Teplé počasí ušetří
náklady na vytápění

Teplé počasí ušetří
náklady na vytápění

5. 1. 2012

Nezvykle vysoké „zimní“ teploty, jež například v prosinci vystoupaly sedm stupňů nad dlouhodobý normál, ušetří domácnostem náklady na vytápění. Jen za poslední měsíc roku se podle odhadů Teplárenského sdružení bude úspora domácností, které ročně průměrně protopí zhruba patnáct tisíc korun, pohybovat mezi 600 až 900 korun.

„Lidé v těchto dnech topí mnohem méně, než je v tomto období obvyklé. Pokud mají dobře zateplené domácnosti, často pouští topení až navečer,“ uvedl místopředseda Teplárenského sdružení Tomáš Drápela s tím, že ještě více se dá ušetřit v nízkoenergetických nebo pasivních domech.

Pokud by teplé počasí vydrželo, mohly by úspory za celou zimu vykompenzovat domácnostem letošní růst nákladů za zboží a služby způsobený zvýšením daně z přidané hodnoty. Kvůli vyšší dani zdražují i teplárny, které do cen promítají dražší plyn a uhlí. 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.