První dvě čtenářky došly do stovky
Pojďte s námi Do stovky! Ilustrační foto: ingimage.com

První dvě čtenářky došly do stovky

12. 3. 2019

Sto kilometrů za necelé tři měsíce. To je bilance dvou čtenářek, které se zapojily do našeho projektu Do stovky. Jako první tuto metu zdolala paní Milena Hladíková která už ušla 111 kilometrů, 101 km má v nohách i paní Alena Tollarová.

"Na váš portál jsem se dostala náhodně někdy v polovině ledna letošního roku. Líbí se mi soutěž fotografií, ale fotit neumím. Dokonce i první pokus o hodnocení soutěžní fotografie jsem zkazila. Články i diskuzní příspěvky jsou moc zajímavé, ale psát neumím, tudíž jsem nenašla odvahu se zapojit. A tak mě pro začátek zaujalo to, co je mi nejbližší. Tedy turistika a projekt Do stovky," vzpomíná na své začátky na portálu i60 paní Milena Hladíková. Turistika je pro ni nejoblíbenější činnost. "Chodím ráda a často. Těch kilometrů je někdy víc, kdy už člověk únavou sotva táhne nohy za sebou, ale jde s čistou hlavou a rád, že mu to vůbec ještě šlape. Jindy mne zase něco zaujme, stojím a zírám na tu krásu a zapomenu šlapat úplně," říká paní Milena. 

 

Jaké místo z těch posledních sta kilometrů se jí nejvíce líbilo? "Každý výlet byl něčím hezký. Ale pro mě byl nezapomenutelný a hlavně nesmírně vzácný, pohled na pohádkově zasněžené smrky na Černé Hoře a sluncem ozářenou Sněžku. Pro lidi z hor asi běžná záležitost, ale pro Pražáka úžasný zážitek. Kterou z mých uveřejněných tras bych doporučila čtenářům? Asi jednu z těch krkonošských. Buď cestu z Horních Albeřic k Rýchorské boudě nebo na druhou stranu přes Lysečinskou boudu do Malé Úpy. Měli jsme štěstí na slunečné a přitom mrazivé počasí, výhledy byly při obou trasách krásné. Nejsme lyžaři, takže musíme volit trasy pro nás schůdné, ale takové, abychom běžkařům neničili stopy. Tudíž výběr pěších zimních výletů je přece jen omezený," uvádí paní Hladíková a už se těší na letní putování Šumavou, výlety po jižních Čechách a tůry v Jedeníkách.

 

Paní Alena Tollarová začala hodně chodit poté, co odešla do penze. "V práci jsme celý den seděla a mé tělo mi dávalo najevo, že se mu to vůbec nezamlouvá. Proto jsem od základu změnila životní styl. Když už nejedu rovnou na výlet, po vypití první kávy mě to pudí ven a nejsem k udržení. Beru batůžek a foťák a tradá kamloliv. Chůze a pozorování, byť jen okoloí, mne ohromně nabíjí. Nevadí mi chodit o samotě, ani v zimě. Má to své kouzlo. Přeji všem, kdo ještě váhají, aby vykročili pravou nohou. a třeba se někde potkáme," vzkazuje čtenářům paní Alena Tollarová.

 

Paní Mileně a paní Aleně posíláme jako dárek za překročení sta kilometrů krokoměry.

 

O projektu Do stovky

Podle lékařů je chůze nejzdravější pohyb. A přitom ten nejjednodušší. I proto vznikl projekt "Do stovky", jehož cílem je motivovat seniory k výletům zábavnou formou. Díky on-line aplikaci si mohou lidé zaznamenávat ušlé kilometry, konkrétní trasy a ukládat fotografie z výletů. A hlavně sledovat, kolik kilometrů už mají v nohou. Aplikaci Do stovky najdete na tomto místě.

 

Zapojte se do  našeho projektu i vy. Naplánujte si trasy, inspirujte se u našich stovkařů a vyrazte. Uvidíte, že vás chůze nadchne a že je docela snadné dojít až do stovky!

 

Průběžné pořadí Klubu stovkařů:

