Fotoreportáž: Říjen v podzimních tónech
Foto: autorka

Fotoreportáž: Říjen v podzimních tónech

3. 11. 2019

Měsíc říjen byl pro mne pořádně hektický a nabitý událostmi. Začal sice odpočinkovým pobytem v Bialce Tatrzanské v Polsku, ale po návratu domů jsem odpočívala dál, a to z donucení. Po pár dnech nade mnou zvítězila viróza, která na mě přeskočila od spolucestující v zájezdovém autobusu. Úplně ji citím, mršku (virózu, ne tu paní), jak mi skáče za krk, zasekne se drápkem a drží a drží. A já kašlu, potím se a nadávám. Venku krásné babí léto a babi Elenka v posteli s horečkou. Dokonce musím vynechat i první přednášku U3V.

Ale už jsem z toho venku a 16. října se jedeme nechat hýčkat a rozmazlovat do rožnovských pivních lázní. Čas od času by si to rozmazlování a hýčkání zasloužil každý z nás.

Další očekávanou událostí je kratičká návštěva kamarádky z daleké Roudnice. Těším se, jen se obávám počasí. Ale sv. Petr mě má rád, obloha je po oba dva dny modrá jako na Jadranu, teploty příjemné, bez větru a plískanic. Zafunguje náhoda v podobě kamaráda a bývalého spolupracovníka s taxíkem. Vezeme se jako královny do Priessnitzových lázní vysoko nad město Jeseník. Jsme tři, Alena, Zdenka a Elena.
A je nám spolu hezky, tedy alespoň mně je s nimi hezky. Užíváme si krásného dne. Brodíme se spadaným zlatým listím a libujeme si, že vysavač na listí je někde daleko za námi. Druhý den máme ještě celé dopoledne. Taxík nás znovu vyveze nad město, tentokrát na Křížový vrch. Mokrým listím ozdobeným jinovatkou, která se na sluníčku mění v krůpěje rosy, se vydáváme dolů do Jeseníku. Smetanovy sady, Villa Regenhart, náměstí, oběd a blíží se čas odjezdu. A to nám zbývá na příště Karlova Studánka, výšlap na Praděd, Rejvíz, Zlaté jezero …

Dny utíkají, střídá se mlhavo se zlatými slunečními rány. Ta mám nejraději. Ale i mlhy mají své kouzlo.

Blíží se konec měsíce. Moje narozeniny. A já si přeju návštěvu zoo Ostrava. A v tom je na chatu íčka výzva od děvčat z Ostravy. Přijeďte, půjdeme do zoo. Neváhám a hlásím se. Byly jsme čtyři a užily jsme si to. Mirko, Eliško, Helenko, děkuji.
Poslední říjnové ráno nás zaskočí pořádným mrazem. Nastává čas teplého oblečení, čajíčků a rýmiček.

Ať vás nic nepříjemného nepotká. Možná vás zahřeje některá má fotografie, těch slunečných je v tomto paklíku docela dost.

Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jindra Hubačová
Krásné, krásné a zase krásné. Moc hezké putování s děvčaty a luxusní fotečky jako vždy. Děkuji , Elenko.
Zuzana Pivcová
Krásné, dodávám se zpožděním.
Dana Kolářová
Eleno, Tvoje fotografie mě opravdu zahřály. Díky.
Lenka Hudečková
Elen, krásné vyprávění, máš za měsíc spoustu zážitků a fotky jsou jedna hezčí než druhá :-) ♥ :-)
Alena Vávrová
Elenko, mělas opravdu SUPER říjen, žádná nuda a té krásy, co jsi nafotila, děkuji za sdílení ♥.
Naděžda Špásová
Hezká sumarizace října, já jsem se s ním rozloučila na Miladě, jestli chceš nakouknout. Moc pěkná směsice fotek, jak jinak.
Marie Seitlová
Elen, krásně jsi mě provedla říjnem, fotky jsou moc hezké a všem vám to moc slušelo.
Eva Mužíková
A ta Zrzečka na posedu ... to nemá chybu:)))))))
Soňa Prachfeldová
U vás tak nádherná příroda, krásné Elenko.
Dana Puchalská
Paráda. Článek jako vždy doplněný krásnými fotkami. Eleno, Ty prostě u m í š.
Anna Potůčková
Super, krásné fotky jako u Tebe vždy a měla jsi říjen hodně akční!
Hana Nováková
No nádherný říjen spolu s ženským triem. POdle fotek a článku jste si to náležitě užily. Díky za seznámení a přiblížení krásného kraje
Eliška Murasová
Eleno, hezky si shrnula svůj a trochu i můj říjen. Fotky parádní, vtipné, potěšení pro oko, díky moc .
Jana Kollinová
Eleno, vždy s potěšením sleduji Tvoje fotoreportáže. Ve fotografiích nabízíš krásné okamžiky. Je neuvěřitelné kolik krásy je kolem nás a šťastný každý kdo ji dokáže vnímat. Pro mě je z nabídnutého souboru bonusem Pozlacené ráno. Děkuji. Jako věrná obdivovatelka Tvých fotografií nemohu zapomenout na fotografii Spoďáry. :-)))))
Jitka Hašková
Bezva reportáž a krásné fotky. Děkuji.
Věra Ježková
Prima. Moc hezké fotky.
Alena Tollarová
Už jsem na Tvoji říjnovou reportáž netrpělivě čekala. Co říct? Když se vynechá to nachlazení, měla jsi krásný říjen. A já jsem šťastná, že aspoň kousíček jsem ho sdílela s Tebou :)
Eva Mužíková
Eleno, hezky mi ten dnešní den začal. Prohlížím Tvé krásné fotky se vtipnými popisy a bavím se.