Přes stovku na Řípu
Foto: autorka

Přes stovku na Řípu

15. 4. 2019

Náhoda tomu chtěla, že poslední dva kilometry, které mi zbývaly do stovky, jsem ušla na památné hoře Říp a dalšími dvěma vstoupila do stovky další. Mám z toho velkou radost, byl to můj Řípový prvovýstup; moc jsem se na něj těšila. A vůbec mi nevadilo, že téměř celou cestu drobně či hustěji pršelo. Nevadilo to ani mým souputnicím – Jitce, Marušce N. a její vnučce Petře. Jen Ála si myslela, že nám měla zajistit lepší počasí. Vzato obráceně – přivezly jsme déšť do kraje, kde již dlouho nepršelo. Viditelnost byla samozřejmě horší, ale mně dělal dobře už ten rozlehlý prostor.

Pod Říp nás dovezl Ály manžel. Ta, dívka obětavá, šla mezitím kus pěšky, než se pro ni vrátil, a brzy nás dostihla. První společná fotka je s praotcem Čechem. Dřevěná socha tam prý stojí teprve tři roky. Nejdříve jsme šly Řipskou alejí, pro niž jsme mnozí hlasovali v soutěži. Následovalo nejdříve celkem mírné stoupání, po něm krpál. A pak se objevila – rotunda. Okouzlila mě. Je to nesmírně půvabná stavba. Na zpáteční cestu jsme se posílily v místní hospodě. Nabídka nic moc, ale jednou v životě poobědvat na Řípu … U praotce jsme se rozdělily: Jitka a já jsme byly odvezeny na nádraží, děvčata pokračovala v Roudnici. Děkuji všem za krásný výlet a připojuji několik fotek.

Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Děkuju. :-)
Jaroslava Handlová
Gratuluji, že jste to i přes nepřízeň počasí zvládly. Věrko, pěkně jsi to zdokumentovala.
Lidmila Nejedlá
Věrko, jsi dobrá "stovkařka"! Mám v dobré paměti svůj výstup na Říp.
Věra Ježková
Borku, ano. Píšu to v článku. Ála řekla, že je tam teprve tři roky. Myslím, že je to hezký nápad.
Libor Farský
Kdo je ten vysoký muž na prvním obrázku? Že by praotec Čech?
Libor Farský
Bezva.
Soňa Prachfeldová
Říp je krásný, někteří naši senioři docela funeli do kopce, odměnou jim byla kaple. Prima děvčata, že jste zdolaly v takovém počasí , Aleno mad6 spočítáno, kolikrát jsi tam již byla?
Alena Tollarová
Věrko, jsem ráda, že se Ti podařilo zdolat nejen Říp, ale spolu s ním i tu stovku. Jen tak dál. PS Cestovní štamprličky byly v pohotovosti nejen nahoře, ale i cestou. No co, v takové zimě? :)
Věra Ježková
Děkuji vám za pochvalu psaní i fotek. Úsporné vyjadřování se mi hodilo v práci – rozsah odborných článků bývá limitován. Ájo, pro mě to byla přízeň počasí. Lepší než vedro.
Dagmar Bartušková
Je fajn, že jste to.pro nepřízeň počasí nevzdaly. Na Řípu je krásně, já vím.
Zuzana Pivcová
Je vidět, že jste všechny byly holky čiperky. Já jsem na společném výstupu nebyla, ale měly jsme s Álou individuální výlet, ráda vzpomínám, vím, že jsem dávala také nějaké fotky do Fota dne nebo dokonce do nějaké soutěže. Je tam krásný kraj.
Alena Vávrová
Pěkně jsem si u toho zavzpomínala na hromadný íčkařský výstup v r. 2015, děkuji.
Dana Puchalská
Hezký a výstižný článek o našich zmoklých a odvážných turistkách. A fotky jsou moc hezké.
Jana Šenbergerová
... všem ...
Jana Šenbergerová
Pěkné! Gratuluji všech úspěšným stovkařkám. :-)
Marie Novotná
Stručně, výstižně a doplněno fotodokumentací. Bylo tam moc hezky. A to i díky této společnosti. Oslava byla, jen není zdokumentována zde. :-)
Libuše Křapová
Krátké a výstižné :-) Máte stovku a krásný zážitek :-)
Hana Nováková
Škoda, že nevyšlo počasí, ale na vás je vidět, že vás to nerozhodilo a užily jste si výlet
Mirek Hahn
Pěkný prvovýstup, to byla na vrcholu oslava, sekt a tak..... :-)
Eva Mužíková
I já se přikláním k názoru paní Beáty, krátké a věcné texty se mi líbí. Věrko, děkuji. Fotky milé, pohodové.
Beáta Hvizdošová
... ještě to nejdůležitější. K článku a fotografiím - očekávání nezklamalo. U paní Vierky oceňuji schopnost psát texty stručně, ba přímo úsporně, avšak věcně a srozumitelně. *****
Beáta Hvizdošová
Říp nezklame za žádného počasí. Zajímavá je i jižní trasa, i když pod vrcholem o něco náročnější.
Jitka Hašková
Byl to prima výlet a Věra to moc hezky napsala.
Zorka Horká
I přes nepřízeň počasí, dýchá z toho pohoda :-) ….pěkné.