Blog novomanželky: Tajná svatba 5.
Foto: autorka

Blog novomanželky: Tajná svatba 5.

30. 8. 2019

Pššttt, já se tajně vdávám! Já vím, pro vás už to dávno žádné tajemství není, ale pro naše rodiny ještě ano. Začínám přemýšlet, v čem řeknu ano.

Vím jistě, že dlouhé bílé šaty s vlečkou to nebudou. Taky nechci žádný závoj. Klobouky sice nenosím, ale svůj svatební den si v kloboučku představit dovedu. Nastává surfování po e-shopech a jsem z nabídky zklamaná. Už se zlobím sama na sebe, že si nedovedu nic vybrat, ale já si nemůžu pomoci, žádný z modelů neodpovídá mým představám, i když si myslím, že zas nejsem tak náročná! Znova a znova prohlížím různé hučky, ale opravdu si nevyberu.

Konečně mi padne do oka takový šikovný bílý klobouček se saténovou růží. Rozhodnuto, objednáno, zaplaceno a čekám. Měsíc se nic neděje. Ale zásilka nepřichází ani druhý měsíc. Naštěstí je teprve duben, do svatby zbývá ještě nějaký pátek, nezoufat. Napíšu na webové stránky dotaz ohledně své objednávky, ale démon anglicky tvrdí, že zpráva nemohla být přijatá protějškem. Je to celé nějaké podezřelé. Zadám strejci Gůglovi dotaz na inkriminovaný e-shop a ejhle, spousta stížností, zboží nedodáno, neuznaná reklamace, nevrácené peníze... Tak z tohoto e-shopu už ho stopro nedostanu. Pal čert pět stovek, v životě jsem přišla o větší částky, ale jsem opět bez kloboučku.

V Tescu jen tak úplně náhodou nahlédnu do dámského oddělení. Tesco už připravilo letní nabídku. Plavky, letní šatičky, sandálky, kufry, cestovní kabely, sluneční brýle... a plážové klobouky! Podívejme, takový pěkný bílý klobouk. Narazím ho na hlavu. Jo, pěkný a levný, ale opravdu vhodný jen k moři proti sluníčku. Nebo...že bych ho trochu upravila? Když se úprava nepovede, budu mít klobouk k moři. Okamžitě rozhodnuto a klobouk zakoupen. Doma s ním zkouším různé kejkle, ohýbám ho dovnitř i ven, do čtverce i do trojúhelníku. Beru jehlu s nití a upravuji. Jenže ohýbaná část je širší, tak vznikají vlnky, ano, z tohoto defektu uděláme přednost!!! Zmenšený klobouk zkouším před zrcadlem, hernajs, to je modýlek! Dimi, polib mne, ať vím, jestli klobouk nebude při svatebním políbení vadit. Vyprubováno, nebude vadit! Svůj svatební klobouček ještě dozdobím umělými růžičkami a jemnou stužkou. Můžu si být jistá, že je to originál, takový klobouček ještě žádná nevěsta neměla!

Svatby v seniorském věku moc časté nebývají. A proto jsme požádali Helenku, aby o svatbě, jejích přípravách, ale i nejrůznějších pocitech svých či svého nastávajícího, psala blog. Helenka souhlasila, a tak od dnešního dne sledujte její "Blog novomanželky".

Hodnocení:
(5.2 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
pěkný klobouk a Ty jsi šikovná :-)
Jaroslava Handlová
Heli, jsi šikulka. Až bude po svatbě, stačí odpárat přízdobu, a šup s ním k moři. Prozradíš nám, jak se připravuje Dimko?
Lidmila Nejedlá
Heli, nějak se to vleče. Už máš podvazek a věnečky? A musíš mít něco půjčeného. Doufám, že blok neutneš před svatební nocí.
Věra Ježková
Helo, ještěže se nemusím vdávat. Na svoji hlavu „šedesátku“ bych klobouček nesehnala. Hezky ses s tím vypořádala. :-)
Dana Puchalská
Ano ještě by to chtělo krásné rukavičky a bude to perfektní. Jak já se na ty fotky těším. :-) :-) :-)
Anna Potůčková
Heli, hezky jsi ten klobouček vyšperkovala! Ty budeš ale krásná nevěsta! To je jak NEKONEČNÝ PŘÍBĚH ta Tvoje příprava!!!
Marie Doušová
Moc pěkný klobouček, ještě k tomu háčkované rukavičky a hezký kostýmek a nevěsta jako fík. Času je zatím dost, přeji dobré pořízení.
Jitka Hašková
Správně pokračuješ v přípravách. Při koupi v e-shopu volím raději platbu při dodání zboží.
Zuzana Pivcová
Helenka napíná a kdo ví, jestli už není paní Vambleki!! :-D Tobě bude, Helčo, ten klobouk slušet, já bych snad vypadala lépe i v tom závoji !!
Eva Mužíková
Teda Helčo, Ty jsi šikulka, výtvor je překrásný...
Zdenka Soukupová
Já to do těch svatebních fotek snad nevydržím. Helenko, po takových kousíčkách do dávkujete, to je fakt o nervy.