sto.png

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milena Hladíková
Ještě jsem chtěla poděkovat ostatním účastníkům soutěže za jejich tipy na výlety a těším se na další. Určitě se budou hodit.
Milena Hladíková
Dobrý den, děkuji za všechny gratulace :-) Nešlo mi o prvenství, jsem opravdu přesvědčená, že těch stovkařů je už mnohem víc, Jen o tom nikam nepíší. Chtěla jsem si to zkusit, ale musím přiznat, že mi zatím trvá dlouho výlet sepsat a hlavně vytvořit mapu. Buď doma zjistím, že nemám fotky ze startu, cíle či zastavení a je to celé nepoužitelné nebo je trasa komplikovaná a v Mapách .cz ji tvořím třeba hodinu po jednotlivých bodech a podle fotek. Asi to chce jiný systém, na který jsem ovšem ještě nepřišla :-)) Pokud aspoň někomu ty mé pokusy poslouží jako inspirace, budu moc ráda. Každá procházka s pejskem nebo jen tak kolem vody je radost. Přeji všem hezké jarní dny a hodně zdraví.
Dana Kolářová
Díky za zajímavé informace z různých turistických tras a blahopřeji k dosažení stovky.
Jan Raška
Pozor, jen aby nedošlo k mýlce - akce nekončí, tímto článkem jsme jen chtěli znovu na projekt upozornit a oznámit, že už jsou první stovkaři. Doufáme, že jich do konce roku bude aspo%n sto...:-)
Blanka Macháčková
Výborná akce. A to nejen nápadem, ale i účastí. Blahopřeji.
Helena Votíková
Turistky šikulky. Moc gratuluji. Já mám zatím málo km, jak mnohé píšete jsou to i jen procházky, ale i to málo přináší výsledky. Lékařka mě pochválila.
Helenka Červenka
Akce splnila účel. Zvedli jsme se od PC a ušli pár kilometrů. Vidím to na sobě - úplný lenoch nejsem, ale jestli jsme s Dimkem vyráželi, tak jedině na kolo. Až Stovka mne donutila vrátit se k nejpřirozenějšímu lidskému pohybu :-)
Alena Vávrová
Také moc blahopřeji nejpilnějším íčkařským turistkám. Vím, že jich je víc, kteří už mají splněno, aniž by se soutěže účastnili/y. Za sebe doufám, že tu stovku taky dám, ale už si to budu nechávat jen pro sebe.
Marie Foltýnová
I já bych měla hodně chodit,ale do té zimy se mi moc nechce.Proto mají můj obdiv turisté,kteří chodí za každého počasí.Gratuluji našim stovkařkám.
Eva Balúchová
Prvním stovkařkám gratuluji.Taky chodím každý den aspoň 2 hodiny po procházkách,ale to jsou procházky.Až se dám do kupy,budu vám šlapat na paty :-)
Danka Rotyková
Gratuluji všem, co se hýbou.
Soňa Prachfeldová
Šikovné stovkařky. Ať Vám to děvčata šlape takhle pěkně i dál. Skromně se musím pochlubit, že s mým pejskem jsme tu hranici protrhly už v únoru, jenže tohle nepíši, to jsou naše pravidelné vycházky. Vám gratuluji :-)
Věra Ježková
Blahopřeji výletnicím. :-) Co mě se týká, žasnu, kolik tras jsem našla jen po Praze. Ale už mi pomalu docházejí nápady.
Eva Mužíková
Gratulace i ode mne. Bertice
Karel Boháček
Gratuluji. Před 5 lety bych byl asi první, dnes upřímně závidím.
Mirka Motyková
Gratuluju...
Dana Puchalská
Gratuluju všem děvčatům.
Hana Rypáčková
Gratuluji stovkařkám. Není těžké to prochodit stovku, ale v hezkém terénu a ještě to zdokumetovat. Dokud nám to chodí, je hej.
Marie Ženatová
Děvčátka jste šikovná, moc a moc blahopřeji...
Marie Seitlová
Gratuluji !!!!
Jarmila Komberec Jakubcová
Děvčata moc gratuluji všem. Také chodím tak 4-5x týdně s NW a dělám asi 5 km za jednu vycházku, ale většinou stejnou trasu okolo Boleveckých rybníků.Tak nic nezaznamenávám, protože by to bylo pořád stejné.
Jitka Hašková
Gratuluji, jste holky šikulky. Také se časem přidám.
Eliška Murasová
Děvčata, velká gratulace, jste šikovné chodičky, to bych za tak krátkou dobu nedala. Chůzi zdar !!
Anna Potůčková
Moc gratuluji, také občas chodím alespoň na procházky ve svém okolí. V klubu nejsem, ale trošku mně to láká. Mojí nevýhodou je, že nerada chodím i jezdím sama a tak raději pak jsem doma
Jana Šenbergerová
Také gratuluji a přeji, ať vám to tak hezky chodí po celý rok. Času mám habaděj a jiných zájmů také. Zatím si udržuji své první místo od konce nikoliv pro nechuť chodit, ale pro lenost složitě zaznamenávat, kudy všudy chodím. Nějak mi to pořád nejde, jak by mělo. :-)
Hana Nováková
Děvčata to chce fanfáru,máte můj obdiv, když vám to všem šlape tak toho využijte. Já může jen pomalu a ne moc daleko, neudýchám to a musím často odpočívat. Není to jednoduché. Tak zdra do dalších kilometrů...
Olga Štolbová
Gratuluji všem, kteří chodí a dělají něco pro své zdraví. A když o tom něco napíší a přidají fotky, tak je to příjemné i pro nás ostatní. A také trochu naláká. Také se přidám, jen co na tom budu o něco líp. Tak, holky, velký dík.... ******* ♥
Zuzana Pivcová
Také blahopřeji. Jste fakt dobré. Ráda bych také chodila víc. Ale roli v tom hraje nejen určitá pohodlnost, ale hodně také málo času.
Hana Práglová
Blahopřeji.
Marie Novotná
Gratuluji.
Květuše Pinkasová
Blahopřeji moc a fandím Vám Blahopřeji moc vítězům ke 100 za 3 měsíce. Také Vám všem, kteří nyní dále alespoň s elánem šlapete a těm, kteří s láskou poznáváte krásu nejen naších českých míst. Dobrý, poutavý nápad pro zdravou věc pro širší veřejnost.
Mirek Hahn
Gratuluji !
Elena Valeriánová
Velká gratulace.