Cviky, které vás vrátí do kondice - 7. díl
Dnešní cvik se jmenuje Hooklying Arm Glides Hold. Foto: Archív

Cviky, které vás vrátí do kondice - 7. díl

4. 6. 2019

Nová cvičební metoda Fit Pain Free se dívá na tělo v souvislostech, hledá příčiny bolestí a špatné pohybové návyky nahrazuje správnými. Naučíte tak každý sval, aby perfektně fungoval a nezatěžoval ostatní. Celé tělo pak pracuje tak, jak má.

Cvičení zvládnou děti, dospělí, senioři, začátečníci, ale oblíbená je i u vrcholových sportovců. Tento týden Hana Toufarová, která metodu odkoukala v Americe, připravila cvik, který podporuje mobilizaci ramen, protahuje prsní svaly, posiluje mezilopatkové svaly a rotátory ramenního kloubu.

Dnešní cvik se jmenuje Hooklying Arm Glides Hold.

Základní pozice:

- Lehněte si na záda, pokrčené nohy na šířku pánve, v kolenou 90 stupňů, chodidla na zemi.

- Kyčle, kolena a kotníky v jedné linii.

- Upažte, pokrčte mírně paže, dlaně vzhůru.

- Pánev je v přirozené poloze tj. Máte v bedrech mírné prohnutí.

- Hlava je v prodloužení páteře.

Provedení cviku:

- Zatlačte celé paže, lokty, zápěstí i hřbety rukou do země na 5 sekund.

- Pak posuňte paže po zemi asi o 10 cm do vzpažení tj. směrem k sobě a opět zatlačte celé paže, lokty, zápěstí i hřbety rukou na 5 sekund do země. Opakujte až do vzpažení, tj. až jsou ruce za hlavou.

- Po celou dobu tlačte ramena a lopatky směrem od uší dolů k pasu.

- Pánev je v jedné rovině, nehýbe se. Opakujte 3x.

 

Fit Pain Free je nová metoda cvičení, jejíž základy k nám přišly z Ameriky. Na jejím vývoji se podílí i Češka žijící v USA Líba Plačková. U nás ji propaguje zkušená lektorka a trenérka Hana Toufarová. Metoda Fit Pain Free neřeší jen bolest samotnou, hledá její příčiny a ty se snaží odstranit. Je to metoda izolovaného cvičení, která se zaměřuje na jednotlivé svaly tak, aby každý z nich pracoval správně. U většiny cviků pracuje jen jeden sval – tj. pracuje izolovaně, ostatní mu nepomáhají. Metodu Fit Pain Free mohou cvičit děti, dospělí i senioři, začátečníci i vrcholoví sportovci. K dispozici jim je dnes přes 400 cviků a přibývají další. Vydat se můžete na skupinové lekce, které se konají po celé České republice, anebo můžete zvolit individuální konzultaci.

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.