Kde najdete Kostel Svaté Ludmily?
Foto: autorka

Kde najdete Kostel Svaté Ludmily?

31. 5. 2018

Obec, kde se výše zmíněný kostel nachází, najdete v jižních Čechách, zhruba 6,5 km severozápadně od Vimperka. Leží v nadmořské výšce 732 metrů nad mořem.

První zmínka o obci je z roku 1318. Obcí protéká říčka Spůlka. V obci je zámek z roku 1868 s romantickým parkem.  Park byl založen ve druhé polovině 19.století.  Dnes je ze zámku krásný hotel. Najdete tam i kapličku Svaté Barbory a roubenku z roku 1926, která je v Seznamu památkového úřadu.

Přeji úspěšné luštění mé fotohádanky.

Hodnocení:
(4.5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Dtto Libor.
ivana kosťunová
Našla jsem - kupodivu ale podle Obecního úřadu
Libor Farský
Kostelík je to krásný, nevím ale kde...
Naděžda Špásová
Tak už jsem to našla. Blbě jsem nadávala dotazy. Nikdy jsem tam nebyla, i když ve Vimperku jsem kdysi byla asi týden. Danko, krásně tam je určitě.
Alena Vávrová
Věrní rádcové našli na první dobrou, tam až jsem kdysi při putováním Pošumavím nedospěla. Kostelík s tou bání je malebný.
Dana Puchalská
Je tam nádherně. Moje bývalá kolegyně tam má chalupu. Ten kraj je nádhera. A vzduch je lepší než v Alpách. Fakt. Kdybych mohla tak tam bydlím.
Zuzana Pivcová
To tedy byl záběr! Tenhle kraj bohužel skoro neznám. Vždyť jsem byla jen jednou v Prachaticích a jednou ve Vimperku. V obci jsou prý dvě Lípy svobody - ze dvou významných let na osmičku.