Stodola Michala Tučného
vzdá hold Zdeňku Rytířovi

Stodola Michala Tučného
vzdá hold Zdeňku Rytířovi

8. 8. 2014

Letošní ročník hudebního festivalu Stodola Michala Tučného, který se koná 22. a 23. srpna v Hošticích u Volyně, bude i vzpomínkou na textaře Zdeňka Rytíře, který zemřel loni v říjnu. V sobotním večerním galaprogramu zazní blok písní Zdeňka Rytíře a nejenom těch, které napsal pro Michala Tučného.

"Hoštického festivalu by se měla zúčastnit i vdova po Zdeňku Rytířovi Helena a v jednání je i účast kytaristy Pavla Říčaře, který s legendárním textařem rovněž spolupracoval, například ve skupině Mefisto," řekla hlavní pořadatelka Gabriela Novotná.

V hlavním festivalovém programu vystoupí za doprovodu pražské skupiny BlueGround mimo jiné Tomáš Linka, Richard Tesařík, František Nedvěd, Lenka Nová, Tomáš Trapl, Ondřej Ruml, Leona Černá či Jiří Zonyga.

V sobotním odpoledním programu je nachystán i koncert dalšího zpěváka, v jehož kariéře hrál zásadní roli Zdeněk Rytíř. Jde o Petra Spáleného, který v Hošticích vystoupí se skupinou Apollo. Diváci se také mohou těšit také na vystoupení Roberta Křesťana a Druhé trávy, slovenské country kapely Neznámi, Františka Nedvěda nebo skupinu Chinaski.

Vstupenky na Stodolu Michala Tučného zakoupí zájemci v předprodeji za zvýhodněnou cenu 548 korun, přímo na místě festivalu budou za 598 Kč. V těsné blízkosti festivalového areálu bude i letos zřízen kemp.

festival
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 15. týden

Uplynulou sobotu proběhll 34. ročník vyhlašování cen České hudební akademie Anděl. Ve vědomostním kvízu tohoto týdne si budete moci otestovat, jak znáte současnou českou hudební scénu. Zabrousíme ale také trochu do historie...

AKTUÁLNÍ ANKETA

Digitalizace postupně prostupuje všemi státními úřady. Jak jste na tom vy - využíváte možnost vyřizování nejrůznějších žádostí on-line (pomocí počítače či mobilu), anebo raději navštěvujete úřady osobně?

Pokud to jde, vyřizuji vše "on-line"

20%

Snažím se vyřizovat věci "on-line", ale ne vždy se mi to daří

20%

Nevím, neumím na to odpovědět

19%

Mám radši osobní vyřizování záležitostí na úřadech

20%

On-line nevyřizuji nic, je to pro mě složité

21%