Rozhodnuto: řidiči půjdou
na prohlídku až v 65 letech

Rozhodnuto: řidiči půjdou
na prohlídku až v 65 letech

9. 4. 2013

Řidiči, pokud nejezdí profesionálně, budou muset absolvovat první povinnou zdravotní prohlídku až v 65 letech. Prodloužení o pět let přináší novela silničního zákona, kterou podepsal prezident Miloš Zeman. Další prohlídce se budou muset řidiči podrobit stejně jako dosud v 68 letech a pak pokaždé po dvou letech.

Zvýšení věkové hranice navrhli senátoři s tím, že povinné kontroly zdravotní způsobilosti řidičů v 60 letech věku jsou přežitkem už vzhledem k tomu, že se prodlužuje věk odchodu do starobní penze. Novelu už dříve podpořil také ministr zdravotnictví Leoš Heger. Řidiči za zdravotní prohlídku platí, cena je ale podle Hegera pod úředním dohledem. „Lékař musí doložit, že cena za prohlídku odpovídá nákladům a přiměřenému zisku,“ uvedl.

Novela počítá rovněž s tím, že náklady na psychologické vyšetření řidičů nákladních aut, kteří jsou zaměstnáni u některého dopravce, hradí jejich zaměstnavatel. Řidiči, kteří přišli o řidičský průkaz a pro jeho znovuzískání musí vyšetření podstoupit, si ho však budou muset zaplatit sami.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.