Ivan Trojan získal Zlatou
nymfu za film Hořící keř

Ivan Trojan získal Zlatou
nymfu za film Hořící keř

13. 6. 2013

Herec Ivan Trojan získal na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu Zlatou nymfu za svůj výkon v třídílném dramatu věnovaném odkazu Jana Palacha Hořící keř, který natočila režisérka Agnieszka Hollandová.

„Jsem překvapený a zároveň mi to udělalo velkou radost, především bych chtěl poděkovat Agnieszce, Štěpánovi Hulíkovi a HBO, protože podporuje a natáčí skvělé projekty, jakým byl tento,“ řekl držitel ceny pro nejlepšího herce.

Trojan ztvárnil v dramatu rozporuplného majora VB. Zdánlivě odtažitý policista se na pokyn svého nadřízeného snaží zabránit dalším živým pochodním a během vyšetřování okolností Palachovy sebeoběti prochází vnitřním vývojem.

Na 53. ročníku festivalu v Monte Carlu soutěžil Hořící keř v kategorii minisérií. Mravně naléhavé drama o počátcích normalizace v posrpnovém Československu bylo jediným reprezentantem tvorby HBO.

Monacký festival se řadí k prestižním soutěžím od roku 1961. V roce 2001 na přehlídce uspěla herečka Tatiana Vilhelmová, když za roli ve filmu Společnice dostala zvláštní uznání. V roce 1998 získal Stříbrnou nymfu za nejlepší režii film režiséra Hynka Bočana a spisovatele a scenáristy Jiřího Stránského Bumerang.

festival film
Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 15. týden

Uplynulou sobotu proběhll 34. ročník vyhlašování cen České hudební akademie Anděl. Ve vědomostním kvízu tohoto týdne si budete moci otestovat, jak znáte současnou českou hudební scénu. Zabrousíme ale také trochu do historie...

AKTUÁLNÍ ANKETA

Digitalizace postupně prostupuje všemi státními úřady. Jak jste na tom vy - využíváte možnost vyřizování nejrůznějších žádostí on-line (pomocí počítače či mobilu), anebo raději navštěvujete úřady osobně?

Pokud to jde, vyřizuji vše "on-line"

20%

Snažím se vyřizovat věci "on-line", ale ne vždy se mi to daří

20%

Nevím, neumím na to odpovědět

19%

Mám radši osobní vyřizování záležitostí na úřadech

20%

On-line nevyřizuji nic, je to pro mě složité

21%