Moje energie: Slunce, les a spokojenost
Foto autorka

Moje energie: Slunce, les a spokojenost

13. 3. 2019

Co je to energie? Energie je něco, co patří k životu, stejně jako třeba voda a vzduch. Bez těch bychom také nebyli. Energie má mnoho podob. Tak třeba elektřina. Ta je pro mě opravdu moc důležitá. Nedovedu si představit, že bychom několik hodin byli bez elektrického proudu, jako lidé, které zasáhl orkán Eberhard, bylo mi jich opravdu líto. Musím přiznat, že při představě, že by nám za tu dobu rozmrzl náš po okraj nacpaný mrazák mě polévalo horko. Nejsem zastáncem asketického života, takže tuto energii mám moc ráda.

Další energie je ta duševní. Tam trochu pokulhávám, i když žádný tichošlápek nejsem. Umím se rozčílit, vybuchnout jako papiňák. To je energie vybíjecí, ale myslím, že pro život také důležitá. Není dobré v sobě dusit emoce, ale zase to musí být takový výbuch, který nikomu neublíží.

A teď to dobíjení. Nabíjí mě slunce, celou zimu se těším na jaro a na teplé sluneční paprsky. Nabíjí mě naši pejsci, mám ráda, když si ráno přijdou pro pohlazení a já je pomuchluji. Nabíjí mě výlety do přírody, stačí třeba jen kopec nedaleko od nás. A co mě nabíjí úplně nejvíc, je moje velká láska a tou je les. Toulky po lese, k tomu houbaření, šumění stromů, ticho, a co je hlavní, když se jedná o les ve Starých Splavech, to je energie, kterou si snažím každoročně dopřát.

Důležitou dobíječkou je pro mě práce. Chodím nepravidelně na brigády, kde se sejdu s kolegyněmi přibližně stejného věku, mimochodem jsem tam jedna z nejmladších, a když začneme vzpomínat, vyprávět a poučovat naše mladší kolegyně, přijde to poslední dobití, a tím je smích. A ten? Ten je pro život hodně důležitý, nejsem žádný velký smíšek, ale když se cítím dobře, umím být i vtipná a docela bezprostřední.

Trochu víc jsem se rozepsala, než je u mě zvykem, ale toto téma se nedá odbýt jen několika větami. Přidala jsem 3 dobíjecí fotky.

 

Partneři soutěže:

DIG_680x140_stat.jpg

710x100-4.png

Hodnocení:
(5 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
krásné Nadi, jsi šikulka a jen dobijej!!! *****
Anna Potůčková
Moc hezký článek a snad přidám pochvalou trošku energie i já! Energie má opravdu množství dobíjecích zdrojů !
Alena Vávrová
Tvoje fotka je více než výmluvná ;-). Vidím Střížák, nebo nějaký podobný kopec, mazlíky a kousek Swampu u Mácháče. A rozumím Ti, Naďo. Jen tak dál!
Naděžda Špásová
Děkuji vám za slova chvály. I to je pro mně dobití a povzbuzení, že psaní nemám vzdávat. Díky :-)
Soňa Prachfeldová
Naděnko správné dobíjení ve všem , co píšeš a co si dopřáváš. Ty tvoje dvě holky jsou k sežrání :-)
Helena Votíková
Moc pěkné. A jak píše Alenka, muchlám svůj lehce popsaný papír. Alespoň si připadám jak spisovatel, když mu nejdou slova...
Dagmar Bartušková
Ano, příroda dobíjí, je to mocná čarodějka.
Blanka Macháčková
Mám to podobné. Slunce a les. A taky pochvala. Chválím článek, snad ti to také dodá trochu energie.
Eliška Murasová
Naďo, at se Ti ta energie vydrží a máš kolem sebe ty správné lidi!
Jana Šenbergerová
Tak, tak, bez energie ani ránu, natož cokoliv jiného. Šťastný každý, kdo má dobrou "dobíječku". A ty ji, Naďo, zřejmě máš.
Alena Tollarová
Začala jsi skoro stejně jako já si sumíruju v hlavě. Tak abych začala znovu. Ještě k tomu snad trochu energie mám :)
Elena Valeriánová
Naďo *********
Zuzana Pivcová
To, že Tě dobíjí příroda, je vidět z Tvých všech fotografií. A spokojenost pramení určitě hodně z toho, že jste doma správná dvojka, a vůbec i celé příbuzenstvo. Máš můj obdiv, že ses správně postavila i ke zdravotním potížím. Mohla bys být pro lidi vzorem, jakou roli hraje psychika, hlavně optimismus. Díky, Naďo.
Marie Doušová
Nejvíce mě dobíjí příroda..les...obloha...slunce ..děti a šťastní lidé...
Marie Seitlová
Pěkně popsané tvé dobíjení.
Eva Mužíková
Boone a Amík, těžko říci, který je roztomilejší, asi oba. Tato jejich fotka je opravdu luxusní...:))))
Eva Mužíková
Nadičko smekám, vzala jsi to z gruntu. Přestože jsme si v mnohém podobné, já bych to takto napsat nedovedla. Fotek tentokrát poskrovnu, ale jedna hezčí než druhá.. Radost z pohybu, krásná krajina a bonbónek navrch, chlupatá potěšení. Opravdu pěkné vyznání.. Bertice
Dana Puchalská
Moc hezký článek. A "výbuch" je dobrá věc.
ivana kosťunová
Je to výstižné.
Věra Ježková
Hezký článek. Naďo, vybouchnout je správné; dusit to v sobě ubližuje duši i tělu. Lepší ale je, když člověk vybouchne o samotě. Slunce mi dobře nedělá, v pořádném lese už jsem bohužel nebyla několik let.
Zdenka Soukupová
Naďo, všechno, co píšete, dobíjí energii. Ale ten smích snad ze všeho nejvíc. Tak ať je Vám pořád do smíchu.