Pojďte s námi na výlet
Foto: autorka

Pojďte s námi na výlet

30. 8. 2018

Plním svůj slib a nabízím vám třetí a poslední tip na výlet nebo návštěvu, z letošní dovolené v Blatné. Za tu dobu, co jezdíme do našeho pronajatého domečku, jsme v tomto městečku byli mnohokrát. Leccos se tam za ta léta změnilo, jako všude, ale na výlet je jak stavěné.

Nebudu vás napínat, jsou to Horažďovice. Je to malé město v okrese Klatovy, tedy už Západočeský kraj, na levém břehu řeky Otavy. Má kolem 5 300 obyvatel, nejstarší zprávy pochází z r. 1251, kdy je zmiňována osada Gorazdějovice, založena knězem Gorazdem. Samotný původ obce je datován do 14. století. Nejznámější památkou Horažďovic je původně gotický hrad z 13. století, přestavěný na renesanční zámek. Dnes v něm sídlí městské muzem. Dominantou náměstí je kostel Sv. Petra a Pavla, dále Mariánský sloup a kamenná kašna. Veškeré info jsem čerpala z wikipedie, kde jsou pro případné návštěvníky další údaje.

Pokud se dostanete do těchto končin, doporučuji se jet do Horažďovic podívat. Je to příjemné, klidné a čisté městečko se spoustou zajímavostí. Zjistila jsem, že fotit kostely z malé vzdálenosti, není zrovna jednoduché. Mimochodem, byl to jediný den za celou dobu, kdy bylo zataženo.

Přejí Vám na vašich cestách spoustu nových zážitků.

Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
nina hor
Dobrý den urcite doporucuji my chodime prochazky az odtud http://www.nadrybnikem.eu/ a urcite to za to stoji :)
Jiří Hudeček
Naďo moc pěkné. V Blatné je také moc hezká a útulná cukrárna s hezkou výzdobou... :-)
Alena Tollarová
V Horažďovicích jsem byla před pár lety, když jsme dovolenkovali v Rabí a okolí. Líbily se mi už tenkrát a ještě prokoukly.
Jana Šenbergerová
Pěkné.
Eliška Murasová
Nadi, díky za přiblížení míst, která neznám.
Ilona Kolářová
Znám, Horažďovavice jsou pěkné městečko.
Alena Vávrová
Horažďovicemi jsem projížděla se Zojou a kostel na náměstí si vyfotila a co vím, je tam druhá nejstarší gotická městská brána v Čechách, zv. Červená.
Marie Novotná
V Blatné bylo nádherně.Kdo by neznal klatovský karafiát,že?,ale Horažďovice jsem viděla na těchto fotkách poprvé a moc se mi líbí.Prima tip na výlet-díky.
Věra Ježková
Naďo, v Horažďovicích jsem nikdy nebyla. O to víc děkuji za krásné fotky. Eva M. ti to napsala hezky. Připojuji se.
Dana Puchalská
Tedy Naďo koukám jako blázen. Horažďovice jsem naposled navštívila před 40 lety. Ty ale prokoukly. Moc pěkná fotoprocházka. Díky.
Lenka Hudečková
Krásná místa navštěvujete, tak jako my. Horažďovice jsme také viděli a stojí za prohlédnutí. Moc pěkné fotky Nadi :-)
Zuzana Pivcová
Je fajn, že máte svou základnu a odtud vyjíždíte. Blatnou jsem jen projížděla.
Eva Mužíková
Víš co mne na Tvých článcích baví? Krátký text a ve fotogalerii vždy kousek osobních záběrů / pejsci, rodinka /. Díky Nadi..
Marie Seitlová
Pěkný tip na výlet doplněný krásnými fotkami.
Blanka Macháčková
Zase moc hezká procházka.
Helena Votíková
Naďo všechny tři reportáže a fotky máš moc pěkné. Hezky jste si dovču užili.