Fotoreportáž: Léto budiž pochváleno
Foto: autorka "Vodní hrátky s neviňátky"

Fotoreportáž: Léto budiž pochváleno

1. 8. 2019

Horký červenec se s námi loučí a prázdniny se překulily do druhé poloviny. Vzpomínám si, že v tuto dobu, jako dítko školou povinné, jsem se už doma docela nudila.

A tak nějak v podvědomí jsem se začínala těšit zpátky do školy. Taky proto, že léto na Jesenicku bývalo úplně jiné než je dnes. Říkalo se: v létě v Jeseníkách buď prší nebo leje. A když dva dny po sobě svítilo slunko – no tak to už bylo léto. Dnes na jesenické léto vzpomínáme s nostalgií a modlíme se za trochu deště.

Letošní prázdniny jsme zahájili s rodinou našeho syna a vyjeli jsme s nimi na Expedici ZAS. Rozuměj: jeli jsme do Rakouska do města Zell am See. Dovolená jak se patří. Mě však neohromily hotelové služby, ale byla jsem přímo nadšená z nádherné přírody.

V našem kraji je přečerpávající elektrárna Dlouhé stráně, na kopci pod Pradědem můžete vidět její oko. Div Olomouckého kraje.    A tady skoro na každém kopci nádherné horské jezero s průzračnou vodou. Nad jezery se vypínají v majestátní kráse Alpy, pohoří Vysoké Taury. Pomocí lanovek jsme zdolávali kopce směrem nahoru a někdy i dolů, dokonce i ledovec.
Ale všechno jednou skončí a skončil i náš rakouský výlet.

A já se znovu toulám kolem řeky Bělé, pozoruji srnky a ptáky na loukách, fotím květenu, která sice připomíná stojící seno, ale i tak nacházím plno obyčejné i neobyčejné krásy, kterou se pokouším zachytit svým fotoaparátem.

A jsem za ty toulky ráda, tady je Evropa ještě v pořádku.
Mám pro vás připraven balíček fotografií, tak prosím, rozvažte mašličku a nahlédněte.

 

PS: Ač je to pro mě k nevíře, na fotce s titulkem Neznáte mě? je, cituji z odpovědi na můj e-mail na ČSO:

jedná se s největší pravděpodobností o tohoročního mladého kosa černého. Kosi mohou být ve svém zbarvení poměrně proměnliví, často se u nich objevuje i různá forma albinismu až po úplně bílé jedince. Samice jsou pak dohněda podobně jako mláďata, ale mají zobák světlejší. Můžete se podívat např. do této galerie:

http://www.birdphoto.cz/?lang=cz&sc_lang=cz&action=photo&prev_action=select&cat_id=1&subcat_id=10&sort_id=74&photo_id=4932

Václav Zámečník
ČSO

Člověk se dovídá a učí pořád něco nového. Ten, kdo se přestane učit je starý, ať mu je dvacet nebo šedesát.

Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jindra Hubačová
Po přečtení krásně napsaného článku jsem rozvázala mašličku a v balíčku jsem objevila parádní fotografie, nejen z Alp, ale kochala jsem se i krásnou jesenickou přírodou. Děkuji, Elenko.
Elena Valeriánová
Miluško, to nevadí, nic se nedá dělat. Ale z té kytky mám radost i tak a to je taky důležité.
Miluše Hasenohrlová
Elen,krásně napsané a parádní fotky.Lebedu jsem našla.Jen škoda,že to nepomohlo, asi máte opravdu jiný druh krtků,odolnější :-)
Alena Vávrová
Krásná fotoreportáž a léto v ní zachycené budiž opravdu pochváleno! Také jsem vzpomínala na víkend ve Vys. Taurech před lety a všechnu tu horskou a vodní nádheru, co jsem tehdy viděla. Proto dík.
Elena Valeriánová
Ano, je to tak i z lodě byly úžasné výhledy. A jezero je kouzelné.
Jan Zelenka
Perfektní fotogalerie a pohodový článek. Okolí Zell am See je nádherné a moc pěkná je i vyjížďka lodí po jezeru. Váš článek ve mně vyvolal příjemné vzpomínky.
Soňa Prachfeldová
Překrásné !
Hana Rypáčková
Všechno včetně měnící se Evropy je krásné...
Anna Potůčková
Moc krásný článek a překrásné fotky! Eleno kdo umí umí, a kdo neumí ten...…!
Eva Mužíková
Eleno, po přečtení článku prohlížím fotky a v duchu si přeji, ať ta nádhera nikdy nekončí. Smekám.
Zuzana Pivcová
Moc hezky jsi tu zrekapitulovala celý červenec u vás a já myslím, že to tentokrát bylo všude až na výjimky obdobné. Nedávno jsme s Marcelou vzpomínaly, že v dětství byly i semtam propršené prázdniny, kdy jsme se nevykoupaly. Tvé fotky jsou úžasné, na samostatnou výstavu.
Marie Novotná
Elen, Tvoje članky a foto je radost prohlížet. Díky za přiblížení té krásy.
Dana Kolářová
Eleno, rozvázala jsem mašličku balíčku a nahlédnutím potěšila svou dušičku! Díky.
Věra Ježková
Elenko, hezký článek, krásné fotky.
Lenka Hudečková
Elí, moc pěkný článek a fotečky nemají chybu...Děkuji, ráda jsem se s Tebou prošla přírodou, vrátila na chvíli do Jeseníků a užila si to, co Ty... :-)
Jana Šenbergerová
Eli, nádhera jako vždy. Ty ses minula povoláním. Umíš být na tom nejlepším místě v nejvhodnější okamžik. Ten drobný kvítek je drchnička rolní. Mám ji moc ráda. Občas se objeví v květináči na balkoně, asi si ji donesu s koupenou květinou.
Alena Tollarová
Eleno, Ty jsi fakt kouzelnice. Když se rozdávalo fotoočko, šla jsi dvakrát. Proto já se sem vrátím potěšit duši i oči vícekrát. Děkuji.
Jitka Hašková
Bezva článek a úžasné fotky.
Naděžda Špásová
K tomu není co dodat. ****************
Jana Kollinová
Jedinečná fotoreportáž. Eleno, děkuji. :-)
Libor Farský
Moc děkuji, Elenko, za další pohlazení po duši.
Hana Nováková
Elen, prostě nádhera, díky za článek a nahlédnutí do světa přírody - moc povedené fotky. Za mě 1
Dana Puchalská
Eleno, musela to být krásná dovolená stejně jako ty fotografie. P. S. Je to vrbina obecná.