Zralá modelka? Proč ne!

Zralá modelka? Proč ne!

3. 4. 2014

Zralé modelky? Ambasadorky zralé krásy? kdyby mi někdo před dvěma lety touto dobou řekl, že se do takové soutěže JÁ přihlásím, jen bych si poklepala na čelo a pomyslela si, že ztratil zdravý rozum. Ale stalo se něco, co nikdo nečekal, nejméně ze všech já.

 Do 57 let jsem žila takový docela obyčejný život jako asi tak každá druhá. Vdala jsem se ve 22 letech a krátce po sobě se nám narodili dva synové. Pracovala jsem s krátkou výjimkou celý život jako sekretářka v advokátní poradně, později jako - jak já říkám  - "holka pro všechno" v soukromé advokátní kanceláři na malém městě. S manželem jsme měli a máme hezké manželství, z našich synů jsme vychovali, troufám si říci, opravdu dospělé, odpovědné a rozumné muže, dnes mající vlastní rodiny a děti. 

Když byly děti malé, začala jsem na ně šít a strašně mě to bavilo. Z dětského jsem postupně přešla i na oblečení pro sebe a šila si všechno možné a těšilo mě chodit do práce ve vlastnoručně vyrobených sukních, kalhotách, halenkách, kostýmcích ... to byly časy. Postupně, jak se v obchodech stalo hezké oblečení dostupným a běžným, tuhle zálibu jsem opustila.  

A pak to přišlo, před dvěma lety jsme si s manželem naplánovali další - důchodcovský život. Já jsem šla do předčasného důchodu a těšili jsme se, jak si budeme užívat. Ale za pár měsíců mě skolila nemoc, o které jsem předtím vůbec nikdy neslyšela (GBS). Potom jsem absolvovala dlouhé lázeňské doléčení. A NĚCO se se mnou stalo.

Já jsem vždycky byla taková "šedá myška", ale díky "lázeňské partě" jsem nějak vyrostla a nabyla sebevědomí. Když jsem se vrátila domů, šťastná, že jsem zdravá, tak jsem sršela a zářila, že mě nikdo nemohl poznat. To si nevymýšlím. A začala jsem úplně novou jízdu životem. Uvědomila jsem si, že nejsem jen babička, ale žena se vším, co k tomu patří. Chodím na cvičení, cestujeme, každý den chodím, ale taky se hrabu na zahrádce apod. Zůstal mi po nemoci trochu spadlý levý koutek, tak to prostě musím kompenzovat tím, že se pořád směju! A manžel i kamarádky z údivu nad mou proměnou nevyšli dodnes. A když jsem dostala jako dárek fotografování v profesionálním ateliéru, doslova jsem si tu chvíli vychutnala a nakonec jsem to absolvovala ještě jednou.

Paradoxně děkuju osudu za tu nemoc. Jsem šťastná žena a když se ke mně dostala informace o projektu zralých modelek, neváhala jsem a rozhodla jsem se to zkusit. Přece proč ne? Nepočítám s tím, že uspěju, ale život je krátký a krásný a my musíme chytit každou příležitost za pačesy!

Jen co prázdniny za sebou zavřou dveře a naopak znovu se otevřou dveře školních tříd, dovrším šedesát let na tomto světě. Narodila jsem se totiž 1. září. 

A ještě něco navíc:
- životem proplouvám s úsměvem,  
- s pocitem, že každý den kdy vstanu a mohu jít, stojí za to,
- s hematitem tj. kamenem, který si mě našel, na krku,
- a když se nedaří, nastupuje na scénu moje heslo - jsem klidná, silná, vyrovnaná ... 

A to přeju všem. 

