Fotoreportáž: Nostalgie
FOTO: autorka

Fotoreportáž: Nostalgie

28. 4. 2018

Možná se bude zdát ten nadpis trochu zavádějící, ale on to tak trochu je smutek, a to smutek, který se týká zaniklého koupaliště. Už jsem o tom v jednom článku psala. Jedná se o bývalé koupaliště tzv. Habrák. Je to Habrovický rybník, který ještě před pár lety tomuto účelu sloužil. Bylo to hojně navštěvované a příjemné přírodní koupání, kterých v Ústí n/L moc není. A pak někdo rozhodl, že tu místo pláže a louky a kempu budou stavební parcely.

A tak jsme chtěli vidět, jak to tam nyní vypadá. Ano, smutně. Všude jsou rozestavěné domy, nové silnice, z pláže zůstala úzká zarostlá pěšinka, no prostě staveniště. Jen rybník kupodivu zůstal. Už když jsme vyjížděli z domova, slušně se začalo zatahovat a nad rybníkem to už vypadalo, že brzy zmokneme. Naštěstí  to vydrželo dost dlouho, a tak jsem si mohla vyfotit své oblíbené mraky. Kostel sv. Václava je z 18. století a stojí ve Skoroticích. Byl tam odtud moc hezký pohled na město. Nemám bohužel žádné fotky, jak koupaliště vypadalo dříve, ale určitě se to dá najít na netu. Poslední tři fotky jsou ze čtvrtka, kdy se na nás při čekání na jídlo u stánku ve Všebořicích hnalo tornádo, aspoň z dálky to tak působilo.

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Krásné. Je škoda, že se tak nemoudře chováme k přírodě.
Naděžda Špásová
Díky všem za pochvalu. Ta vždycky potěší. :-)
Lenka Hudečková
Nadi, moc pěkný článek a ty fotky jsou boží. Díky moc za ně. taky tu míváme taková mračiska. Dneska dokonce i zimu, sotva 10 stupňů.-
Zdenka Jírová
Hezké fotografie.
Ladislav Vesecký
Hezká fota. ☺
Helena Votíková
Naďo, opět krásné fotky.
Libor Farský
Na druhou stranu si uvědomuji, že je dobře když mladí lidé přestali mizet z vesnic do měst, územní plán je ovšem třeba dělat s velkým citem k přírodě. Všechno je to v lidech. Krásná, opravdu nostalgická, fotoreportáž.
Dana Puchalská
Krásný článek. A z těch fotek na mně dýchla pohoda a krása.. Děkuji.
Marie Seitlová
Moc se mi líbí fotky.
Marie Doušová
Mladí lidé chtějí bydlet v hezkém prostředí a tak si ani někdy neuvědomují o co vlastně přicházejí.Přírody okolo nás ubývá a staveb přibývá. Fotky jsou to moc pěkné a potěší oko.
Hana Rypáčková
A přitom je vody tolik třeba...
Věra Lišková
Pěkné místo i fotky.
Lidmila Nejedlá
Všechno se mění, jdeme s dobou, bohužel ne vždy s přírodou. Ono se to lidstvu negativně vrátí. Krásné fotky, Naďo.
Věra Ježková
Naďo, tohle je bohužel častý jev všude – přírodu vytlačuje zástavba. Zažila jsem nemilé překvapení loni na podzim, když jsem po mnoha letech byla na výletě ve vesničce svého dětství. Řidičku auta jsem navigovala, že pojede vlevo kolem velkého rybníka – a on tam nebyl. Byl zasypaný, zarostlý, ještě se dal vytušit. Po jeho obvodu rodinné domky. Fotky máš jako vždy krásné.
Jana Kollinová
Ještě že byl zachová rybník. Majitelé nových domů budou mít krásné bydlení a koupání pro návštěvníky bude také určitě příjemné. je to můj pozitivní vjem z fotografií.
Zuzana Pivcová
Je to surové, když mizí taková krásná místa a všude se dává přednost výstavbě. Původní zemědělská půda se mění ve stavební parcely, to všechno jde. Ale zážitky máš pěkné a fotky taky, jako vždy.