Naše letošní dovolená
Foto: autorka

Naše letošní dovolená

25. 8. 2018

Naše rodina patří mezi ty, kteří si oblíbí určité místo a pak se tam každý rok vracejí. Do roku 1996 to bylo Máchovo jezero, pak ranč Gerlinda v Rousměrově na Vysočině a po jeho prodeji se v roce 2003 stala naší vyvolenou jihočeská Blatná.  Letos to bylo již po patnácté, kdy jsme se  4. 8. na 14 dní přestěhovali do pronajatého domečku, kde to máme moc rádi.

Po necelých, opravdu horkých, 4 hodinách jsme konečně dorazili na místo určení. Nejdříve jsme vzkřísili polomrtvé morče Barborku, naštěstí se vzpamatovala velice rychle, postavili klece pro ni a pro králici Sunny, všechno napojili včetně sebe a pak už nastaly obyčejné úkony, které určitě všichni znáte. Večer u TV mě notně vyděsil velký pavouk, který byl později zlikvidován, omlouvám se ochráncům zvířat, ale s ním bych tam žít nemohla a pak jsem celých 14 dní koukala, jestli se neobjeví jeho pomstychtivá rodina.

Nás, ale i všechny ostatní letos trápí velká vedra, na která není náš organizmus opravdu uzpůsoben, takže jsme vycházky a výlety museli omezit, protože pejsci by to asi moc dobře nenesli. Ale i tak jsme prožili krásnou, poklidnou dovolenou, pro světoběžníky určitě nuda, ale my to máme rádi. Přesto jsme dva výlety zvládli. Jeden na Orlík a druhý do nedalekých Horažďovic. Také náš oblíbený zámecký park se nám podařilo navštívit dvakrát, takže na snímcích budou daňkové uprostřed a na konci. Nevíme, kam se poděli ti s velkým parožím, ale nezahlédli jsme ani jednoho.

Vzhledem k tomu, že jsem se zbláznila a nafotila stovky fotek, rozdělila jsem naše zážitky do tří samostatných článků. Milovníkům 10 fotek u příspěvku se omlouvám, ale bez spousty obrázků by to nebylo to pravé ořechové. Začínám Blatnou, pak vám nabídnu hrobku Schwarzenbergů na Orlíku a nakonec výlet do Horažďovic.

Přeji všem pohodový konec pomalu odcházejícího léta.

Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Naďo, pěkný článek a krásné fotky, a ty mraky!
Naděžda Špásová
Děkuji za slova chvály, mám z toho radost. Toho pavouka jsem zlikvidovat fakt nechtěla, ale jinak to nešlo. Byl opravdu velký. :-)
Alena Tollarová
Naďo, nikdy jsem nemohla pochopit, jak někdo může jezdit na dovolenou pořád na stejné místo. Ale já jsem jedno takové místo taky našla a příští rok tam pojedu potřetí. Líbí se mi, že s sebou vozíte morče i králíka. A říká se, že kde jsou pavouci, tam je zdravo. Mně teda nevadí. Nezabíjím je, ale posílám ven.
Eva Mužíková
Nejen krajina, ale pejsci, králík s morčetem, vzácný nález hub a dětský bazének... to vše mne dostalo. Díky
Dana Puchalská
Já tvrdím už 56 let že Jižní Čechy jsou krásné. A proč 56? Protože to jsme tam poprvé s našimi začali jezdit. A Blatná je kouzelné městečko. Fotky jsou k r á s n é.
Lenka Hudečková
Naďo, moc pěkně napsané a k tomu krásné fotky, jen tak dál, jen tak houšť :-)
Libor Farský
Pěkňoučké.
Helena Votíková
Naďo moc pěkné fotky,těším se na další část.
Mirek Hahn
Pavouk bude mít v příštím životě lepší karmu... :-)
Věra Ježková
Naďo, já s velkým pavoukem taky nemůžu sdílet jednu místnost. Krásné fotky. Těším se na další. Na množství nehleď. :-)
Blanka Macháčková
Některé mraky slibují déšť. Chvílema to vypadá jako v ráji. Hezká dovolená. Určitě i pro vaše mazlíčky.
Jitka Hašková
To musela být opravdu krásná dovolená.
Elena Valeriánová
Naďo, parádní reportáž. Krasné mraky a zapršelo z těch tmavých?Jsem ráda, že ses pochlubila i jinými fotkami. Jsou krásné, voda je pro mě kouzelná skoro v každé podobě. Potěšila si mě i mlhovkami. No prostě se ti fotoreportáž i se slovním doprovodem povedla! Děkuji.
Jarmila Fialová
Já naopak,přestože se mi někde hodně líbilo,tak se nevracím,chci poznávat nepoznané.
Zuzana Pivcová
Naďo, také se ráda vracím do stejných míst. Mně to narozdíl od řady jiných lidí vyhovuje. Díky za pěknou procházku!