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Foltýnová
Protože jsem zde minulý rok ještě nebyla až letos.Tak jak tu šmejdím a čtu veselé i smutné komentáře.dostala jsem se až k tomuto Tvému komentáři Alenko.A protože Tě dnes už znám osobně,vím,že jsi príma děvče.Těším se,až se zase někdy sejdeme.Ze závistivých lidí a škarohlídů si nic nedělej.Tvůj úsměv Ti sluší.
Alena Tollarová
Nedá mi to, abych se sem poslední den v roce ještě nevrátila. Dlužím totiž poděkování těm laskavým duším, co mi zde zase vrátily úsměv. Takže díky. A paradoxně ten pro mě nepochopitelný hanlivý komentář mi zvedl čtenost asi o 100 %, takže toto je vzkaz pro ni - paní Vysokomýtská, také vám děkuji. :)
Zuzana Pivcová
Já jsem se strefila do okamžiku, kdy tu byl komentář od umělého jména, který jsem ale ani nedočetla a zrovna zmizel. Byla to zřejmě nějaká parodie na přihlášku do zralých modelek a v závěru smyšlená mailová adresa, možná výsměšná. Nevěděla jsem, o co se jedná. Vy se, Aleno, můžete usmívat úplně normálně a bez obav a s čistým svědomím. Každý z nás je nedokonalý, fyzicky, psychicky, morálně. Jsme lidé. Můžeme někde něco plácnout, udělat, co nás dodatečně mrzí. To je omluvitelné. Ale vědomě chtít někoho poškodit, ba přímo likvidovat, hojit si tím své ego, dokáže jen člověk ve svém nitru velmi nešťastný, který nedokáže lepší způsob komunikace.To si všichni, kdo se rozhodl takhle řešit věci, uvědomte. Negativní energie se odněkud vždy vrátí.
Jana Šenbergerová
Alenko, jen se usmívejte a život si užívejte. Moc vám to sluší. :-) Často nás teprve zdravotní problémy dostanou "do formy". Byla jsem na tom do čtyřiceti všelijak. Naštěstí se to také zvrtlo v můj prospěch a já si toho moc vážím a život si užívám, jak nejlépe dovedu.
Alena Tollarová
Děkuji Hanko. Jsem klidná, silná vyrovnaná ... a jestli má někdo potíže se svou psýchou, je mi to srdečně jedno ... kde mohu, pomohu, ale komu není rady, tomu není pomoci ... A zřejmě redakce zasáhla, četla ji ten příspěvek? dle Tvojí reakce asi ano
Hana Rypáčková
Alenko, protože jsem tu až od října, tak jsem tvůj příběh nečetla.Vím, že jsi prima děvče a nevím o co komu jde...
Alena Tollarová
Tak došlo už i na mě? klid, paní Vysokomýtská, vy se určitě dočkáte nějaké titulky, však se říká kdo si počká, ten se dočká a také boží mlýny melou
nada hlavsova
Je mi 61 let,celý život jsem se snažila žít aktivně i s dětmi a manželem.Nyní v důchodu jezdíma s manželem na kolech doma máme trenažer a posilovací věž,určitě se v důchodu nenudím!
eva koubová
diky moc pani Tollarova za vaši podporu moc si toho cenim ale mou fotečku jěště nevybrali sice od toho nic nečekam ale aspon jsem to zkusila VÁM přeji hodně uspěchu....
Blanka Vykydalová
Paní Aleno, krásný příběh :-). Přeji Vám, abyste si ten rozvernější život užívala plnými doušky. Každý den za to stojí a to Vy dobře víte.
Alena Tollarová
Evo určitě to zkuste, já budu první kdo Vám dá hlas. Přece už to poslat svoji fotku a trochu popsat svoji osobnost vyžaduje určitou dávku odvahy. A nést svoji kůži na trh na molu! bože, hodlám si to užít! zdravím Vás a přeji úspěch
eva koubová
Trošku podobny přiběch mam i já taky jsem si připadala aj ja´´šeda myška ale hrozně ráda se oblekám tak jsem si řekla zkusim to se přihlasit. V životě se ma zkusit všechno.Sice jsem už babičkou ale ja si tak nepřipadám..........
Olga Richterová
Taky Vám Alenko přeji at se Vám splní vše co si přejete.
Olga Štolbová
Alenko dobře děláte, to sebevědomí držte za pačesy, ať Vás o ně nikdo nepřipraví.