Čarůvky z Hýlova už letí!
FOTO: autorka

Čarůvky z Hýlova už letí!

4. 5. 2018

To musíte vidět, slyšet, zažít ...

Je 30.dubna 2018 a v Hýlově mají dnes ty trochu starší, i ty úplně mladé čarodějky, ježibaby, šeredky, jaguše svůj velký den! Jsou dvě hodiny odpoledne a v Jedové chýši už jsou všechny domácí Čarůvky pospolu. Nejsou  jen tak ledajaké, mají vše promyšleno do posledního puntíku, každý kousek oblečení, každá ozdoba, každý sebemenší detail hraje roli.  Na všechno mají zaklínadla, na všechno utrejchy a lektvary z různých bylin, lysohlávek, panenské moči, či z kdoví čeho ještě. Každá má své jméno i funkci. Bohužel, všechna jména si nešlo zapamatovat.

Dají si po štamprli, zazpívají, zaskřehotají a vyletí.... Za čarozpěvů letí dědinou k hospůdce U Rašků, kde se občerství. Tu se také přidá ještě několik spřátelených strašidelnic a let pokračuje cestou, necestou, křovím a lesem až k Jedovým lázním ( Klimkovice), kde už čekají davy zvědavců z řad pacientů a návštěvníků. Nejsou nadšeny jen děti a malí pacienti, ale i dospělí se radují. Bodejď ne! Kde uvidíte čarodějné divé ženy v takovém počtu  najednou? Potěší děti připravenými soutěžemi, obdarují dárky, zazpívají, zatancují a odletí upálit Gertrudu Bradavičovou!

JSOU PROSTĚ ÚŽASNÉ!

 

Se svolením její excelence Hurikány něco z historie, legend, klebet a drbů z dědiny Hýlov.

Společenství hýlovské Čarůvky má svoji povědomost, tušení, tajemné kouzlo, nostalgii, už od nevědomí do nevědomí. Vládne zde naprostá nezávislost a svoboda. Čarůvky je společenství mocného tajuplného kultu, které disponuje obrovskou magickou silou.

Existenci Čarůvek z Hýlova lze dohledat až do odjakživa. Pro časové hodnocení se v čarodějnictví užívá jednotky 1 furt. Poslední dohledané historické prameny máme z doby 1300 mega furtů. V té době byl zaznamenán na kopci hýlovském neobvyklý jev, kdy v pozdním odpoledni zčernala obloha nad kopcem hýlovským, neb vál silný vítr. Za svištění a silného větru přiletělo na 10 000 čarodějnic, bab jag, babizen i ježibab - snad z celého světa. Prý rokovaly a v tancích divokých, rituálních a extázi setrvaly do kůropění. Stalo se tak za noci Filipojakubské. Při svých tancích vryly do země divotvorné, mocné, magické kruhové síločary, které zde působí dodnes. Dlouho tyto mocné síly spaly utajené v hlubokých hýlovských kotárách.

V roce 1999 novodobého času (t.j. asi 12 mega na minus desátou jednoho furtu), na prahu millenia, byla probuzena genová paměť silného EGA i identity. Pomalu se začalo rodit silné společenství ženštin, jenž disponují mocnými čáry a mocí.

Magická jejich síla, kteroužto lze hodnotit v rozměrech mega giga vesmírných, koncentruje se o noci Filipojakubské.... Ano, jsou to čaroděnice, ježibaby, baby jagy, babizny i malé jagůšky.

Právě na prahu millenia se o první pokus, nesmělý let, pokusily dvě průkopnice. Byly to Hurikána, Jenkovna ze Ště a její soupřátelka, Dohnalka Nežkovna z Kufova. Zmiňuji tuto epizodu jako přelomovou, protože tak silnou magii okolo sebe šířily, že chlapi padali v hrůze z traktoru, některým pak vstávaly vlasy vzhůru, ale ostatní jim padalo do gatí. Ó jak jak slastný to byl pocit svobody lehkých křídel na košťatech!!!

Následné roky Filipojakubské noci pak už byly o posilování základny, upevňování moci, naplňování tušených vizí. Za úspěšný lze považovat r. 2003, kdy jsme se přihlásily oficiálně k tradici velké celosvětové chartě čarodějnic. Byl nám přiznán statut čarodějnice 1. kategorie. Nic už nám nebránilo, abychom roku 2003 o Filipojakubské noci, mohly prohlásit náš let za 1. oficiální de facto i de jure i legeartis.

