Moje energie: Návštěva ostrova věčného jara

Moje energie: Návštěva ostrova věčného jara

16. 3. 2019

Když se blíží podzim, mám vždy pocit, že moje životní energie poklesá a představa dlouhé zimy mě i občas děsí. A tak každoročně jezdím do zemí, kde ještě svítí sluníčko a také je teplé moře. Obojí mi pomáhá překonat podzimní čas. Mám vyzkoušené dvě země, a to buď Izrael nebo ostrov Gran Canaria. V obou zemích ještě na podzim hřeje slunce a také voda v mořích je velmi příjemná.

V loni jsme s manželem letěli na Gran Canarii, kde mám oblíbený hotel Beverly Park. Hotel má i pokoje s výhledem na  Atlantik. Také je možné chodit se koupat do hotelových bazénů a nebo jít pár metrů do oceánu. Vzhledem k teplému počasí, které bylo v loni na podzim, byla mořská voda  teplá, což často nebývá. Každý den jsem se v něm koupala a tak čerpala  pozitivní energii. Spolu se sluníčkem to byla nádherná kombinace.

Od hotelu vede podél moře cca 3 km dlouhá cesta a lze až dojít k majáku Maspalomas. Jít po jemném písku, kdy z jedné strany hučí oceán a z druhé strany jsou písečné duny, je úžasný zážitek. Po cestě jsou umístěny občerstvovací stánky, a tak mají turisté zajištěno veškeré pohodlí. Já vždy chodím bosa, jen v plavkách, a v batůžku mám oblečení, protože z Maspalomas pak jezdím autobusem zpět do hotelu. 

Na Gran Canarii není ale jen voda a sluníčko, večer dobíjím energii v baru pitím chladné sangrie, která chutná nejlépe s ovocem a ledem. Každý večer v hotelu či jeho blízkosti je různé taneční či animační vystoupení. Ráda chodím na tzv. travesti show, které jsou proslavené po celém pobřeží. Po večeři je příjemné se vydat procházkou podél pobřeží Atlantiku z jednoho konce na druhý příjemnou promenádou, zastavit se v některém nákupním centru, jako je např. Kazbach, kde hraje každý večer španělská hudba a hlavně němečtí turisté se tam scházejí k tanci.

Při každé své návštěvě ostrova nezapomenu navštívit Palmitos park, který je v horách cca 20 km od hotelu. Pokaždé objevím něco nového, v poslední době to byly surikaty, kterých oproti jiným létům přibylo. Nelze je přehlédnout, protože  jsou umístěny přímo u vchodu do parku. V parku jsou i nádherné kaktusy a sukulenty.

Gran Canaria je také nazývána "kontinentem v miniatuře", její skalnaté útvary se vypínají k oblakům, na jihu jsou zajímavé písečné duny s plážemi oproti západnímu pobřeží, které je velmi skalnaté. Kanárská kuchyně je velmi pestrá. Nejraději ale mám mořské plody a pak vynikající sýry, jejichž syrovátka bývá ochucena květem bodláku. Jak jsem měla možnost poznat, tak sýry většinou zrají v jeskyních a pak na vzduchu.

Je zajímavé jak sama Gran Canaria získává svou el. energii - v loňském roce zde byla ve zkušebním provozu první teleskopická větrná elektrárna. Jinak každý hotel má na střechách buď solární panely či nádrže na ohřev vody. Při příjezdu z letiště Gando jsou všude podél dálnice vidět řady větrných turbin na výrobu elektřiny. .Na ostrově pořád vane vítr a tak jsou neustále v pohybu.

V poslední době, i když chodím hodně do přírody na vycházky s NW hůlkami, se cítím velmi vyčerpaná a také úmrtí mého manžela o Vánocích loňského roku mi sebralo životní energii. Rozhodla jsem se, že ji opět v polovině května poletím hledat  životní energii na  Gran Canarii - ostrově věčného jara. Věřím, že ji tam najdu a jak říkám, "dobiji baterky".

Přeji všem hodně životní energie.

