Fotoreportáž: Neděle u Ohře
Foto: autorka

Fotoreportáž: Neděle u Ohře

11. 4. 2018

Je neděle 8.4.2018 a my jsme pozváni na návštěvu do Dolánek nad Ohří. Je to malá vesnice nedaleko Litoměřic. Spojili jsme příjemné s užitečným, příjemné byl dobrý oběd a pak procházka v okolní přírodě a užitečné bylo tzv. přezutí pneumatik. Přiznám se, že u Ohře jsem snad ještě tak blízko nebyla. Počasí sice nebylo nic moc, obloha byla šedivá, ale přírodě to evidentně nevadí, travička se zelená, pupeny na stromech nabývají na objemu a všechno už vypadá jarně. Slunce nakonec také vykouklo a my jsem si to moc hezky užili.

V obci toho moc k vidění není. Dominantu tvoří bohužel značně zchátralý kostel Sv. Jiljí. Pozemek kolem je hodně zarostlý, takže udělat fotky bylo dost komplikované. Kdysi prý byl moc hezký, původně gotický, v 17. století přestavěn na barokní. Vlastníkem je údajně církev, která o tuto památku zřejmě moc nestojí. Kdysi tu býval i hřbitov, ze kterého se kupodivu zachovala rodinná hrobka. Na dveřích byla klepadla, která i přes velkou korozi vypadala moc pěkně a původně.

Přeji Vám příjemnou procházku.

Hodnocení:
(4.6 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Eva Mužíková
Nadi, nejen mraky, ale i zrcadlení...umíš. Pejsani si užívali, tak to má být.na
Lidmila Nejedlá
Hezké, Nadi. Odraz v klidné vodě nasvědčuje tomu, že bylo bezvětří. Poohří znám, ale určitě ne celé, ale je to krásná řeka a ty nás s ní seznamuješ.
Hana Rypáčková
Ohře je krásná řeka. Kéž bych jim poznala celou.
Lenka Hudečková
Nadi, krásná procházka, díky :-)
Věra Ježková
Fotky krásné jako vždy.
Jana Šenbergerová
Titulní fotka se mi moc líbí.
Jana Šenbergerová
Pěkná procházka.
Naděžda Špásová
Zuzanko P., to je můj muž, dcera, vnučka a snacha. Syn s dceřiným přítelem přesouvají ta auta. :-)
Alena Tollarová
Kolem Dolánek jezdíme dost často, ale bohužel jsem si je ještě nikdy neprošla. O kostele jsem si přečetla, že je od r. 1958 chráněn jako kulturní památka :( Pěkně ta ochrana dopadá.
Elena Valeriánová
Mám ráda takové fotoreportáže, kdy nás autor vezme na místa nepoznaná a prostřednictvím fotografií nám je přiblíží. Děkuji, bylo to fajn a ta klepadla jsou přímo skvostná.
Blanka Macháčková
Hezká procházka. Tvé fotografie potěší i když na nich je neudržovaný kostel.
Dana Puchalská
Ty tedy ten kostel ale zrajtovali. Co?
Zuzana Pivcová
Je vidět, že sice nebylo ideální počasí na fotografování, ale Ty si umíš vybrat i tak. Líbí se mi i to vykračující příbuzenstvo (?).