Velmi úspěšně plnila svoji diplomacii vyjednavačka Dohnalka Nežkovna z Kufova, zvaná také veverka Huli, která v těchto létech navázala kontakty i na Slovensku. V březnu 2004 pak letěla do Štrasburku s přihláškou, kde nám byl přidělen EU statut a byly jsme oficiálně zaregistrovány. V té době vznikla za silného skřehotu slavná hymna č.1 (viz. rubrika "Jekoty"), kteroužto jsme až do kůropění opěvovaly naše společenství a oslavovaly volné vstupy na létové koridory EU.

Následující léta pak byla jen o upevňování pozice moci, koncentraci magických sil, rozšířování základny o malé divy i velké divy, poletušky i poletuchy, děvy i jagušky. Zaměřily jsme se také na organizační strukturu, organizační řád.

V současné časové ose, lze hodnotit Čarůvky z Hýlova jako excelentní společenství čarodějnic, bab jag, ježibab, babizen, divých bab, i jagušek, které svým významem přesahuje hranice regionu. Naše společenství nadále trvá na základních principech feministických prvků, jejichž princip zosobňuje ideál volno - myšlenkářských rebelek, které někdy překvapují i sebe samotné. Jde vždy o elitní, geniální osobnosti nad úrovní celebrit i polobrit - výhradně pohlaví ženského. 

Kdo nevěří, ať se podívá!