 

Partneři soutěže:

710x100-4.png

DIG_680x140_stat.jpg

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Jarmilko, když ti to svědčí, tak to užívej!
Hana Rypáčková
Taky mě moře nabíjelo, ale v posledních letech spíš vysoké hory, dívat se na svět s nadhledem , dokud nohy slouží.
Dagmar Bartušková
Jarmilo, tím, co jsi popisovala věřím, že baterky tam určitě znovu dobiješ.
Jana Šenbergerová
U moře jsem několikrát byla, líbilo se mi tam, ale vůbec po něm netoužím. Tvé touze ovšem dobře rozumím. Každého to táhne jinam. Mě dobíjí blízkost hor s potůčky a bystřinkami. Hezky si to uživej a zrekreovaná se vracej. Na Gran Canarii je určitě krásně.
Marie Faldynová
U moře jsem byla dvakrát, líbilo se mi tam, přeji brzké načerpání nových sil!
Alena Tollarová
Mám pocit, že bych zrovna nějakou nabíječku potřebovala. Tahle by se mi líbila :)
Jarmila Komberec Jakubcová
Gran Canarii jsme objevili s prvním manželem, který bohužel odešel v roce 2006 do svého nebe. Já jsem tam pak každoročně létala, abych si připomenula krásné chvíle, které jsme tam prožili. Ale mám i místa tady u nás v naší, zemi ,které miluji . Štěchovice, Modravu a také mně moc oslovily Beskydy. Moje druhá srdeční záležitost je pak Jeruzalém. Je fakt, že ráda cestuji a každoročně navštívím několik zemí. V červnu letím do Murcie, pak Chorvatsko a říjen patří Izraeli.
Danka Rotyková
Řadím se k těm, které nabije chladnější počasí se sluníčkem. Pokud je se mnou ještě milá osoba, pak je to skoro dokonalé. Paní Jarmile přeji, aby se jí podařilo znovu načerpat sílu, kterou nutně potřebuje. Pokud se to podaří u moře nebo někde jinde, není podstatné. Hlavně to nevzdávat.
Zuzana Pivcová
Já myslím, že je to velmi individuální jako vše, když Jarmilka vnímá, že se v cizině u moře cítí dobře, pak je tamní energie pro ni právě tak příznivá a léčivá, jako pro jiného nedaleký rybník, les či třeba České středohoří. Důležité je jít tam, kam mě to táhne.
Anna Potůčková
Možná bych u moře také načerpala energii, ale nikdy jsem u moře nebyla, ale jsou místa a nejsou daleko od mého domova, kde tu energii získám také. Jinak musí zde být moc krásně a určitě bych takovou rekreaci neodmítla. Ono záleží i hodně na lidech, s kým kde jsme - s lidmi, se kterými si rozumíme stačí být i jen na zahradě a člověk tu energii dostane i zde.
Naděžda Špásová
Jarmilko, takové dobíjení bych taky brala, myslím tím moře. Tak ať se ti to povede. :-)
Hana Nováková
Děkuji Jarmilko za přiblížení snové destince, která je pro mě opravdu jen sen. Ale jak píšu, díky vašim a ostatních příspěvkům se mohu podívat na opravdové ráje světa z klidu domova a bez strachu, že bych neměla na dosah lékařskou péči. Musí tam být jako v pohádce. díky za článek
Soňa Prachfeldová
Jarmilko, dobij baterky, kde víš, že Ti je dobře , také chodím, nebo jezdím na svá oblíbená místa ,u nás.
Zorka Horká
Co jednoho dokáže dobít, může jiného zabít :(
Hana Práglová
Jaruš ,hezké čtení. Pokud tě tato místa dobíjí,tak neváhej. Zbytek doplníš v Brdech!!! Mám ráda šumění moře i jen pouhé lenošení na pískové pláži.. Loni jsem moře viděla,ale nebyl čas ke koupání. Bude třeba to napravit.
Jitka Hašková
Moře je fajn, ale vadí mi horko. I kdybych jela na jaře (na podzim ne), tak cesta už je pro mne dlouhá i letadlem, takže energii, kterou bych nabrala, zničím cestou domů.
Věra Ježková
Moře není dobíjecí stanice pro všechny. Pro mne určitě ne; a znám i jiné. Mně prostě slunce nedělá dobře. Nevybrala jsem si to, nerozhodla jsem se pro to. Mám to tak nastavené. Mě dobíjí podzim. Jarmilo, samozřejmě ti přeji spoustu slunečných dní ve tvých oblíbených místech. :-)
Dana Puchalská
Ano, moře je skvělá dobíjecí stanice pro všechny. Děkuju za článek.