Omalovánky pro dospělé
Foto: Zuzana Pivcová (obrázek darovaný Janičkou v Rožnově)

Omalovánky pro dospělé

6. 11. 2017

Tak jsem dnes zjistila, že mám v galeriích jednu nezveřejněnou. Jsou v ní moje loňské omalovánky.

Od chvíle, kdy jsem s nimi začala, staly se mou vášní. Zanedbávám kvůli hraní s barvami nejen domácnost, ale i svou donedávna první vášeň - čtení. Častěji sáhnu po pastelkách než po knize, či dokonce po prachovce.

V současné době mám kromě sešitu, ve kterém se nacházely ty, které můžete najít níže, rozdělané Omalovánky pro pečlivé, Pohodový plánovací diář s relaxačními omalovánkami a nedávno jsem dokončila Malou knihu antistresových omalovánek vydaných v pěkném malém formátu v sérii Relaxace do kapsy.

Moc by mě zajímalo, kdo další kromě paní Jany K., kterou už tady nevídám, se věnuje stejnému koníčku. Prozradí to někdo na sebe? Obávám se, že ne, protože každá pilná hospodyňka, což já rozhodně nejsem, by takovou činnost mohla nazvat mrháním časem.

Tato činnost mě v žádném případě neuklidňuje, naopak mě udržuje ve stavu ne nepodobném tranzu. Každý dokončený obrázek mě naplňuje spokojeností, i když pak dostávám do ruky křeče, které mi brání zacházet s PC myší.

Když si pak obrázky zpětně prohlížím, nabíjejí mě energií, jako by mi vracely tu, kterou jsem do nich vložila. Jsem docela zvědavá, jestli mě to někdy přestane bavit.

