Udělejte ze staré
peřiny novou

Udělejte ze staré
peřiny novou

5. 5. 2014

Máte doma, případně na chalupě staré těžké duchny či jiné péřové výrobky? Nevíte co s nimi, nebo je dokonce plánujete vyhodit? Tak ještě zadržte. Péřové výrobky lze totiž většinou velmi dobře zrenovovat.

„Peří má obecně dlouhou životnost, takže pokud je v dobrém stavu, renovace se jednoznačně vyplatí. V čistírně peří, když výrobek rozpárají, jsou schopni posoudit, zda se vyplatí jej ještě použít, nebo už je peří natolik špatné, že je lepší ho už dále nepoužívat a investovat raději do nového výrobku,“ říká Veronika Marešová z firmy Miloš Mareš, která se specializuje na péřové výrobky.

Renovace spočívá v rozpárání původního povlaku, vyčištění peří a jeho vložení do nové látky. Při této příležitosti lze upravit podle přání množství náplně, tedy ubrat nebo doplnit peří. Přikrývky se vyplatí také prošít v ploše, aby se peří nepřesýpalo. Renovací tak lze získat moderní přikrývku nebo polštář, které budou jako nové.

Látky na povlak nemusíte nikde shánět, odborné firmy je mají k dispozici. Například firma Miloš Mareš má k dispozici látkové vzorníky na všech jejích pobočkách, veškerá látka (sypkovina) je stoprocentně bavlněná a atestovaná na nepropustnost peří i hygienickou nezávadnost.

„Pokud si někdo není jist, zda jeho výrobek (respektive peří), je ještě vhodný k renovaci, nemusí se obávat, u nás ve výrobě vždy posuzujeme, v jakém stavu peří je. Jestliže by nebylo vhodné k dalšímu použití, zákazníka kontaktujeme a domlouváme další postup. Můžeme na míru ušít zcela nový výrobek, nebo pouze vrátíme zákazníkem dodaný. Pokud si klient přeje výrobek pouze vrátit zpět, nic u nás neplatí,“ dodává Veronika Marešová.

Zrenovovanými výrobky lze také obdarovat své blízké: výrobek plněný ručně draným peřím je kvalitním, hodnotným a užitečným dárkem.

 

Jak proměnit staré peří v pěkný
dárek a ještě vyhrát dovolenou
Nechte si u firmy Miloš Mareš zrenovovat starý nebo kupte nový péřový výrobek a budete na základě realizované objednávky automaticky zařazeni do slosování. Registrovat se nikde nemusíte. Soutěž probíhá od 1. 4. 2014 do 31. 3. 2015. Ceny: 3 poukazy na dovolenou dle vlastního výběru v celkové hodnotě 45 000 Kč (20 000, 15 000, 10 000). Poukaz je přenosný (lze jej tedy i darovat). Kompletní pravidla na webu, včetně adres poboček po celé ČR (sběrná a výdejní místa).

spánek
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 15. týden

Uplynulou sobotu proběhll 34. ročník vyhlašování cen České hudební akademie Anděl. Ve vědomostním kvízu tohoto týdne si budete moci otestovat, jak znáte současnou českou hudební scénu. Zabrousíme ale také trochu do historie...

AKTUÁLNÍ ANKETA

Digitalizace postupně prostupuje všemi státními úřady. Jak jste na tom vy - využíváte možnost vyřizování nejrůznějších žádostí on-line (pomocí počítače či mobilu), anebo raději navštěvujete úřady osobně?

Pokud to jde, vyřizuji vše "on-line"

20%

Snažím se vyřizovat věci "on-line", ale ne vždy se mi to daří

20%

Nevím, neumím na to odpovědět

19%

Mám radši osobní vyřizování záležitostí na úřadech

20%

On-line nevyřizuji nic, je to pro mě složité

21%