Do stovky: Zahrádky
Foto: autor

Do stovky: Zahrádky

20. 8. 2019

Konečně jsem zase o kousek pohnul s akcí „Do stovky“. Na poslední chvíli, volný den, díky zrušenému plánovanému programu. Oblíknul jsem se do tuláckého, batoh, pár náhradních hader, foťáky, tatranku a pití.
Neváhal jsem a razil do Zahrádek, sice je to z ruky, ale mám v okolí ještě pár míst, na která jsem se dlouho chystal. Trasa tentokrát trochu „bludička“, plánované neznačené cesty jsem těžko hledal, pravděpodobně jsem samou radostí koukal po kraji a nehlídal, kudy jít. A taky některé cesty, málo používané, pomalu v terénu mizí. Díky bludišťákování, jsem odšlapal
o něco víc, než jsem původně chtěl, ale co.... namažu nohy francovkou a bude dobře.
V tom kraji pod Vlhoštěm je všechno, ...sem tam pole, hodně lesa, kopce, potoky, údolí, rybníky... a kupodivu spousta zajímavých cílů. Taková mírná krása, co se nevnucuje.

Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Díky filmu Hastrman už vím, že tam ti filmaři jsou asi pečení vaření...
Hana Rypáčková
Hledala jsem na mapě, kde to vůbec je. Tak nevíc jsem přiblížila v Úštěku a v České Lípě. Vypracované profíkem...
Soňa Prachfeldová
Tolikrát Zahrádkami projíždím a teď tedy zírám. Super fotky i text.
Dana Kolářová
Pěkné.
Alena Vávrová
Mirku, díky, díky, že jsi mne vzal tímto svým počinem po letech znovu na výlet do míst, která jsem sice neobešla jako ty "jedním vrzem", ale která znám ještě z dob raného i pozdějšího mládí. Něco z prázdnin na chatě u rybníka poblíž toho mostku, něco pěšky s KČT, něco na kole ještě před lety s mužem....Moc krásně jsi to zdokumentoval, palcuji!
Mirek Hahn
Pardon, moje chyba. Zahrádky (zámek Zahrádky) u Č.Lípy. Ostatní místa jsou v okolí.
Marcela Pivcová
Zajímavé! Krásná místa i fotky - jen bohužel nevím, kam je v naší zemi umístit.
Eva Krausová
Ráda takto "cestují" zde na Íčku. Dozvím se tak o místech, kde jsem ještě nebyla. Díky :-)
Věra Lišková
Pro mne neznámá místa, nejvíc se mi líbí fotka s lipovou alejí.
Mirek Hahn
No...., když já jsem pohříchu velmi nesoutěživý. Přeji ta místa na bedně spíš ostatním.... Ale moc se mi líbí akce "Do stovky", podle mne obdivuhodný nápad a počin, ...je to skoro pro každého a z téhle databáze výletů se dá získávat inspirace a povědomí o dalších zajímavých místech.
Naděžda Špásová
Přes Zahrádky jezdíme do Splavů, letos jsme tam byli v nedalekém Pekle. Zajímavé putování, pěkné fotky. :-)
Zuzana Pivcová
Je to krásná trasa a moc hezky popsaná. Na mě, lenošku, asi trochu náročná. Jak uvádí Blanka přede mnou, článek by byl kandidát na vítěze v nějaké cestovatelské soutěži. :-D
Mirek Hahn
:-)
Blanka Macháčková
Já ten kraj neznám vůbec. Teď díky tvé reportáži trochu. Napsala bych: To muselo dát práce :-), ale … Jen kdyby příspěvek byl v soutěžní kategorii Reportáž nebo Tipy na výlet, měl bys můj hlas. Věcné, vtipné, hezké.
Věra Ježková
Mirku, perfektně udělané. Přes Zahrádky jsem řadu let jezdila. Českolipsko trochu znám.
Dana Puchalská
Kolem Zahrádek jsem občas jela, ale autem. Je tam všude v okolí moc hezky.
Jana Kollinová
Podle názvu článku se mi vybavily Zahrádky u České Lípy, které jsem několikrát navštívila. Díky autorovi mám příležitost seznámit se s krásami kraje pod Vlhoštěm. Zajímavá reportáž s průvodním textem a výkladem jako bonusem pro neználky (já).
ivana kosťunová
Trochu ta místa znám, tak jsem se zájmem sledovala, kudy půjdeš. Zahrádecký zámek se svého času přejmenoval na Univerzita 17 listopadu a bydleli tam zahraniční studenti , kteří se zde učili česky. Oprava postupuje velmi pomalu, každoročně se pořádá začátkem srpna benefiční akce na jeho opravu- Noc s hvězdami.
Jitka Hašková
Moc zajímavý článek. Zahrádky znám jenom z autobusu, když jsem jezdila do Lužických hor za studentských let. Tenkrát jsme s kamarádkou hodně chodily po výletech v okolí Světlé pod Luží, ale Zahrádky byly pro nás daleko. kaple Svaté Starosty je v Loretě. Doporučuji navštívit Loretu při návštěvě Prahy, je úžasně obnovená.