Hodnocení:
(4.6 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Bartošová
Elinko, POVEDENÉ ! Článek i fotky. Zasmála jsem se i komentáři Anurovny, to, že se nahrál opakovaně je legrační kouzlo!
Eliška Murasová
Moc děkuji za komentáře, jsem ráda, že se mi podařilo vyloudit na vašich tvářích úsměv. Takže můj úkol byl splněn, jupíííí !
Marie Koběrská
Děvčatům z Hýlova fandím, jsou prostě bezvadné! Eliško máš opět fantastické záběry a fajný text k tomu! Byla jsem letos jen jako divačka ... moje záběry z akce jsou na http://mariek.rajce.idnes.cz/
Růžena Antlová
Bezva počtení a krásná fotodokumentace !!!!
Anna Martiníková
Tak to vidíte. Píšu poprvé a hned taková hrůza!!! Co mi ty magické síly s tím příspěvkem udělaly? Napíšu jednou a výsledek je mnohonásobný. To jsou ty čáry, to je ta síla kouzel!
Anna Martiníková
Haló, haló, tady Anurovna, hýlovská čarodějnice 1. kategorie! Chtěla bych moc poděkovat Élišce za úžasný dokument o našem málo známém hýlovském čaro-hajdamáši a vám všem za krásné ohlasy. Fotky jsou moc prima, a pokud byste chtěli shlédnout i amatérské videozáznamky, za něž mj. děkujeme spolužačce pí Zdence Pawlasové, tak jsou k dispozici naše stránky: www.caruvky.unas.cz . K foto a video galerii vede cesta přes „Soví oko“. Živě se můžeme setkat každoročně 30.dubna na „Hýlovském kopcu u lesa Rakovce“. Letu zdar! Haló, haló, tady Anurovna, hýlovská čarodějnice 1. kategorie! Chtěla bych moc poděkovat Élišce za úžasný dokument o našem málo známém hýlovském čaro-hajdamáši a vám všem za krásné ohlasy. Fotky jsou moc prima, a pokud byste chtěli shlédnout i amatérské videozáznamky, za něž mj. děkujeme spolužačce pí Zdence Pawlasové, tak jsou k dispozici naše stránky: www.caruvky.unas.cz . K foto a video galerii vede cesta přes „Soví oko“. Živě se můžeme setkat každoročně 30.dubna na „Hýlovském kopcu u lesa Rakovce“. Letu zdar! Haló, haló, tady Anurovna, hýlovská čarodějnice 1. kategorie! Chtěla bych moc poděkovat Élišce za úžasný dokument o našem málo známém hýlovském čaro-hajdamáši a vám všem za krásné ohlasy. Fotky jsou moc prima, a pokud byste chtěli shlédnout i amatérské videozáznamky, za něž mj. děkujeme spolužačce pí Zdence Pawlasové, tak jsou k dispozici naše stránky: www.caruvky.unas.cz . K foto a video galerii vede cesta přes „Soví oko“. Živě se můžeme setkat každoročně 30.dubna na „Hýlovském kopcu u lesa Rakovce“. Letu zdar! Haló, haló, tady Anurovna, hýlovská čarodějnice 1. kategorie! Chtěla bych moc poděkovat Élišce za úžasný dokument o našem málo známém hýlovském čaro-hajdamáši a vám všem za krásné ohlasy. Fotky Elišky jsou moc prima, a pokud byste chtěli shlédnout i amatérské videozáznamky, za něž mj. děkujeme spolužačce pí Zdence Pawlasové, tak jsou k dispozici naše stránky: www.caruvky.unas.cz . K foto a video galerii vede cesta přes „Soví oko“. Živě se můžeme setkat každoročně 30.dubna na „Hýlovském kopcu u lesa Rakovce“. Letu zdar! Haló, haló, tady Anurovna, hýlovská čarodějnice 1.kategorie! Chtěla bych moc poděkovat Élišce za úžasný dokument o našem málo známém čaro-hajdamáši a vám všem za krásné ohlasy. Fotky Élišky jsou bezvadné a pokud byste chtěli shlédnout i amatérské videozáznamky, za něž mj. děkujeme spolužačce pí Zdence Pawlasové, tak jsou k dispozici naše stránky: www.caruvky.unas.cz. K foto a video galerii vede cesta přes "Soví oko". Živě se můžeme setkat každoročně 30.dubna na "Hýlovském kopcu u lesa Rakovce". Letu zdar!
Dagmar Sysalová
Kdo umí,ten umí!Byla jsem tam,bylo to fajn,ale Tvé povídání,Eliško,je tak vtipné a osvěžující,že jsem ho přečetla už několikrát a vždycky se u toho skvěle bavila.Jen jsem špatně klikla a místo plného počtu hvězdiček dala jen jednu. Ale už se s tím nedá nic dělat,snad mi to Čarůvky odpustí!!!
Marie Krahulíková
Eliško, díky za krásné fotky a příspěvek. Byla jsem tam, velmi zdařilá akce, krásné počasí i prostředí. Věkem jsem čarodějnice, ale chybělo mi koště! Tak snad příště. Marie
Jiří Bárta
Eliško, blahopřeji ke skvělému příspěvku a jsem rád, jak jste se všechny čarodějky, i přihlížející spolužačky z UKS, náramně bavily! Pěkný víkend! Jirka
Jana Kollinová
Skvělý vtipný příspěvek. Fotografie dokonale dokumentují atmosféru, náladu a smysl pro humor účastnic sletu. Bavila jsem se. Díky.
Libor Farský
Senzační, kéž bych to mohl vidět na vlastní oči. Děkuji za krásnou reportáž.
Eliška Murasová
Děvčata, díky! Byl to báječný rej, všichni si to užili.
Alena Tollarová
Tak to já tedy věřím. A stejně jsem se podívala. Čarůvkám zdar!
Zuzana Pivcová
No, každý by to tak nezvládl. ani prožít, ani podat. Moc pěkné, Eliško, díky. A s těmi fotkami to vyšlo dobře.
Věra Ježková
Eliško, to je krása! Jsou skvělé. Díky.
Alena Vávrová
Jůůůůůůů!!! To je tedy něco! Furt palcuju!!!
Marie Seitlová
Eliško, tak to je báječná podívaná. Mám to za humny a vůbec jsem o tom nevěděla. To musí být v lázních veselo, je to zpestření jejich pobytu. Fotky krásné, jako bych tam byla. Díky.
Helena Votíková
Báječné, moc vám fandím a hlavně malým jagůškám aby jim divoké, rituální reje vydržely přes moc furtů...
Jana Šenbergerová
:-D, :-D, :-D
Elena Valeriánová
I podívala jsem se a je to tak jak psáno a čertovskými obrázky zdokumentováno nejen pro tento čas, ale tak jak se praví na furt! Eliško čarovná z černé Ostravy, která už až tak černá není, to se ti fakt povedlo!