Po osmé Libereckem
Foto já nebo přátelé mým foťáčkem

Po osmé Libereckem

31. 3. 2019

Do Stovky jsem několik týdnů nemohla přispět. Celý měsíc jsem byla nemocná. Ale ještě je do skončení akce spousta měsíců, mám šanci to dohnat. A můžu začít hned. Jeli jsme se seniorklubem do Libverdy. Představujete si lázeňský pobyt jako nenáročnou promenádu kolonádou s občasným upitím léčivého pramene? Kdepak! Pohyb, pohyb a zase pohyb bez ohledu na aprílové počasí! Chodilo se každý den, a proto našlapané kilásky shrnu do jednoho výletu.

a9-1.jpg

Z našeho přechodného bydliště v hotelu Lučina jsme první kilometry ukrajovali cestou do Hejnice. To jméno mi bylo povědomé, určitě se tam něco událo, ale paměť selhala. Dnes už vím, Lenka H. se připomněla sama, že tam měla s Jirkou svatbu. My jsme si prohlédli Chrám Navštívení Panny Marie, pochutnali si na fazolačce v místní hospůdce a mašírovali zpět a to bylo mírně do kopečka! Bratru poctivých pět km v nohách!

Druhý výlet byl do Frýdlantu.

img-0788.jpg

Od nádraží jsme pochodovali pod zámek, který ještě otevřený není,

img-0808-1.jpg

zato jsme si prohlédli zámecký pivovar,

img-0798.jpg

kterým nás provedla moc šikovná průvodkyně a pivo Albrecht jsme i ochutnali. Do ušlých kilometrů můžu připsat dalších pět.

Třetí den byl liberecký.
img-0825-2.jpg

Na nádraží nás vítala chlebem a solí Bertice a provedla nás městem.
Její průvodcování mám v galerii fotek zde:  klikni sem

img-0893-1.jpg
Třešničkou na dortu měl být pohled na Liberec z Ještědu, kam jsme vyjeli lanovkou,
ale nevlídné počasí nám tento zážitek nedopřálo.

img-0891-1.jpg

Tenhle ožralý panák padající na hlavu má být Brána borců. Laco Sorokáč vytvořil pro Liberec téměř pět metrů vysokou sochu skloněného lyžaře stylizovaného do tvaru sportovní nafukovací brány na konečné zastávce tramvaje pod Ještědem. Socha vítala jako poutač návštěvníky Mistrovství světa v klasickém lyžování, které proběhlo v Liberci v únoru 2009. Lyžař zůstal v Liberci natrvalo jako symbolická brána vstupu do lyžařského a volnočasového areálu Ještěd.
Takže připisuji dalších pět kilásků a vracím se touhle prapodivnou bránou borců na základnu v Libverdě, kam nás odveze vláček.

img-0753.jpg

Suma sumárum patnáct kilmetříčků v nepříjemných podmínkách, ale s partou sqělých lidiček!

Hodnocení:
(5.2 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Helenko užily jste si to, tento kraj je také moc hezky. Milá průvodkyně, k tomu spoustu pohybu, věřím že jste přijely domů jako čiperky. Posílám pátou hvězdičku *
Dagmar Bartušková
Holky, užily jste si to. Pro mě neznámý kraj.
Alena Tollarová
Protože vím, jak to kolem Libverdy vypadá a že je pod nejvyšší horou Jizerských hor, je jasné, že tam se každý krok počítá dvakrát. Takže kolik už to máš dohromaty? Osm krát pět? Stovka bude coby dup!
Alena Vávrová
Také Liberec/ko (ale spíš z minulosti) dobře znám, nakonec - mám tam druhou půlku naší velké rodiny. Do Hejnic jsme jezdili s dětmi pod stan. V Libverdě jsem byla také několikrát, i na Obřím sudu. Kdysi jsem byla na puťáku po Jizerkách, vylezla na Frýdlantské cimbuří. Je tam všude moc krásně. Moc jsem na vás vzpomínala, ale na svět se drala pravnučka...:-))
Miluše Hasenohrlová
Liberecko znám ,v Hejnicích máme rodinu.Je tam krásně, hlavně na jaře.
Eva Mužíková
Tak tu nakukuji, obložená kapesníčky.... Určitě mi to průvodcovství neublížilo, to spíš na mne skočil nějaký bacil od nemocné Helči. :)))))). No co, byly to určitě přátelské bacily... Nebo že by ta líbačka s Vendou???
Dana Kolářová
Hezké setkání i další km do „Stovky“.
Anna Potůčková
Myslím si, že Vy jste byli rádi, že jste měli tak báječnou průvodkyni Evu, a ona určitě zase byla ráda, že mohla s Vámi být - Libverdu, Hejnici, Frýdlantský zámek jsem v lonském roce navštívila také.
Jitka Hašková
To je dobře, že jste si pobyt užily.
Zuzana Pivcová
Helenko, nakonec jste odrovnaly Evču vy při návštěvě, a ne ples na podporu útulku. Ne, to byl jen pokus o humor. Věřím, že bude Bertice brzy zase fit a vy s trenérem šlapejte a referujte hezky dál.
Dana Puchalská
Hlavně jste měla děvčata dobrou a obětavou průvodkyni po Liberci, ne?
Jana Šenbergerová
Hezky kilometříky přibývají. Jen tak dál, ať zdraví slouží a nožky chodí.
Naděžda Špásová
Fotky jsem viděla, o výletě do Liberce jsem slyšela, Libverdu a Hejnice znám osobně, tam se mi taky líbilo. Na Ještěd jsme si to vyšlápli pěšky, tenkrát jsem byla ještě zdravá. :-)