Zoologická zahrada v Praze na sněhu
FOTO: autorka

Zoologická zahrada v Praze na sněhu

12. 2. 2019

Do zoologické zahrady jezdím ráda a docela často. Vydržím se toulat a pozorovat zvířata jak ve venkovních expozicích, tak uvnitř pavilónů. Ještě nikdy jsem ale neviděla zoologickou zahradu zasněženou. To se změnilo v první únorové pondělí, kdy pražskou zoo zalehl bílý kůň. Já jsem osedlala velkého kovového oře na kolejích a vyrazila za dobrodružstvím. Nebyla jsem sama, návštěvnické počítadlo odpoledne zaznamenalo přes 700 návštěv. Sníh pod nohama naštěstí neklouzal, většina cestiček byla vzorně uklizená a nebe se předhánělo v předvádění modří, a tak jsem se domů vracela sice s vybitou baterií ve foťáku, ale spokojená. Víc slov, myslím, není třeba, tak se se mnou pojďte na zasněženou zoologickou zahradu naladit. Třeba i vás napadne, až zase napadne, že by nebylo marné vyrazit na toulky za zvířátky.

Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Alenko, škoda, že mi to zdravotní stav neumožňuje, hned přijel a šel s Tebou za Tvými nejmilejšími žirafátky. Díky za krásné obrázky, pár si jich ukládám a snad dovolíš, abych je příležitostně použil u svého článku na mé oblíbené téma "O zvířatech a lidech"
Alena Tollarová
V pražské zoo se právě narodila další žirafka! Šel by se někdo do zoo podívat? Až budou k vidění dvě maličké dlouhokrčky najednou ...
Soňa Prachfeldová
Moc hezké fotky, pražská ZOO je opravdu nádherná. S dětmi vlastními i ostatními, jsme navštívili hodně ZOO ale přiznám upřímně , že jsem tam vždy jela hlavně kvůli dětem a zase jezdím s vnuky.
Hana Rypáčková
Hezky jsi využila sněhové nadílky. A medvědům to svědčí..
Jana Šenbergerová
Pražské ZOO se mi moc líbí. Už jsem tam ale dlouho nebyla, tak díky, žes mi umožnila procházku. Tvé záběry jsou skvělé.
Elena Valeriánová
*************** nádhera! Já myslela, že plameňáci jsou v zimě zavření někde v pavilónu. Už se těším až budu ve Zlíně a půjdu do ZOO.
Věra Ježková
Paráda. Tobě ta ZOO sedí. Já, když jsem tam byla loni po mnoha letech, jsem jí slíbila, že se zase dlouho neuvidíme.
Dana Kolářová
Mít vybitou baterii ve foťáku z návštěvy ZOO v zimě by se mi líbilo moc, zrovna jako fotky.
Eliška Murasová
Ali, no to jsem se tak potěšila, skvostné fotky, děkuju.
Eva Mužíková
V pražské jsem nebyla nikdy, tak alespoň díky Tvým fotečkám nakukuji.
Jitka Hašková
Bezvadná procházka po ZOO. Také jsem tam před několika lety byla v zimě, ale až v březnu. Krásné fotky.
Naděžda Špásová
Zvířata nikdy nezklamou, jsou opravdu vděčným objektem pro focení.
Alena Vávrová
Ali, moc hezké, dík! Pořád se tam (nebo kamkoliv do ZOO) jen chystám, ale věřím, že to letos už zrealizuji.
Marie Ženatová
Díky za hezké fotečky. Já znám tuto zahradu jen z měsíce června, ale v zimě je skutečně nádherná...
Mirek Hahn
Prima fotky ! Mě se nějak nejvíc líbí asi Hrabáč..... To asi není špatný..., mít nahrabáno a přes den spát. To bych si možná i zvyk....
Marie Novotná
No to je krása.Asi tam vyrazím ve volném dni.Díky.
Dana Puchalská
K r á s a. Ano je pravda, že pražská ZOO je krásné kdykoliv. Jsi excelentní fotografka.
Anna Potůčková
Tuto zahradu neznám vůbec, tak alespoň z Tvých nádherných obrázků mám nějakou představu, kdo vše tam bydlí! Nejvíc to sluší ale těm ledním medvědům !
Zuzana Pivcová
Pražskou zoo znám v různých ročních obdobích včetně zimy. Protože je zvykem zvát adoptivní rodiče na Mikuláše, někdy se stalo, že byl sníh. Nebo na Štědrý den, kdy chodíme s výslužkou. V ten den bývá v zoo několik tisíc lidí, většinou rodin s dětmi. Je to hezký zvyk, určitě daleko lepší než sedět od rána u TV. Obrázky máš krásné. Já mám v paměti jen plameňáky na sněhu.