Proč nemám rád značku BMW

Proč nemám rád značku BMW

1. 10. 2014

Přilepí se za vás, a i když nejedete nijak pomalu, líže vám zadní nárazník. Každých pět vteřin vykukuje do levého jízdního pruhu, jestli není možné předjet. Jakmile je na okamžik „vzduch čistý“, ukázkovou myškou se zařadí před váš – v té chvíli už prudce brzdící vůz (aby se tam ten blbec vešel) – a brousí si zuby na dalšího nešťastníka.

Nemusím se snad ani dívat, co je to za auto. Moje dlouholetá zkušenost praví, že bavorák (tedy BMW), pokud možno se začerněnými skly, aby nebylo vidět dovnitř. Nejméně dvou a půl litr a čím je otřískanější, tím také nebezpečnější.

O víkendu se mi to stalo snad popadesáté. A znovu jsem si tak potvrdil, že nemám rád bavorskou automobilovou značku BMW. Je to postrach silnic a možná by se měla prodávat na zbrojní pas.

Já vím, že ta značka za to nemůže. Rozumím, že vinen není vůz, ale trouba, který usedne za jeho volant. Nicméně nikdo mi nevymluví, že obliba BMW mezi piráty silnic je násobně větší, než u jiných značek.

Čím to je? Že by byl bavorák symbolem síly, arogance a bezohlednosti? To zcela jistě nikdy nebylo záměrem konstruktérů z Mnichova a ani si to nezaslouží. Automobilka produkuje rychlé, kvalitní luxusní vozy, které patří k nejlepším na světě.

Ale možná právě tím jsou lákavější pro motoristické exhibicionisty. Když se pak ocitnou za volantem takové rakety, chovají se jako šílenci smyslů zbavení.

Všichni z cesty, mají BMW. Kdo je víc!

 

P.S.: Omlouvám se všem slušným řidičům vozů BMW

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libuše Křapová
Dagmar, dovolím si ještě jednu poznámku - samozřejmě, že za to značka auta nemůže. Můžou za to arogantní lidé, kteří silným autem vyjadřují svou nadřazenost. Auta, která dělají zmatek na českých silnicích, mají téměř vždy taky českou poznávací značku. Pozdravujte příbuzné v Bavorsku, je pan Horáček na mysli určitě neměl.
Dagmar Pravečková
Ještě že "Bavoráci" neumí číst česky :-) A ještě že jste tam dopsal odstavec, že značka za to nemůže. Mám rodinu v Německu, již třetí generace miluje značku BMW, v rodině je již i veterán. Jedno z aut je rodinný vůz BMW, kde denně sedí 2 malé holčičky. Takže je nad slunce jasné, že tento "bavorák" se na nikoho nelepí ani jinak neriskuje bezpečí a životy. Takže je to zase jen a jen o lidech! Přeji všem mnoho bezpečných kilometrů a ohleduplných řidičů v provozu.
Jan Blahoslav
Žebříček arogance BMW nepochybně vede, hned v závěsu jsou vozy Audi. Je zajímavé, že takový Mercedes "se chová" většinou slušně.
Libuše Křapová
Ano, BMW v dohledu a noha radši na brzdu. Ještě to mají ve zvyku Audi, Fábie , Octavie a VW.
Marie Magdalena Klosová
Je to tak.Možná to mají "v popisu práce".Můj muž,zkušený a dobrý řidič,to komentuje lakonicky:"ten musí !" /rozuměj předjíždět/.Vtipně napsáno.