Zima, velký nepřítel našich vlasů
Ilustrační foto: ingimage.com

Zima, velký nepřítel našich vlasů

24. 1. 2019

Studené a sychravé počasí, přetopené místnosti a střídání teplot naší kráse neprospívají. Řeč je nejen o pleti, ale i o vaší hřívě. Když k tomu ještě připočtete fakt, že si občas nasadíte na hlavu čepici, dílo zkázy je dokonáno. I v tomhle ročním období to chce prostě znát pár triků, díky nimž budou vaše vlasy pořád korunou krásy.

Vlasy jsou díky povětrnostním a dalším vlivům v chladných měsících obvykle suché a hlavně hodně neposlušné. Ztrácí svou hedvábnou poddajnost, nedrží tvar a vaše snaha o jakýkoli styling tak přichází naprosto vniveč. Ptáte se proč? Vina padá skutečně na počasí.

Může za to nízký obsah vlhkosti studeného vzduchu venku i teplého vzduchu uvnitř. Pokud jde o čepici, je to celkem jasné. Její materiál přichází do těsného kontaktu s vlasovými vlákny, dochází ke tření a vzniku statické elektřiny. Teplo a tření ovlivňuje přirozenou strukturu vlasu. Dochází k poškození vlasové kutikuly a to vede k lámavým, zplihlým a matně vypadajícím vlasům, s nimiž se nedá dělat vůbec nic. Ptáte se, jaké je řešení? Pár nápadů pro vás máme. 

Stop poletování!
Co dělat, když je venku zima a vítr a vy byste si tak ráda vzala na hlavu čepici? Kolikrát radši mrznete a riskujete zdraví jen proto, abyste si nepoškodila svůj účes. Zkuste náš trik. Pokud jste majitelkou jemných a mastících se vlasů, před vysoušením vlasů fénem použijte na hřívu sprej pro objem nebo přípravek s recepturou se solí. Ten totiž zdrsní povrch vlasu a vaše hříva nebude ve výsledku tolik zplihlá. Sprej se vyplatí nosit v zimě s sebou v kabelce. Jestliže jsou vaše vlasy spíše suché, vsaďte na používání vlasových vosků a olejů nebo uhlazujících mlék. Pozor, nepřežeňte to s množstvím, stačí pár kapek, abyste účes zbytečně nezatížili. 

Zatočte s lupy!
Koho občas trápí potíže s lupy, moc dobře ví, že na podzim a v zimě se jeho potíže zhoršují. Na vině je nedostatek vlhkosti ve vzduchu, který vede k vysušování pokožky hlavy. Ta produkuje méně mazu, což vede ke vzniku nepříjemných lupů. Jako „bonus“ pak můžeme připočítat i nepříjemné svědění. Řešením tohoto problému je používání šamponu proti lupům. Vsaďte na účinné produkty, které mají v receptuře pyrithion zinku, koupíte je například v lékárně, ale dají se pořídit i v drogeriích. Vždy se řiďte tím, co vyhovuje právě vám.

Už žádné lámání!
Teplo a tření vlasů o textilní vlákna čepic a kapucí ovlivňuje přirozenou strukturu vlasu, což vede k lámavým a matně vypadajícím vlasům. Chcete-li dodat své hřívě trochu života, zařaďte do své kosmetické výbavičky bohaté pečující kúry nebo oleje. Tyto přípravky uhladí poškozenou vlasovou kutikulu a vlasy tak budou krásně poddajné a zářivé. Nevíte, jak přesně používat vlasový olej? Zkuste přidat jednoduše pár kapek tohoto přípravku ke svému šamponu nebo vpracujte olej do konečků ještě vlhkých vlasů. Tak zůstanou krásně poddajné a zářivé. Nezapomeňte, že na kvalitu vlasů má velký vliv také složení vašeho jídelníčku. Zaměřte se na konzumaci listové zeleniny, fazolí, tučných ryb a ořechů. Tyto potraviny obsahují látky, které kštici posílí a dodají jí potřebnou pevnost a vitalitu.   

 

Eva Šarfová pro portál i60

 

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.