Hodnocení:
(5 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Ali, pěkné, veselé. Ovečka je rozkošná. Těším se na další obrázky.
Alena Tollarová
Do galerie a-fotky pro radost na svém profilu jsem přidala ty dvě mé vybarvené omalovánky. Já vím, není to přepečlivé, ale já se polepším.
Jana Šenbergerová
Všechny reakce mě potěšily, nečekala jsem, že se ozve objeví tolik komentářů. Obzvlášť mě potěšilo, že se ozvala Jana S., které se tímto moc omlouvám, protože jsem měla na mysli ji a její krásné omalovánky, když jsem použila jméno Jana K. Jani, mám radost, že jste stále mezi námi a doufám, že nás zase někdy potěšíte svými dílky, která byla pro mě velkou inspirací.
Jana Slavíková
Jani, článek mi připomněl, že své omalovánky teď nestíhám, ale mám nové předlohy, určitě se k nim vrátím. Z vašich obrázků je cítit, že vás to baví, protože jinak to ani nejde. Ať vás to baví co nejdéle.
Libor Farský
To je hezký koníček. Mě nejvíce zajímají údajně léčivé mandaly, ale nemám, bohužel, tu trpělivost. Okulibé obrázky *****
Marie Seitlová
Jani moc se mi líbí tvé omalovánky. Přes zimu jsem také vymalovávala mandaly, také mě to uklidňuje. Nastávají dlouhé večery a nebude práce na zahrádce, tak zase začnu.
Lenka Hudečková
Jani, já sice omalovánky nekreslím, ale ráda si k nim sednu a maluji. Jen poslední dobou stále nemám čas. Mám tu jednu silnou knihu, pak kalendář na letošní rok a různé menší sešity. Koupila jsem si dvě sady kvalitních pastelek, dokoupila ještě i volné pastelky...., ale jak říkám, času je málo...Mám ráda květiny a mandaly, Jiřík vymalovává zvířata...(třeba). *****
Hana Rypáčková
Třeba mě to taky ještě chytí, šetřím si to na později. Podobně jsem měla čas vyšívání. Nejhezčí pro mne květiny.
Jana Šenbergerová
Evo B., tvůj obrázek mám pořád na očích, vždycky mi pozvedne náladu. Aničko, ať se ti daří. Budu ráda, když své omalovánky také zveřejníš, a nejen ty. Evo M., já používám dvoje umělecké pastelky KOH-I-NOORky Polycolor a občas technické Technicolor. K mé radosti je možné v Jeseníku dokupovat jednotlivé pastelky, některé spotřebuji docela rychle. Obrázky jsou kreslené černobíle, barevnost si volíš sama. Většinou je volím intuitivně, ale občas přistupuji k obrázku s úplnou představou. Věro, vůbec se vám nedivím. Já naštěstí trpělivost mám. Ali, dík. Také mi chvíli trvalo, než jsem našla to pravé ořechové. Velké plochy, stejně jako příliš titěrné, mě dost iritují, ale nakonec se i s nimi nějak popasuji. Na některé obrázky nemám náladu. Mám ráda rozmanitost. Tvarovou i barevnou. Vybarvila jsem všechny iniciály, ale ten jednotvárný lem je neskutečně nudný. Zvířata mě moc nebaví, mám tendenci příliš se držet skutečnosti, což mě brzdí v rozletu. Doufám, že nám je také ukážeš. Třeba mě budeš inspirovat.
Alena Tollarová
Jano, mně se nejvíc líbí i barevnost, kterou jsi zvolila u té první geometrie. Já jsem si koupila sešit A4 Protistresové vymalovánky, Zvířata. Ale mám vybarvená zatím jen dvě. Jsou to hodně titěrné plošky. Přes léto nebylo ani pomyšlení, ale teˇd? To by šlo! Tak vymalovávání zdar, stresu zmar! Prachovka si taky potřebuje odpočinout. Evo M., vybarvuješ podle své fantazie a čím víc barev máš, tím líp.
Věra Ježková
Hezké obrázky. Ale ne pro mne. Chtěla jsem dát loni kamarádce k Vánocům mandaly na vybarvování, ale když jsem začala listovat knížkou, bylo mi jasné, že tato činnost by mne neuklidnila, ba naopak, že bych na ni neměla trpělivost. Proto jsem i pro kamarádku zvolila jiný dárek.
Eva Mužíková
A co pastelky, nějaké speciální???
Eva Mužíková
To je nádhera. Obrázek se vymaluje podle nějaké předlohy, nebo vlastní fantazie???
Anna Čípová
Jani, dostala jsem omalovánky "Ostrovy"/ formát A4 a malé plochy/, koupila si velké pastelky a občas taky maluji. Ale fotografování má zatím přednost.
Eva Balúchová
Jani,ráda se přihlásím ke stejné zálibě jako máš ty.Vybarvuji už druhý sešit,obrázky se mi líbí a ukazuji je všem kdo je ochoten se dívat.Teď jde vybarvování trochu stranou.Máme na VU3V semestr o Genealogii,docela mě to baví,tak jsem začala i pátrat.
Jana Šenbergerová
Děvčata, děkuji vám za odezvu a všem, které pod tíhou různých povinností mají problém najít si chvilku jen a jen pro sebe a své koníčky, přeji, aby aspoň čas od času měly tolik času, kolik mívám já.
Lidmila Nejedlá
Zatím nemám na takovou činnost čas. Tak si to, Jani, užívej!
Elena Valeriánová
...tak krásné
Elena Valeriánová
Jani, když ty to máš tam krásně, je vidět, že tě to baví. A to je dobře. Já jsem jich už taky pár vybarvila, ale určitě to nemám nastavené jako ty. Není to malování pro mě prvořadé. Ale opravdu je to pěkná zábava. Teď nastává čas plískanic, foťák bude zahálet a přijde čas i na omalovánky. Safra, vánoce na krku, okna špinavá, všude prach a já sním o pastelkách.
Alena Vávrová
Jano, máš krásnou "posedlost". Mám ráda mandaly, ale sama jsem toto nezkusila. A nyní mám období, kdy nemám na nové aktivity moc času, spíše i ty staré zanedbávám ;-) ..
Naděžda Špásová
Moc dobře to znám. Mám jich doma několik knih a už se na ně taky chystám. Vybarvuju většinou v zimě, ale letos byly se mnou i na dovolené. Pastelek mám tolik, že mi na ně dcera koupila ozdobnou krabici. Říká se jim antistresové omalovánky. Jani, vůbec se nemáš za co kárat. Znáš to rčení, že práce neuteče, nemá totiž nožičky? Tak si klidně vybarvuj dál, děláš to pro sebe a to je dobře. :-)
Danuše Onderková
Jani moc hezké, do jara jsem se hodně věnovala vyšívaní deček. Vánoční a velikonoční motivy. Vyšívala jsem jakmile jsem nastoupila do důchodu každé jaro a zimu. To byl můj relax. Jenomže co s vyšitými dečkami, když je nikdo nechce. Zde jsem se dočetla na chatu o antistresových omalovánkách a tak jsem si je koupila. A pomalu se do toho dostávám. Opět ale zima, jaro. Jinak na ně nemám čas. Až se vrátím čeká mne v poště 5 sešitů, které jsem si objednala. Už se na ně těším.
Blanka Macháčková
Je to moc hezké. Nikdy jsem takové omalovánky neviděla.
Helena Votíková
Nádhera. Moc se mi líbí květiny a motýli. Iniciály jsem ještě neviděla.
Zuzana Pivcová
Osobně jsem si vymalovala jen jeden obrázek, a to bylo před 2 roky v přírodovědné stanici v Týně nad Vltavou v dětském koutku. Ale když vidím Tvé krásné lyrické obrázky, které vymalováváš s citem pro barvu i poezii, říkám si, že bych to zkusila. Zvlášť mandaly mě velmi přitahují.