, ale souhlasím s Janou, "mám tě rád" je přece krásné, ale ptát se nesmíme, pak by to mohlo opravdu znít líně. ***
Jana Šenbergerová
Jitko, moc pěkné verše, jen ta "tři líná slova" mě trochu zarazila. Zkus místo líných vnímat milá. Líná se nikam nehrnou, milá nás láskou zahrnou. :-)
Zuzana Pivcová
Je to Tvé toužebné přání, podobně jako setkání s mořem. A Ty dovedeš svá přání vyjádřit jasně a dost naléhavě, bez vytáček, právě tak jako některé své názory během té doby, co Tě tu znám. Vážím si toho.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...