Mám ráda kuchařské knihy VII.díl
Foto: autorka

Mám ráda kuchařské knihy VII.díl

29. 4. 2018

Vážení přátelé. Dlouho jsem přemýšlela, co mám vlastně do dalšího dílu napsat. A tak mě napadlo, že bych mohla napsat o sladkostech. Většina z nás má ráda koláče. A tak jsem zalistovala a vybrala pár zajímavých.

A že jich je ve starých knihách víc než dost. Uvádím něco málo z bohatého výběru - americký jahodový, bramborový, jablkový, kitty, křehký, lískový, moravský, mřížový, polský, ořechový, piškotový, pomorančový, hanoverský, rybízový, skládaný, švestkový křehký, višňový, třešňový, máslový, karlovarský a další.

Zalíbil se mi americký jahodový koláč  - Zpěň třením 2 lžíce másla, 2 lžíce cukru a 4 celá vejce, přidávej pozvolna dvě osminky litru mouky a několik lžic mléka, by nebylo těsto příliš tuhé. Těsto vlož do vymazané formy a peč hned as 1/2 hod. Lesní jahody pocukruj neb velké zahradní rozříznuté v cukru obaluj, načež koláč, dokud je vlažný, v půlce rozřízni, máslem pomaž, jahodami posyp a druhou půlkou přikryj. Také navrch možno dáti jahody. Na konec ještě nech je v troubě chvilku zapéci. Vlažný se nese na stůl. Místo jahod možno užíti i malin.

A co byste řekli na Hanoverský koláč? Utři 14dkgr. másla do běla, přidej 4 žloutky jeden po druhém, 6 dkgr cukru tlučeného, trochu citronové kůry, 20 dkgr.mouky, 2/10 litru smetany nebo mléka, dobře to propracuj, pak do toho vlij zkynutého droždí 3-31/2 dkgr., osol to a nech kynouti. Namaž plech máslem, rozestři po něm nožem polovinu zkynutého těsta, pomaž je dobrým upraveným tvarohem, přikryj druhou polovinou těsta, pomaž povrch rozkverlaným vejcem, posyp drobně sekanými mandlemi, nech zase kynouti a pak koláč peč v troubě.

I dříve byla zřejmě populární nějaká Kitty.

Tak vám pro zajímavost předkládám recept na Koláč Kitty - 14 dkgr.převařeného másla se dobře utře, po té se dá do toho 14 dkgr. tlučeného cukru, 14 dkgr. mouky, 2 vejce a 3 žloutky, vše se dobře umíchá a rozestře se na uzavřený máslem pomazaný plech, načež se zvolna peče. Když jest koláč do zlatova upečen, hned za tepla se pomaže zavařeninou. Na to se dá následující krém:  ze 3 bílků se utluče sníh, do kterého se vmíchá 6 lžic vanilkového cukru, koláč se tím pomaže a dá do trouby oschnout.

Hodnocení:
(5 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Naděžda Špásová
Dano, už dávno moc nepeču, ale ty koláče budou určitě moc dobrý. Líbí se mi to nádobí na titulní fotce. :-)
Zorka Horká
Paní Pivcová, já mám na mysli to úvodní foto. Díky za reakci :-)
Zuzana Pivcová
My píšeme autory fotek nebo zdroj - většinou Pixabay - jen u titulního snímku, kde to lze umístit a je to i při zveřejnění vidět. ...Recepty znějí kouzelně, ale pro mě jako pro nepečící zůstává jen u četby. :-D
Věra Ježková
Danko, díky za dobroty. „Zpěň třením“ se mi taky líbí, je to takové expresivnější a chutnější. Jejda, on je s jahodami lesními! Kde je vzít? Hanoverský koláč bych mohla taky, neboť je s tvarohem. :-)
ivana kosťunová
Líbí se mi slovní obrat "zpěň třením" není to malebnější, než "utři vejce s cukrem ? Recepty jsou zajímavé , leč pracné. Ty prvorepublikové hospodyňky prostě na to měly čas. Kdyby mi to někdo vyrobil, lákaly by mě všechny.
Zorka Horká
Zajímalo by mne, proč u všech článků o kuchaření máte fotky, kterých (skoro určitě) nejste autorkou a přes to jste uvedena jako autorka fotek.