Letní olympijské hry v Tokiu skončily úspěchem českých sportovců. A jak dopadla tipovačka?
Slavnostní ukončení olympijských her v Tokiu. FOTO: olympics.com

8. 8. 2021

Čeští olympionici získali na hrách v Tokiu celkem 11 medailí, nejvíce v historii samostatné České republiky. Ta skončila v hodnocení národů na krásném 18. místě za čtyři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile.

Vůbec nejúspěšnější zemí byly v Tokiu se ziskem 113 medailí Spojené státy americké, z jednotlivých sportovců si pak nejvíce medailí z her odvezl americký plavec Caeleb Remel Dressel, a to celkem pět.

Olympijská tipovačka
Skončila také naše Olympijská tipovačka. Tentokrát nemuseli soutěžící tipovat na výsledky jednotlivých závodů či zápasů, ale i uhádnout například počty medailí nebylo jednoduché. Tady je konečné pořadí tipovačky:

1. místo: Irena Drob - 115 bodů
2. místo: Jan Kravka - 110 bodů
3. místo: Anna Čípová, Anna Mikušová, Vladimír Mrázek

Vítězům gratulujeme a posíláme knižní ceny.

Olympijskou tipovačku si zopakujeme za tři roky, kdy se budou konat olympijské hry v Paříži. Sportu zdar!