Ať žije přátelství
Foto: autorka

Ať žije přátelství

13. 6. 2018

Každý rok se na íčku najdou dobré a obětavé duše, které naplánují sraz členů portálu i60. Je nás už hodně a najít vhodnou destinaci pro větší počet lidí není vůbec jednoduché. Koncem roku se opravdu našly. Jarmila Jakubcová, která bydlí v Plzni, nám nabídla Bolevecký rybník, u kterého je velký kemp. Na pomoc jí přispěchala Hela Červenka, která bydlí na druhém konci republiky v Bohumíně. Nebudu popisovat peripetie, které jsou s takovou akcí spojené. O tom tu už bylo napsáno dost. Setkání se uskutečnilo od 8.6.-10.6.2018.

Nakonec se nás i s rodinnými příslušníky sešlo 35. Většina byla ubytována v kempu, pět zvolilo ubytování v penzionech. My jsme byli mezi nimi. Mám ráda své pohodlí. Ovšem, co čert nechtěl, ubytování v kempu u Boleveckého rybníka se trochu nepovedlo. Nebyla to vina Heleny ani Jarmilky, ale neschopnost personálu zajistit úklid a pořádek v bungalovech. Hlava mi nebere, jak může provozovatel takového zařízení a v letní sezoně nezajistit adekvátní podmínky pro zájemce o ubytování. Ale stalo se.

Možná se někomu zdá, že se nepovedla páteční večeře ve Starobolevecké hospodě. Je pravda, že jsme se smažili pod střechou ve vlastní šťávě, nakonec jsme se přemístili do přízemí a tam už jsme se spokojeně navečeřeli. Je pravda, že se nám moc nepovedlo sobotní setkání na náměstí v Plzni, ale postupně jsme se sešli a každý si zvolil to, co mu vyhovovalo.  Sobotní odpolední koupání nám překazila bouřka, ale opékání buřtů, legraci a setkání všech u ohně nám nezkazil ani občasný deštík. Někteří si pobyt ještě prodloužili a doufám, že se jim to líbilo.

Takže suma sumárum chci říct, že toto setkání se nám moc líbilo. Poznala jsem lidi, které znám jen z fotek, popovídala jsem si s těmi, které už jsem znala z dřívějška. Pevně věřím, že toto setkání určitě nebylo zdaleka poslední. Za nás a možná i za ostatní chci poděkovat oběma dámám za velkou snahu a za to, že nám tento íčkařský sraz umožnily.

Samozřejmě, že jsem zase byla za japonskou turistku a fotila a fotila, tak mi nelajte, pokud se sami sobě nebudete líbit.Snaha se cení. Musím poděkovat Hance Rypáčkové, která statečně s Álou Tollarovou vystoupala na věž kostela, mně to moje noha nedovolila. Tak jsem jí vrazila můj foťák do ruky a ona byla moc hodná a nafotila mi Plzeň shora. Hani, děkuji.

PS. Posledních 7 fotek je z mobilu a nepodařilo se mi je umístit, kam jsem chtěla. Snad to nikomu nebude vadit

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Mošovská
Setkání bylo prima.
Hana Polednová
Naďo, krásné fotky. Přiblížily mi i ta místa, kam jsem se nedostala. Super a bylo mi se všemi moc fajn.
Naděžda Špásová
Moc děkuji za slova chvály. :-)
Soňa Prachfeldová
Naděnko super !
Anna Čípová
Paní Naďo, děkuji za přiblížení setkání. Z parádních fotografií vyzařuje pohoda milých lidiček a tak to při setkání íčkařů bývá.
Libor Farský
Bezva pokoukáníčko ...
Lenka Hudečková
Nadi, krásně jsi to sepsala a navíc máš moc pěkné fotky...paráda..
Miluše Hasenohrlová
Nadi, krásné povídání i fotky.
Jana Šenbergerová
Naďo, to jsi vystihla pěkně. Slovem i obrazem. :-)
Eva Mužíková
Nadi, Ty jsi jako víno. Čím déle píšeš a fotíš, tím je výsledek kvalitnější.. Smekám před Tebou.
Eva Balúchová
Já jsem dala přednost před prohlídkou Plzně procházce kolem rybníka.Tak jsem ráda,že jsem se na město mohla podívat na fotkách.Díky za pěkný článek i fotky.
Věra Ježková
Naďo, paráda. Překrásné fotky. :-)
Elena Valeriánová
Chodily jsme po stejných místech a fotky máme každá jiné. To je na tom to nejlepší. Bezva
Marie Ženatová
Moc hezké, fotečky ohromně pohodové, díky...
Dagmar Bartušková
Naďo, shrnula jsi to opravdu pěkně. Fotky super. Akce se moc povedla, bylo to báječné, já si to tam užívala za hicu i za deště. Prima parta, pořád vzpomínám... :-)
Alena Tollarová
Naďo, já vlezu skoro na každou věž, kterou potkám. Takže když jsme se nemohli dočkat party z íčka, neváhala jsem Hančinu výzvu - jdem nahoru? - přijmout. Ovšem tím pádem jsem zase prošvihla příchod íčka. No, co se dá dělat? V penzionu s námi bydleli ještě Čepelkovi.
Helenka Červenka
Díky, Naďo! Povedená reportáž, krásné fotky okolní přírody, usměvaví lidé - akce splnila, co měla - spojit íčkaře
Hana Rypáčková
Naďo, naprosto ucelená reportáž, prvky přírody a detaily , konečně . Bylo tam báječně...
Alena Vávrová
Naďo - moc hezké shrnutí a fotky - díky!
Blanka Macháčková
Na fotografiích vypadá vše bez chybičky. Musela to být zdařilá akce. Čiší z vás všech pohoda a spokojenost. A opět tvoje krásné mraky.