Restaurant Day

Restaurant Day

17. 11. 2014

Už jste někdy o takové akci slyšeli? My teprve nedávno, a protože se konala docela blízko, rozhodli jsme se v sobotu 15, že si ji nenecháme ujít.

Větrné počasí nevypadalo moc lákavě, ale nenechali jsme se zviklat a vyrazili jsme z tepla svého domova autobusem do 24 km vzdáleného Jeseníku.

Vyřídili jsme několik předvánočních pochůzek a plni očekáváni směřovali k místu konání. Mimo jiné jsme se tam chtěli setkat se Zdenkou Žichovskou.

Už zdálky bylo vidět, že je v parku živo. Krátce bych náš zážitek popsala takto:

Přijeli jsme, viděli jsme, ochutnali jsme.

S partnerem jsme se poprvé vypravili na tuto akci a byli jsme mile překvapeni, kolik lidí je ochotno věnovat svůj čas, aby svým kuchařským uměním potěšili mlsné jazýčky jiných. V nevlídném větrném počasí nám přišla vhod dýňová polévka s celozrnnou bagetkou na jiný způsob, než známe my. K chuti přišel špenát v listovém těstě, neodolali jsme kynuté buchtě z bramborového těsta, která si nezadala s dobrým bramborákem, jen nebyla nasáklá tukem. Navrch jsme přidali ještě banánový řez a pečenou chalvu. Chutě zajímavé, ceny příznivé. Za zvuků živé hudby se u jednotlivých stolů střídali zákazníci a vypadali spokojeně. Nakonec jsme se setkali i se Zdenkou a vyměnili si pár postřehů ze života a i60. V Jeseníku byla mnohem větší zima než u nás, přece jen táhlo přímo od Pradědu. Kdyby nám nemrzly ruce i uši, určitě bychom pobyli déle. Domů jsme jeli vlakem, abychom si ho užili, když ve všední dny už do Hor nejezdí. 

Těšíme se na příští Restaurant Day.

Více informací o akci můžete najít zde.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Zdeni, díky! Pěkné doplnění. :-)
Zdenka Žichovská
Dostala jsem emailem odkaz na video, doplní obrazem Janin článek. https://www.youtube.com/watch?v=M2SuYYFCTTw
Zuzana Pivcová
Setkání s "parťačkou" z i60 a ještě k tomu hody pro speciální fajnšmekry, to musel být opravdu hezký den. Narozdíl od MM, do mě se toho ve chvíli, kdy mi něco chutná, vejde dost. Vynahrazuji si bohužel asi deficit z dětství. :-)
Marie Magdalena Klosová
Pěkně jste si to užili!Já mám při takových akcích problém - moc se toho do mě nevejde,takže obchodníci neutrží a já si příliš nepochutnám.
Hana Rypáčková
Také v parku míváme akce se stravování.Hlavně se tam presentuje vegetariánská strava.Mimo profíky, se účastní ten, kdo chce něco ze svých receptů předvést.Hlavně mladí s rodinami se rádi zúčastňují.Někdy se i po setmění promítají filmy.
Jana Šenbergerová
Za přiložený snímek děkuji redakci i60. My tentokrát nefotili.
Libuše Křapová
Nikdy jsem o Restaurantu Day neslyšela. Podle přiložených informací musí být v Jeseníku docela živo celý rok :-) Je zajímavé, co všechno se dá dělat, když se sejde parta akčních lidí. Díky za článek
Marie Novotná
Ty dobrůtky na foto jsou opravdu hezké a určitě dobré.Takovou akci by byla škoda nenavštívit.Setkání se Zdenou byl jistě příjemně strávený čas-tiše závidím.