Fotoreportáž z akce TVOŘIVÁ OLOMOUC 9.března 2019
Foto: autorka

Fotoreportáž z akce TVOŘIVÁ OLOMOUC 9.března 2019

13. 3. 2019

Již po několikáté se uskutečnila v Olomouci akce TVOŘIVÁ OLOMOUC, která je hodně navštěvovaná a dá se říci že místnosti, kde se koná, praskají ve švech. Jedná se o rukodělné tvoření, kde se nejen prodávají ručně vyráběné výrobky, ale také si zde můžou lidé nakoupit různé materiály na své tvoření a také si některé techniky pod vedením lektorů vyzkoušet.

Tato akce je určená pro všechny věkové kategorie a pro obě pohlaví. Jsou tu výrobky textilní, výrobky z kovu či dřeva, ze skla i různých umělých materiálů. Je obdivuhodné, že děti to zajímá a je jich tu vidět se jen mezi dospělými hemžit. A také jsem některé viděla, jak si zkoušejí něco sami vyrobit.

Děvčata zkoušela např. si vyrobit náramek z korálků, šperkovnici zdobenou ubrouskovou technikou, nebo plstily a mnohé si nechaly pomalovat tvář. Chlapci taktéž chtěli mít tvář např. s namalovaným drakem, zkoušeli foukat sklo, ryli do dřeva či skla - každý si tu mohl opravdu najít, co by jej kromě sedění u PC bavilo.

A zkoušeli nejen děti, ale také dospělí. Ti si zkoušeli např. namalovat obrázek olejovými barvami, ženy se snažily si vyrobit náhrdelník či náramek z korálků, malovat na vodu a pak namalované přenést např. na tašku - také hodně zajímavá technika. 

A k nakoupení bylo všechno možné, háčkařky a pletařky okupovaly stánek s klubíčky, kde byla krásná duhová klubíčka, a také pomůcky na toto tvoření. Já sama jsem si tu koupila sadu s 8 háčky, nůžky na střihání, korálkářky braly útokem stánek s korálky, kde si člověk opravdu připadal jako mezi drahokamy. Zde byla spousta materiálu všeho možného. Řekla bych, že tento stánek byl stále plný nákupuchtivých žen, tady asi u něj byly bohaté žně.

Domů jsem odsud s prázdnou neodjela, peněženka zlehkla o pár tisícikorun. Nakoupila jsem materiál na tvoření nejen pro sebe, ale také pro všechny své vnuky a vnučky. A tak děti budou lepit, skládat, pískovat, malovat a už se na to moc těší.

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Lidské ruce umí tolik kouzelných věcí, obdivuji. My u nás děláme výstavu " Šikovné ruce našich občanů", nemám trpělivost na piplačky , ale skládám hold všem, tam vystavuji fotky, aby nebyly stěny prázdné. Tvořte Aničko a dej do galerie .
Libor Farský
Jejda, to se mi móc líbí !
Lidmila Nejedlá
Aničko, a na příští olomoucké výstavě budou určitě i výtvory tvé a tvých vnoučat., viď?
Hana Rypáčková
Hezké tvoření a jistě inspirace...
Alena Vávrová
Jj, pro hračičky úplný r á j !
Zdenka Žichovská
Aničko, to se mi moc líbí, v Olomouci jsem často, ale o této akci jsem nevěděla. Tak jsem zapátrala a na www.tvoriva-olomouc.cz jsem našla všechny info a na podzimí (19 - 20.10.2019) se určitě zajdu podívat, a ne jen podívat.
Věra Ježková
Hezká akce, krásné výrobky. Vybrala bych si.
Růžena Antlová
Pastva pro oči určitě bych neodolala a nakoupila
Dagmar Bartušková
Eleno, dobře jsi udělala. Děti to určitě zaujme. :-)
Elena Valeriánová
Tak to musí být pro tvořivé lidičky ráj. Malování na vodě, to jsem ještě nikdy ani neslyšela. To by mě zajímalo. A ráda bych si zkusila i to malování olejem. Aničko, kde se to tam koná? A jen jednou do roka? Děkuji.
Jitka Hašková
Zajímavý článek, ať žije tvořivost.
Dana Kolářová
Díky za reportáž.
Eliška Murasová
Aničko, hodně se to podobá akci "Kreativ", která se koná asi za týden na Černé Louce v Ostravě. Loni jsem byla a už se moc těším na letošní. Vůbec se Ti nedivím, taky donesu domů fůru věci.
Jana Šenbergerová
Jsem ráda, že si mohu prohlédnout, o čem jsem jen slyšela od dcery, která si tam koupila duhová klubíčka. Je zdatná pletařka. Mě by asi nejvíc zajímalo malování na vodě. Děkuji.
Marie Doušová
Moc hezké fotky a zajímavý článeček. Dík.
Dana Puchalská
Moc pěkné a zajímavé.
Eva Mužíková
Aničko, ubrousková technika mne jeden čas velmi zaujala, tenkrát jsem jí měla na hrnečcích, talířcích, na starém kousku dřeva... no a ta barevná klubíčka, to je tedy nádhera. Dík za přuiblížení.
Miluše Hasenohrlová
Aničko,to je krásných věcí.Určitě bych s prázdnou neodjela,ruční práce jsou vždycky pěkné.Kochala jsem se Tvými fotkami.
Naděžda Špásová
Aničko, to jsou krásné věci. U nás v muzeu se také takové akce konají, naše vnučka Anička na ně moc ráda chodí. Hezké fotky. :-)
Zuzana Pivcová
Jsou to roztomilé výrobky a věřím, že udělají radost dětem i dospělým. Tady bych taky utratila.