Moje energie jménem toulavé boty
Foto: autorka

Moje energie jménem toulavé boty

17. 3. 2019

Energii k životu nezbytně potřebujeme. Pokud se týče té elektrické, zastavil by se bez ní veškerý provoz výroby, dopravy, domácnosti. Žehráme sice na všudypřítomné sloupy elektrického vedení, ale co naplat, jsou potřebné. Dovedete si představit věčnou tmu, studenou plotnu a studené syrové jídlo nebo snad dokonce, bože chraň - život bez internetu? Já tedy ne. Na elektřině je můj život závislý. Není to ale moje jediná závislost. Tu další jsem si vypěstovala  v přírodě. Po polední nezbytné závislostní kávičce nejsem k udržení. Házím na záda batůžek, do něho vodu a foťák a tradá ven. Je docela jedno, kam se vydám. K uspokojení mé závislosti stačí obejít rybníček za městem, zajít k mé oblíbené kapličce v polích, projít se podle řeky ... chvíli rázuji a chvíli zase postojím. Pozoruji mraky nad hlavou a co se kde změnilo od posledně. Nevadí mi zima, natáhnu kulicha a rukavice. Zbožňuji jarní probouzející se přírodu, nalévající se pupeny, rozkvétající květy, párující se kačky i havěť, vylézající z chladných děr na sluníčko. Užívám si chvíle na letní polní cestě, kdy se loudám a utápím ve slunečních paprscích, za skřivánčího zpěvu sleduji v žáru se vlnící  lány, poslouchám hukot překotně poletujících a nadbytkem opilých včel, čmeláků i barevných motýlů. Miluji podzimní zklidnění, jablka na stromech, vonící listí hrající všemi barvami, zkrátka přírodu ukládající se k zimnímu spánku. Domů se vracívám spokojená a dychtivá, jaké to úlovky jsem uložila na paměťovou kartu.

Přijdu domů, vyzuji toulavé botky, stisknu knoflík a pustím opět tu energii elektrickou do počítače. Baví mě čtenáře i60 seznamovat se svými toulkami mým městem i jeho okolím a těší mě, když mé radosti sdílejí se mnou. Mou nabíječkou je příroda a jste jí i vy, vážení a milí čtenáři.

Já s písničkou jdu jako ptáček

Mým zvykem je doprovázet svoje toulky fotkami a nejinak tomu bude i u tohoto příspěvku. Možná však čekáte něco jiného, než uvidíte. Rozhodla jsem se totiž ponořit do archivu a vložit energii do vyhledání  právě toho, co se jindy klopotně a většinou neúspěšně snažím odstranit. Ano, jsou to sloupy a dráty, přivádějící elektrickou energii do našich domovů. Fotografy pro jejich všudypřítomnost na těch nejlepších místech pro pořízení záběru upřímně nenáviděné. Nicméně důležité, až nejdůležitější...

 

Partneři soutěže:

710x100-4.png

DIG_680x140_stat.jpg

 

Hodnocení:
(5 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
SKVĚLÉ! Líbí se mi jak úžasně sis poradila s výběrem fotek. A energii máš na rozdávání, to je fakt. Tak šup šup, šlapej, foť a sdílej!
Dagmar Bartušková
Álo, článek a fotky super! Ty se zkrátka nezastavíš. :-)
Beáta Hvizdošová
Já bych řekla, že minimálně jeden z těch stožárů vysokého napětí se jmenuje Alenka Tollarová. Vždyť Vy svou energií můžete "krmit" celé íčko. :-)
Soňa Prachfeldová
Líbí se mi Tvoje energie i Tvoje fotky ať Ti to takhle pěkně proudí i nadále.
Alena Vávrová
Tomu já říkám naprosto originální uchopení tématu! Ať ti to chodí, fotí a píše i nadále ♥.
Lidmila Nejedlá
Alenko, tvé toulky mě baví. I ten zadrátovaný svět má od tebe půvab.
Eva Mužíková
Super Alenko, zase se Ti podařil hezký článek a zajímavé fotky.
Zuzana Pivcová
Několikrát, když jsem se zúčastnila nějakého společného výletu (Český ráj, Říp atd.), mi neuniklo, jak si umíš dobře všímat věcí, i zdánlivých drobných detailů, které našinec zabraný do myšlenek či do hovoru snadno přehlédne. Mám ráda Tvé fotky, protože jsou velmi přirozené, a Tvé cestopisy, protože jsou nenásilně poučné i osobně pojaté. Díky.
Jarmila Komberec Jakubcová
Velmi pěkný článek.
Hana Rypáčková
Moc dobře se při svých toulkách kolem sebe díváš. Hodně štěstí do dalších cest.
Marie Novotná
Pěkně jsi mi nabila.(baterky) Přeji dobré světlo a neubývající energii .Bez svolení jsem si kousek energie přivlastnila a moc za to děkuji.Už několik měsíců se mi energie tak nějak vyhýbá,ale je jaro a budu se snažit nachytat energie co nejvíc a to i za pomoci íčka.Piš a foť.Díky.
Věra Ježková
Ali, moc hezké. Máš to prima, že máš kde chodit. :-)
Marie Ženatová
Milá Alenko, díky za hezký článek i fotečky. Ano, sloupy a dráty, které přivádí elektrickou energii do našich domovů jsou ty nejdůležitější... Jenže při pohledu na ně si často vzpomenu na neděli 15. srpna 1971, kdy při tehdy poslední silné bouřce v mé rodné vesnici zasáhl blesk transformátor, který byl blízko našeho rodného domu a způsobil jeho veliký a přímo katastrofální požár... Od té doby vzhlížím na stožáry elektrického vedení s pokorou a na pracovníky, kteří ten bezproblémový provoz zabezpečují vzhlížím s velikým respektem...
Jana Šenbergerová
Když se to umí, pak i "zadrátované" fotky mají své kouzlo. A že jich máš, těch kouzelných! A o energii umíš nejen psát, ale také ji dál posílat. Prostě dobrá "fotič/ka a vodič/ka". :-) Ať máš vždycky dost právě takové energie, kterou budeš potřebovat.
Hana Nováková
Alenko, díky za vaše toulavé boty, které nás přiblíží k místům, které máte ráda. I my ostatní se rádi pokocháme a spolu s doprovodným textem nás zase seznámíte s krásou naší země. Za sebe a nej tak Díky....
Mirek Hahn
Patřím k těm, kteří dráty ve fotce rádi nemají :-) Často záběr oželím, když je tam drátů moc nebo hodně rozbíjejí kompozici.
Jitka Hašková
Báječný článek a fotky.
Olga Štolbová
Alí, ano, ano, foť a piš, umíš to. Tvé články a fotky jsou zase moje energie. Díky... ****** ♥
Dana Puchalská
Moc krásně jsi to napsala. Máš pravdu, příroda je super. A o fotografiích ani nemluvím, bylo by to zbytečné. Protože jsou n á d h e r n é.
Anna Potůčková
Alenko moc hezky napsaný článek a koukám jak hezké jsou Tvé fotky se stožáry a dráty elektrického vedení - mají také své kouzlo když jsou vyfocené ze správného úhlu a i světla. Nádhera !
Naděžda Špásová
Na toulky přírodou už se také těšíme, tvoje jsou vždycky pěkné. Přeji ti, aby ti to ještě dlouho vydrželo. :-)
Jana Kollinová
Aleno, máš můj obdiv. Na svých toulkách vidíš tolik krásy a dokážeš ji zprostředkovat svými fotografiemi včetně energie navštívených míst a to umí málokdo. Díky.