Citáty
Ilustrační foto: pinterest.com

Citáty

11. 11. 2016

Mám je ráda. Jak už jsem tu psala, ve svých knihách si je podtrhuji nebo zvýrazňuji, z půjčených opisuji. Některé jsou krátké, jiné jsou spíše výtahem z textu. Třeba tento:

"Člověče, mám tě rád ...Na světě není žádný druhý člověk jako ty. Jsi jedinečný, jediný, zcela původní a neopakovatelný. Sám tomu ani nevěříš, ale je to tak, nikdo není takový, jako ty, od věčnosti do věčnosti.

Také každý člověk, kterého máš rád, není obyčejný člověk. Vyzařuje z něho neobyčejná přitažlivá síla. Jeho vlivem se proměňuješ i ty.

Každému člověku můžeš otevřeně říci: Nevadí mi, že máš spoustu chyb, nevadí mi, že nejsi dokonalý - ale přesto tě mám rád."

Nebo ten:

"Změnit ... Na světě můžeš změnit všechno možné. Jen druhého člověka nikoliv. To musí dokázat jen on sám.

Po staletí se pokoušeli jedni lidé silou změnit druhé lidi, ale bezvýsledně. Tato snaha patří k jedněm z těch marných v dějinách světa. Především záleží nejvíc na tom, aby se změnou začal každý sám u sebe a pak je naděje, že se k dobrému postupně změní všichni, celá společnost."

Phil Bosmans, Mám tě rád

 

Hodnocení:
(4.7 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Magdalena Klosová
Překonat touhu měnit své milé dle obrazu svého je silná a nekonečná.Vyžaduje to nikdy nekončící práci sama na sobě.mm
Jana Šenbergerová
Děkuji za všechny příspěvky k textu, který tu ležel rok. Potěšilo mě, že byl nakonec uveřejněn, aby potěšil i vás. Hezky to shrnul Jiří. Vnímám to stejně. Většinou se nám stejně líbí hlavně to, s čím můžeme souznít.
Jiří Libánský
"Moudrost ti nemůže dát žádný člověk, ani žádný jeho citát. Ale může ti ukázat k moudrosti cestu." (Já)
Alena Vávrová
Člověka nepředěláš, jenom se ti vybarví (Karel Čapek). Také mám sbírku citátů z minulosti a sem tam si ještě zapíšu, co mne osloví. Díky, Jani.
Ladislav Vesecký
To nemá chybu.
Jana Drobňáková
Vaše slová mi padli vhod. Ďakujem.
ivana kosťunová
V mládí jsem si také prošla obdobím citátů. Když jsem pak zjistila, že některé si vzájemně protiřečí, pochopila jsem, že odpovědi na životní otázky musím nalézt sama v sobě a doposud hledám. Ztracený čas to ale rozhodně nebyl, moudré myšlenky inspirují.
Jarmila Komberec Jakubcová
Citáty jsou velmi zajímavé čtivo - bohužel život není jen o citátech a některé si vzájemně hodně odporují. Já se spíše než citáty řídím zdravým selským rozumem.
Květoslava HOUDKOVÁ
V každém CITÁTU je moudrost i krása - v "í"čku je pro ně rubrika - přepište je tam - zde by mohly zapadnout.
Lenka Hudečková
Jani, já také miluji, sbírám, zapisuji...už asi 40 let citáty...a ty Tvoje se mi moc líbí...děkuji za sdílení :-)
Hana Rypáčková
Souhlasím . Ano, já si také vypisuji citáty a myšlenky z knih. A ten modrý kružák je můj velký přítel už od mých šestnácti let...Taky je pěkně opotřebovaný. Třeba: Donna Williams: Ať chce člověk sebevíce,namůže zachránit ducha druhého. Může ho pouze podněcovat,aby bojoval za svou záchranu.
Zuzana Pivcová
To je tak řečeno svatá pravda. Řekla bych, že máme skoro povinnost měnit v dobrém slova smyslu sami sebe, ale nemáme právo měnit druhého. Pokud to přesto děláme, byť v dobré snaze předělat ho k obrazu svému, dříve či později to selže. Možná se nám zdánlivě přizpůsobí, ale jeho jedinečnost bude alespoň pod povrchem stejně doutnat dál. Jsem ráda, žes to tu v pravý čas zveřejnila.