Dozvuky výletu k Vaňovskému vodopádu
Foto: autorka

Dozvuky výletu k Vaňovskému vodopádu

14. 2. 2019

K napsání těchto řádků mě vyprovokoval redakční článek Vypadávají vám slova? Neděste se, nejde o Alzheimera a s ním tak trochu související čerstvý zážitek. Když mě s kamarádkou snášela lanovka z výletu k Vaňovskému vodopádu dolů z Větruše, poradil nám spolucestující, abychom zašly na kávu do kavárny v zadním traktu ústeckého nádraží. My jsme si však nějaké ty dobroty do vlaku koupily v uličce k nádraží a usoudily, že kávu si dáme z nádražního automatu. Vhodila jsem 20 Kč, automat se tvářil, že se ho to netýká. Pán, stojící vedle, nám řekl, že automat nefunguje. Žádné oznámení o poruše jsme neviděly. Zašla jsem do pokladny s dotazem. ČD však automaty neprovozují a byla jsem odkázána na telefonát provozovateli. To jsem udělala, nahlásila číslo svého účtu a světe, div se, dvacet korun na něm přistálo obratem. V duchu se snažím odhadnout, kolik peněz zchlamstl od cestujících, kteří nezavolali, a kdo by na automat měl umístit oznámení o nefunkčnosti.

Měly jsme ještě chvíli čas do odjezdu vlaku, tak jsme nakonec do zadního traktu nádraží vyšly. Trať do Ústí jakž takž znám, ale co je za ním, to nemám tušení. I zaujala mě hora takového zajímavého tvaru po proudu Labe. Věro (Věra je vášnivá turistka), co to je za kopec? No, já ti holka nevím, turisti tam chodí každý rok, ale kdybys mě zabila, tak si hnedka nevzpomenu, jak se jmenuje. Hele, tady je infocentrum, zeptáme se. Před "íčkem" stála slečna/mladá paní s nějakým pánem. Prosím vás, jak se jmenuje támhle ta hora? Já teď honem nevím, ale podívám se vám. Zašla dovnitř a začala zběsile hledat na internetu - to je Buková hora, s tím vysílačem, oznámila vítězně. Ale né, tu známe, támhle ten kopec. Hledala a hledala, až jsme musely jít. Pane, prosím Vás, jak se jmenuje támhle ta hora? Já to vím, ale teď si nevzpomenu... Věra byla úplně pohlcená, tvrdila něco o koze a prohlásila, že zavolá kamarádce, taky vášnivé turistce. To už jsme byly ve vlaku. Hele, jak se jmenuje ta hora za Ústím, taková ta zvláštní, jak se tam chodí s turisty. To není možný, že nevíš. Podíváš se do deníčku? Já si pořád myslím, že to má něco společného s kozou ... nenašla, nevzpomněla. Radovaly jsme se, že nejsme samy - a to jsme, prosím, seniorky - postižené výpadky paměti. Za chvíli po tom, co kamarádka vystoupila, mi přišla sms: Alenko, už jsem si vzpomněla, je to Kozí vrch! Fotku Kozího vrchu bohužel nemám ...

A jak to máte vy?

Hodnocení:
(4.9 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Ženatová
Díky Alenko za úsměvný článek a návod, jak nepřijít o peníze v nefunkčním automatu - také už mne to postihlo...
Helena Votíková
Výpadek jsem zažila dnes ráno.Chtěla jsem své kosmetičce Alence vyprávět film Ženy v běhu a kdo tam hraje .. no tááá jak uváděla tóó... To teda bylo ráno. :-)
Alena Tollarová
Musím dodat, že zavolat provozovateli automatu mě přimělo to, že nedávno mi v Praze do kelímku nadělil jen čistou vodu. Opravdu. Nevolala jsem, ale nezapomněla. Dvacka k dvacce ... volá se na bezplatnou linku, nahlásíte číslo automatu a vyberete si, jestli poslat složekou nebo na účet. Dělejte, ano, jde o princip :)
Dana Puchalská
Sláva že nejsem sama kdo mívá tyhle problémy. :-)
Elena Valeriánová
Aleno, jak jinak - pobavila jsem se. A gratuluji k výhře s automatem.
ivana kosťunová
Mě zaujala ta důslednost u automatu na kávu. Vůbec ba mne nenapadlo, že by mi provozovatel mohl schlamstnutou dvacku vrátit. Teď už vím, a nikomu ji taky nedaruju. Jde o princip :))
Alena Vávrová
Jj, dozvuky...to mám taky. Ale ten článek a komentáře mě docela uklidnily, protože si myslím, že toho v té makovici už nosím tolik, že zkrátka to je někdy nad mé síly. Kdo neví, co to je sloní paměť, neuvěří. O to horší to zapomínání pak musí být. Ale já si zatím skoro vždycky vzpomenu. Když ne hned, tak potom, když už to nepotřebuji. Ale to znáte.... ;-)) , hihihi!
Zuzana Pivcová
U mě to je na střídačku, někdy si na něco nemůžu vzpomenout, tak si odříkávám abecedu, až mi u daného písmene často ten pojem naskočí. Jindy si naopak překvapivě vzpomenu na jméno třeba po 50 letech. Myslím, že už jsem se někde zmínila, že když jsme se daly jednou do hovoru o zhlédnutém ffilmu s kolegyní z archivu, která na tom byla obdobně, byla to radost poslouchat. Tam hrál ten, no, co hrál s tou , no, v tom filmu....
Věra Ježková
Ali, píšeš moc hezky. Výpadky paměti jsou běžné a nemusí je způsobovat ten pán od A.
Naděžda Špásová
Tohle je u mě na denním pořádku, zatím to většinou naskočí.
Ivona Lachová
Alenko, smála jsem se tomu konci "něco společného s kozou". Dneska jste sluníčko v našem šedivém počasí.
Jitka Hašková
Bezva dozvuky. Vždycky, když se mi nevybaví nějaké slovo, tak mě potěší, že se to děje i někomu mladšímu.
Jana Šenbergerová
To jsem ráda, že ses uvedla Dozvuky ... Já totiž zapomněla, že jsem si ten článek chtěla přečíst. :-) Už ho hledám ...